Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iki kürek kemiğinin ortasından boyuna doğru oluşan ağrı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında hüseyin ozan tarafından paylaşıldı.

1. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar küçük gelen triban 3 ü(57) 63 ile değiştim sırt bel ve boyun ağrıları nedeniyle. ağrılarımın büyük bir kısmı azaldı ancak iki kürek kemiğinin ortasından boyuna doğru olan bölgede ağrı devam ediyor. 63 cm olan kadro 57 ye denk geliyor yani tam benim boyuma göre. 185 boy 85 bacak aralığı. selenin yüksekliğinden ya da gidon açısından kaynaklanıyor olabilir mi? bugün 40 km sürdüm dinlene dinlene yinede ağrı var. sizlerde böyle bir ağrı oluyor mu?

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bisikletin ve varsa bisiklet üzerindeki duruşunuzun fotoğrafını atarsanız daha rahat tahmin yaparız.

Kürek kemiklerinin ortasına diye bahsettiğiniz ağrı, yani sırtınızın üst kısmındaki ağrı genelde büyük kadro kullanımından sonra oluşur. Fakat fotoğraf görmeden yorum yapmak doğru olmaz.

3. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fotoğraf çekecek kimse yok şimdilik bir bakayım kendi kendimi çekebilirsem gönderirim. şu kadro boyunu bir tutturamadık gitti ya :D

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bi ayna karşısına geçip, duvara yaslanıp çeksen bile yeterli olur. Zamanlayıcı falanla çok daha düzgün olur.
    Telefonu bir yere tutturabiliyorsan, video çekip üzerinden kare fotoğraf alabilirsin.

Ek olarak, kadronun üzerinde 63cm yazıyorsa, 63cm kadrodur o. Sizin ölçüm yönteminiz doğru değildir. Kadrolar sadece sele borusuna kadar ölçülmez çünkü.

5. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    63 cm triban 3, 57 cm sedona 610 ile neredeyse aynı boyutlara sahipti ama. benim eski 57 cm olan ise 57 cm sedona 610 un yanında oyuncak gibi kaldı :D

https://drive.google.com/file/d/0B-xpwQH7IXsLeFNDTlJZZWdzc2s/edit?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/0B-xpwQH7IXsLN1BseEZYeEI4Uk0/edit?usp=sharing

ilk iki fotoğrafta ki açılar 3. dekiyle uyuyor gibi her ne kadar 3. bayanlar için hazırlanmış olsada.

fotoğrafın birinde kambur, birinde daha düz duruyorum. bendeki ağrı kambur duruşta oluyor. fotoğraf kaliteleri için özür dilerim.

6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:

O bisiklet nasıl duruyor öyle ya, nereye dayanıyor çözemedim :D

neyse, duruşunuzda bi anormallik yok aslında. En azındna bana anormal görünen bi nokta yok.
    Birkaç kişi daha baksın, onlar da yorumlarını yapsınlar. Ama dediğim gibi, düzgün duruyor.

hüseyin ozan bunu beğendi.
  7. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hahahha sol ayağımın altında küçük su bidonu var :D :D :D

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bence de fitting de bir sorun yok. Sen birkaç yoga seansına git iskeletini rahatlat ağrın kalmaz.

hüseyin ozan bunu beğendi.