Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki günlük Yol bisikleti ile Düzce-Kefken-İstanbul kaçamağı

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ktumimarnuman tarafından paylaşıldı.

1. ktumimarnuman

ktumimarnuman Üye

Adı:
    numan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle bisikletimden bahsedeyim Salcano xrs030 yol bisikletim var arka bagaj deliği olmadığı için Bagaj ve yük konusunda cok araştırma yaptım arkadaşımdan aldığım kullanmalık bagaj işimi fazlasıyla gördü. Yol bisikleti ile Tura çıkmak isteyenlere tavsiye ederim 20kg gibi yük ile yükledim ve çukur tümsek felanda geçtim. Lastiklerim Grand prix 4sea. Ne kadromda sorun oldu ne jantlarımda ne lastiğim patladı düzgün hava ve basınçla gidince cok sorun olmuyor. Neyse Başlayalım gezi hikayemize Öncelikle turumuza Düzce İstanbul Tekirdağ Çanakkale olarak çıktım fakat hava koşulları sebebiyle yarıda kesmek zorunda kaldım. İstanbulda iki günlük yoldan sonra döndüm. Rota planımı hazırladım fakat çıkan eğimler beni fazlasıyla korkuttu ama yılmadım motive oldum. Ekran Alıntısı.PNG 2.PNG Sabahın erken saatlerinde Düzcedeki evimden yola çıkıyorum İlk tek turumun ilk uzun yolumun ilk deneyimimin ilk heyecanı artık nasıl gaza gelip cesaret aldıysam. IMG_0575.JPG
    Evden uğurlanıyoruz Bol dua ve korku ile :)
    IMG_0577.JPG Sabahın erken saatlerinde olduğu için düzce Adapazarı e5 yolu biraz boş ve rahat oluyor. Günün ilk saati olduğu için ortalamayı vuruyoruz 30Km hıza. Hendek rampasına ulaşıncaya kadar rahatız IMG_0578.JPG IMG_0579.JPG
    IMG_0581.JPG
    Hendek rampasına ulaştığımızda o yol bisikletinin acımasızlığına maruz kalıyoruz. Yük ile o rampalar çıkmıyor abi çekide sorun yasıyoruz hızımız düşüyor düşüyor 10-15km hız ile tırmanışa geçiyoruz
    IMG_0583.JPG Yol bisikletinde önemli olanlardan biride Hava basınç olunca tazeleyelim dedik birde rampa sonu mola verdik şimdi yolumuz adapazarına kadar basabas :) IMG_0585.JPG IMG_0590.JPG Meşhur sakarya Nehri yol üstünde olduğu için cok fazla düzgün resim çekemedim bu konularda biraz amatör kalıyorum. Birde insan yalnız olunca cok çekesi gelmiyor. IMG_0594.JPG Saat 11 gibi ulaşıyorum Adapazarı merkeze ilk tek turum olduğu için köpek korkumu daha yenememiş olmamdan dolayıdır ki ilk av bayisinden dazer 2 alıyorum ( işe yaradımı derseniz hiç kullanmadım sadece bi cesaret versin 10larca köpekle karşılaştım koşturdular ama kullanmadım sadece dursunda cok ihtiyaç olursa diye.) IMG_0599.JPG Tozlu cami Diyorlar mimarisi beni etkliedi gayet güzel hoş düşünülmüş bir cami günümüzden biraz farklı IMG_0601.JPG Evett bu saatten sonra Düz yollarımız bitiyor rampalar başlıyor onun için Mola verip enerjimizi alalım dedim malum daha cok yolumuz var Dağdibi kahvehanesi IMG_0602.JPG IMG_0603.JPG Sakin bir kaynarca yolu görüyoruz. Emniyeti şeridi temiz ve geniş gayet rahat bir yol IMG_0621.JPG Mısır tarlaları ve doğa eşliğinde gidiyoruz. Fotograf çekenimiz olmayınca tabi IMG_0622.JPG IMG_0624.JPG IMG_0627.JPG İçimden keşkeler geçiyor ne gerek vardı bisiklete al birtane şundan bas git diye dayının arkasından bakıp bakıp pedallıyorum yokuşlar sıcakta bitmiyor IMG_0629.JPG IMG_0643.JPG Bilmediğiniz bir yolda ki bu yol rampalıysa içgüdüsel gitmeyiniz ! Rampa aşağı vurmuşum bisikletimi iniyorum 200mtlik bir iniş sonrası rahat rahat giderken bir amcaya rastlıyorum
    -Abi kefkene gidiyor bu yol demi? Amcadan beklenmedik cevap
    - Gider gider ama yolu cok uzatır cok eğimli çıkarsın ha şu yokuş var ya indiğin onun basındaki ağaçtan sağa döneceksin.
    Başımdan kaynar sular dökülüyor Dönsem mi dönmesemmmi arasında gidip geliyorum dönmesem bi dert dönsem bir dert. Tükürdüğünü yalamak mı denir ne denir bilemiyorum ama geri dönmek adama cok koyuyor. öyle böyle dönüyoruz okadar rampa yolu geriye. Rampanın basına zorlana zorlana çıkıyoruz Neyseki sonrasının tamamı tatlı iniş. fakat yollar cok bozuk buralarda yol bisikleti ile gitmek tehlikeli oluyor. yavaş yavaş inişe geçiyorum IMG_0657.JPG
    Ve sonunda Cennet Kefken tabelasını görüyorum kumcağızmı cebecimi derken cebeci sahile giriyorum saat 2 buçuk olmuş yanmışım terlemişim IMG_0664.JPG
    Taytı çıkarıp doğru denize 1 saatlik yatışın ardından kumsala cıktıgımda ne gidicek gücüm kalmış ne de isteğim yolu burada bitip off moduna geçiyorum IMG_0665.JPG
    Kumsalda mı atsam yoksa arkada piknik alanındamı atsam diye düşünürken kumsalda atmak istemediğim için piknik alanına atıyorum sessiz sakin bir yer fakat gece köpeklerin yuvası. sabaha kadar susmadılar basımda uyutmadılarda. Bu yüzden kamp atmadan önce atıldığı yere dikkat edilmesi gerekiyor. IMG_0675.JPG 2.gün Köpeklerin yüzüne erken çıkamıyorum yola saat 8i geçiyor cıktıgımda.Kandıraya doğru yol alıyorum emniyet şeridi eksikliği var fakat yol bomboş olduğundan bir sıkıntı yasamıyorum İstikamet ağva 50km IMG_0679.JPG
    Buralarda cok fazla fotoğraf çekemiyorum çünkü powerbankim telefonumu sadece 60 sarj doldurmuş buda demek oluyor ki gün boyu bunun yetmesi lazım. IMG_0698.JPG Biraz tehlikeli gibi görünüyor yollar. Kandıradan sonra agva şile arası tamamen ıssız gibi bişey köylerde kimse yok bakkal yok köpek cok fazla mandalar inekler vs. Köpekleri de sağlam köpekler. Yol durumu buradada cok fazla bozuk bir anda çıkan tümseklerden dolayı jant kırmakdan cok korktum fakat bir şey olmadı IMG_0706.JPG IMG_0710.JPG
    Ağvaya ulaştığımda benzinlikteki abilerle konuştuğumda sahilin cok fazla eğim ve rampası olduğunu o yolun zor geçeceğini söylediler. istanbulda arkadaşım beklediği için cok zorlamanın gereği olmadığını düşünüp agva sahilden değilde arka şile yolundan gitmenin mantıklı olduğuna karar verdim IMG_0714.JPG
    Asfalt calısmaları yapan abinin üzerine şile yolundan ovacık kestirmesine giriyorum zaten ne geliyorsa basıma bu danıştıklarım yüzünden geliyor.Kestirmeye girsemmi girmesemmi diye düşünürken Kendimi rampanın basında buluyorum 5 4 3 2 1 ? ? ? ? daha azalmıyor. Yük ile ciddi şekilde zorlanmalar oluyor sağ sol zikzaklar çiziyoruz nafile fakat yılmak yok mola vere vere devam yola IMG_0721.JPG IMG_0723.JPG Ovacıkdan indiğimde şileye gelmiş bulunuyorum gayet güzel hafif inişli yol villalar yazlıklar ve çiftlikler eşliğinde iniyoruz.Şileye geldiğimde sarjımın 10lara düştüğünü görüyorum ve bu yüzden cok fazla fotoğraf cekemiyorum IMG_0732.JPG IMG_0738.JPG IMG_0739.JPG
    Daha sonra şarjım tamamen bitiyor Ve hiç bir görsel kaydım kalmıyor bu çok üzücü bir şey gerçekten. İstanbula ulaştığımda ertesi gün yağmur sebebi ile yola devam edemeyip dönmek zorunda kalıyorum otobüs ile. Biraz acemice yazı oldu :) ilk Gezi anlatımımı yapayım dedim :) herkese kolay gelsin

