İki merida arasında ki fark ?

Tepki
25
Merhaba arkadşlar. Bisiklet almak üzereyim. Merak ettiğim konularda yeni başlık açmaktansa mutlaka forumu dikkatlice okuyorum fakat iki bisiklet özelinde fikir danışmak istiyorum. Fiyatları neredeyse aynı. Donanım bilgim çok iyi olmadığı için kendim kıyaslayamıyorum bu bisikletler arasındaki farklar nelerdir. Birbirlerine üstünlükleri nelerdir ve sonuç olarak hangisini tavsiye edersiniz?

(link)

(link)

Scudo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
Biri sram döşeli, diğeri shimano

• Beğen
Tepkiler: emre özgür

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
tfs daha dik açılı bir kadroya sahip ve ihsanın dediği de yok değil

• Beğen
Tepkiler: emre özgür

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
@Hakan güngör

Hayır değil. İkisinin arasındaki farkı sordun bende soyledim.

Tepki
11
Bisiklet
Cannondale
kadro farkı var.alıcaksan kesinlikle tfs100 diyorum.
scott scale aspect yada trek 4000 serisiyle 6000 serisi gibi.
merida 2013 yılında baya bir kadrolara müdahale etmiş benim 2011 tfs 500 vardı kaynak izi falan yoktu..donanımı düşürüp modeli yükseltmişler 2013 de 700 e denk geliyor ve kaynak izi var..
ghost ve cannondale trail serisinede bakmanı öneririm.

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
hakan bey Allah kolaylık versin,bende sizin gibiyim araştırma içindeyim konunuzuda takip ediyorum tecrübeli arkadaşların yazdıklarını okuyup,bende bilgilenmeye çalışıyorum,bende 29 jant bir merida almak üzereyim tam yüzde yüz karar vermedim ama zor işmiş seçim yapabilmek zor bilmeyen bir kişi için kolay gelsin umarım en güzeline kavuşursunuz,umarım en iyisini alırısnız..

halilgoksal

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Merida
TFS'ler spor sürüş için Matts'ler hobi kullanıcısı için konumlandırılmış... geometrileri açısından bir fark yok, sadece TFS'lerin alın borularının formu farklı... farklı komponent gruplarında farklı üstünlükleri var. önceliğinizin ne olduğuna göre tercihler değişecektir.

• Beğen
Tepkiler: Hakan güngör