İki Haftalık İzmir-Bodrum-Datça-Fethiye Turu

alper tok.

Üye
Tepki
6
İsim
Alper
Bisiklet
Sedona
Merhabalar,

Bu tura çıkmadan önce tur arkadaşı aranıyor ilanı vermiştim buralarda. Sonrasında yola tek başıma çıkmaya karar verdim, iki haftanın sonunda turu tamamlayıp İstanbul'a döndüm.

Yola çıkmadan evvelki bir fotoğraf:
https://lh6.googleusercontent.com/-c6_uTXR4Yhw/U_y2J60FRvI/AAAAAAAAMAE/l90HnAW7Dic/w968-h716-no/IMG_20140823_005717~2.jpg

Güzergahın tamamı, sırasıyla: İzmir, Ahmetbeyli, Selçuk, Kuşadası, Dilek Yarımadası, Didim, Bodrum, Datça, Çamlı/Marmaris, Sedir Adası, Köyceğiz, Katrancı Koyu, Fethiye, Ölüdeniz.

Aşağıdaki linkdeki yazıda:
Turun gün be gün Strava kayıtları
Tur süresinde kaldığım kamp alanlarının kısa incelemeleri
Tur ekipmanları ile ilgili değerlendirmeler
Tur ile ilgili değerlendirmeler
Turun gün be gün anıları/fotoğrafları

nı bulabilirsiniz. Biraz uzunca bir yazı oldu, umarım bu güzergahı turlamayı düşünen arkadaşlara yardımcı olacaktır:)

(link)

Keyifli okumalar:)

Scudo

Efe Taner

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Kron
Çok güzel yazmışsınız elinize sağlık seneye bende Ege`de bisiklet turu yapmayı düşünüyorum yazınız çok faydalı oldu benim için. Köpeklerin sizi taciz ettiği kısmı okurken aklıma şu video (link) geldi belli ki köpeklerin bisikletlere karşı bir düşmanlığı var. :D

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Baştan sona okudum, faydalandım. Ayağınıza, elinize sağlık

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
okudum beğendim.. elinize sağlık

alper tok.

Üye
Tepki
6
İsim
Alper
Bisiklet
Sedona
@Efe, yol kötü olmasaydı hızla köpeklerin arasına dalıp o videodaki duruma benzer bir durum yaşayacaktım muhtemelen. düşük hızın faydaları:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
güzel bir tur olmuş heyecanla okuyorum böyle tur yazılarını seneye kesinlikle bende yapıcağım

alper tok.

Üye
Tepki
6
İsim
Alper
Bisiklet
Sedona
@Alperk, ben de bir yıl boyunca bu güzergahta okumadık yazı bırakmamışımdır herhalde:)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Keyifle okudum. Paylaşımınız için teşekkür ederim.. :)

alper tok.

Üye
Tepki
6
İsim
Alper
Bisiklet
Sedona
@Serkan ben teşekkür ederim, afiyet olsun:)

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
ben de keyifle okudum, sağ olunuz :) yalnız, daha çok foto olsun isterdim, artık diğer turlarınızda inş. :) turladığınız güzergahın çoğunu( Datça hariç), maalesef bisiklet ile değil ama arabayla, vb. gezmiş biri olarak, güzel ve keyifli bir rota belirlediğinizi düşünüyorum. Türkiye'miz cennet, ve siz de eminim buna şahit olanlardan birisiniz artık :)

alper tok.

Üye
Tepki
6
İsim
Alper
Bisiklet
Sedona
@erphan, kesinlikle. bu güzelliği bunca zaman ziyaret etmediğim için hayıflandım. turdaki yerlerin büyük çoğunu ilk defa gezme fırsatı buldum. vakit olaydı da daha detaylı gezebileydim. fotoğraf konusunda ise, çok fazla fotoğraf çekmeye meyilli değilim açıkcası. çekilecek fotoğraf gördüğüm zaman ya da bloga koymak için bir iki bisiklet fotosu çektim.

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Gece vakti iyi gitti beehh okurken cok keyif aldim.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bir de hep kamplarda kalmak zorunda değilsiniz.. her gece 20-30lira derken masraflar artıyo yok yere..
deniz kenarı bi ağaç altı buldunuz mu işlem tamam, zaten sabah kalkıp yola düşüyorsunuz, bi gecelik çadır kurdunuz diye kimse birşey diyemez

Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Güzel tur olmuş be yaaa pedalarınıza sağlık, hele İzmirden Bodruma kadar olan bölümleri defalarca görmüş olmak ancak otomobil kullanarak geçip gittiğim için güzellikleri birebir yaşayamamak da aklıma gelince kaçırdıklarıma üzüldüm.

alper tok.

Üye
Tepki
6
İsim
Alper
Bisiklet
Sedona
@türkay, ilk kamplı turum olduğu için kamp alanlarını tercih ettim, ki birkaç noktada keşke kamp alanları yerine uygun yerlere kamp atsaydım dediğim oldu. bir sonraki turda kamp alanlarında daha az kalacağım.

Tepki
12
Yazıyı pür dikkat okudum çok keyifli ve akıcı bir yazı olmuş tebrik ederim.
ayrıyetten büyük geçmiş olsun tam bir bahtsızlık. :)

Enes Şahbaz

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Cube
çok keyifle okudum, harici şarj için şu ürünü öneriyorum (link) hepsiburadada 100TL civarında ama çin sitelerinde 20$ civarı kapasiteside 10400 baya yüksek 4-5 defa şarj ediyor orjinal için (link) sorun olmaması için singapur post seçerek alın sakın aliexpressden almayın çoğu ürün sahte.

Ayrıntılı Bilgi: (link)

Tepki
27
İsim
yavuz
Bisiklet
Whistle
bu lastıkler ne kadar alper,bravo ya zorlu bı turcu epeyce:)keske yapabılseydım bende, fakat evlıyız zor :)

alper tok.

Üye
Tepki
6
İsim
Alper
Bisiklet
Sedona
@yavuz, yurt dışından almıştım. ikisi birlikte 200 liraya yakın bir fiyata gelmişti. (bir hafta sonra lastikler indirime girdi:D)

@enes, bir sonraki tur için kaydettim önerini.