Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iki köpeğin saldırısına uğradım

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ouz Deniz tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Sivas'taki bisiklet fabrikasında çalışan 2 arkadaşımı sürekli ziyarete giderim.Ve fabrikanın önünde 2 tane köpek duruyor.Köpeklerden heybetli olan şimdiye kadar her gittiğimde bağlıydı.Fakat dünkü gidişimde yanından geçerken havlamaya başladı bağlıdır diye sallamadım küçük olan köpek yanıma kadar havlayarak geldi ve ona bağırdığımda büyük köpek üzerime atlarken refleksif olarak pedala hızlı bastım ve arka lastiğimi ısırdı ve beni (yağmurdan sonra oluşmuş) çamur birikintisine düşürdü.Dizim yaralandı.Allahtan önemli bir yaralanma değildi şu anda fazla acı hissetmiyorum.Ve hemen fabrikaya girip iç ve dış lastiği değiştirdim.Olayda tek birşeye sevindim hayatımda bisikletten ilk kez düştüm ve elimde eldiven vardı.

2. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçmiş olsun! Ciddi birşey olmamış çok şükür.

3. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Ucuz atlattık resmen yaaa.

4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun,

eldivenin faydasını kanıtlayan bir olay olarak , kullanmayanlar için bir uyarı niteliği taşıyor kazanız.

5. janset

janset Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun

6. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    geçmiş olsun görevli felan yokmuymus baglamamıslarmı köpekleri

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eldiven kasksız gezen bütün bireyleri elimden geldigince uyarmaya çalışıyoruz sizde gençlik!!:)

8. welespit

welespit Yeni Üye

Seviye:
    eldiven güzl olayda güneş eldivenin bulunduğu yere işlemediği için bileklerden sonra başlayan bir beyazlık ve parmak bükümlerinden sonrası siyah bir şekil oluyor :))

9. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Asıl hedef bisikletin tekeriymiş ve ona saldırmış bence, bazı asresif köpekler böyle tepki veriyorlar. Geçmiş olsun, aman uzak dur. Aslında köpeğin sahibi onu güzel bir pataklasa bir daha sanırım buna yanaşmaz...

umut52 ve kivanckaplan bunu beğendi.
  10. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    bisikletçinin alametifarikasıdır o şekil gururla taşı:in:

Geçmiş olsun arkadaşım. ama demekki köpeğin niyeti seni ısırmak değilmişAlah tekrarından korusun.

11. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    İyi dilekleriniz için teşekkürler.Köpeklerden tekerimi ısıran heybetli ve huysuz olduğu için sürekli zincirle bağlanırdı fakat bağlı olmadığı bir güne denk gelince....

12. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    o köpeği sadistçe günlerce dövsende bu içgüdüsel bir harekettir ve gene yapar köpeğin orada saldırdığı zaten seninde belirttiğn üzere tekerlektir. bu kaza zaten köpeği bağlı sanmaktan dolayı olmuş bir kaza.bu konu forumdada defalarca konuşuldu bende defalarca söyledim 35 seneyi aşkındır bisiklete binerim sayısız köpek saldırdı ama ısıran olmadı çünki köpek saldırdığında duracaksınve azarlayacaksın.eğer arkadaşda bağlı sanmayıp dursaydı ve köpeği azarlasaydı.hiçbir sorun olmazdı. tehlike sadece sen farketmeden saldıran köpekler için geçerli.o nedenle bilgi sahibi olmadığınız konularda burada tavsiye ve görüş bildirmeyin.heleki hayvan yada insana dayak atma konusunda kesinlikle.dayağın her türlüsü yanlıştır.sizi içgüdüsel bir hareketinizden dolayı örneğin herhangi bir korkunuzdan dolayı dövseler ne yapardınız?.

13. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı olay benim de başımdan geçmişti geçmiş olsun.
    Aynen zeytinyağı fabrikasının yanından geçerken gece saldırdılar ama 4-5 yetişkin köpekti. Önce ufak bir köpek sinir bir şekilde havladı sus len dememle 4 ayı köpek saldırdı İnanmazsınız ama 130km pedal çevirmiştim eve 20 var ve gece 12:30 o halde ters şeride zor attım kendimi araba ışıkları köpeklerin gözünü alıyo ve yırttım. Ucuz atlattık kardeşim sadaka vermek lazım.

14. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle haklısın Şölen Abi sana katılıyorum.Şimdiye kadar ne zaman fabrikaya gittiysem büyük köpek bağlı oluyordu, küçük köpek havlayarak yanıma gelirdi ve azarladığımda yere yatardı hemen.Yani azarladığınızda susup hareketsiz kalıyorlar.

bts.elektronik bunu beğendi.
  15. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    köpekler benide fitil ediyorlar. tur için geziyorsanız iner azarlar tekrar binersiniz ama eğer benim gibi spor amaçlı performansa dayalı biniyorsanız büyük vakit kaybı bu yüzden sevmiyorum... eldivenin önemine gelince ben çok az düşerim ama şimdiye kadar 3-4 ciddi düşüşümde (ki bir keresinde arkadamdan gelen ben düşünce arka tekerleğin yüksekliğinin insan boyuna geldiğini söylemişti:D) hep eldiven kurtardı. kask ise genel olarak hızlı binişlerde sizi kurtarır. belki bir kere hayatınızı kurtarır ama tam kurtarır. bu yüzden bu malzemeler olmadan kapı dışarı çıkmayalım. en azından bir olayda karşı taraf 'senin kaskın neden yok???' dediğinde susup kalmayız. ayrıca bu ürünler bizim bisiklet sporunu ne kadar ciddiye aldığımızıda gösterir. bu bakımdan olmazsa olmazları diyebilirim.

size büyük geçmiş olsun diyorum. yaşadığınız korkuyu bir tecrübe saymanızı tavsiye ediyorum:) umarım bir daha yaşamazsınız böyle bir şey:)
    görüşmek üzere

Baki Berk Kayalar ve Ouz Deniz bunu beğendi.
  16. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    İnşallah biz bisikletçiler olarak böyle kötü olaylarla karşılaşmayız.İyi dilekler için çok teşekkürler.

17. çiğdemtgürkan

çiğdemtgürkan Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet ve köpek hiç anlaşamayan ikili...

Bisikletle, ne zaman köpek görsem '' eyvah '' derim.

Geçen günü sabah sahilde bir köpek takıldı asla kendinden hızlı gitmeme izin vermiyor ben hızlanmaya başlayınca hırlıyor. Bacağımı ısıracak koparacak, eh ben de ne yapayım köpeği geçmedim tabi, köpek yoruluncaya kadar onun hızında gittim 2 3 km sonra ayrıldı benden ben de derin bir ohh çektim. Sabah sabah nereden çıktı bu köpek dedim....Bisiklet görmeye görsün bu köpekler...

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  18. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    valla ben köpeklerden oldum olası korkarım, küçük büyük ayırt etmeden hem de :) bisiklet üstündeyken peşimden koşuyorlar ya, o an adrenalin tavan yapıyor bende. bir gün bisiklet üstünde kalpten geberip gideceğim valla... en son dün bir olay yaşadım, ne güzel sakin sakin gidiyorum, turu tamamlamak üzereyim, haşadım çıkmış tabi, yolun kenarındaki bahçeden azgın bir köpek çıktı (pitbull desem değil, kurt desem hiç değil), köpek durmuş öyle bana bakıyor, gittikçe de yaklaşıyorum, kaçacak yer de yok, sonra arkasından dev bir kangal çıkmaz mı! ikisi birden başladılar kovalamaya, üzerlerine sürdüm, ön lastiği üstüne kırdım, yok, bana mısın demiyorlar, belki 500-600 metre arkamdan hırlaya hırlaya geldiler, ben tabi üç buçuk vaziyetinde bi topukladım... sitedeki deneyimli arkadaşların tavsiyesi üzerine durup köpekleri azarlamayı da göze alamadım, nerde bende o cesaret :) bir daha da o yoldan geçer miyim? mümkünü yok geçmem... yolun 10 kilometre uzayacağını bilsem yine geçmem...tövbe...

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  19. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Korkanlar için zor ama; eğer köpek normal bir köpekse, yapılacak en iyi şey bisikletten (yada motosikletten) inmek, biskleti köpekle aramıza almak, eğer korkumuz izin veriyorsa çökmek (çömelmek, diz çökmek) ve köpekle konuşmak. Bu pozisyonda bile köpek (havlamaya değil) hırlamaya devam ediyorsa, kıpırdamamak. Köpeğin tavrı kısa bir süre sonra değişiyor.

Aslanla karşılaşmadım ama ben hayatımda karşılaştığım hiç bir hayvandan korkmadım. Köpekten de korkmuyorum. Genelde kovalarlar, kovalamaca fazla sürmesin diye suluktan biraz su sıkarım suratlarına, afallar ve vaz geçerler. Kimi zaman sabit bir hızda kovalatırım kendimi... Yanımda köpekten korkan biri varsa eğlenceli olur, köpek beni değil korkanı kovalar ve ben de izlerim.

20. alexandraki

alexandraki Yeni Üye

Seviye:
    motosiklette kopege rastlamak cok eglenceli oluyor...yolun ortasini kesip havladıgı zaman yaninda sakinca duruyorsun.Sen durunca kopek de sasiriyor "Ee bunun kacmasi lazimdi ne diye durdu" derken. sen gaza kokleniyorsun.
    Kopek de arkandan havliyor. 50 Mt. ileride durup kopegeee dil cikartiyorsun. Sırıtarak uzaklasiyorsun....
    Bisiklette biraz zor tabi. Bu yuzden yavaslayip azarlamak sonra sakin sakin, havlamalari dikkate almadan uzamak lazim.