Ekli Dosyalar:

2. çağlar k arslan

çağlar k arslan Üye

Adı:
    Çağlar
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok güzel bir yazı pedalına cigerine sağlık. Fotograflar da çok güzel bence turunu çok güzel anlatıyorlar :)

KUTAY67 ve ktumimarnuman bunu beğendi.
  3. OsmaniyeRehber

OsmaniyeRehber Forum Bağımlısı

Adı:
    ibrahim
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Eline diline gönlüne sağlık ,çok güzel olmuş. Umarım gezilerine devam eder ve bizimle paylaşırsın.

4. ktumimarnuman

ktumimarnuman Üye

Adı:
    numan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  5. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İlk tur için gayet iyi bence...

6. OguzGyan

OguzGyan RedTriban3

Adı:
    Oguzk
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dostum hem anlatim hem fotograflar gayet guzel :)

7. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Komşu İlden selamlarla turun yorumlarını okudum, fotoğraflarda çok güzel, bizde yakın zamanda kefken'e gitmiştik, kefkene kadar sorun olmuyor ama, kefkenden sonrasını düşünmek dahi istemiyorum, bağırkanlı yokuşları bitmek bilmiyor dediğin gibi, bisiklete birde o kadar yükle, ben turcuyum diyenlere taş çıkartmışsın adeta, zor parkur, güzel doğa, uzun yol ve heyecan hepsi bir arada, ayakların dert görmesin, paylaşımın ve bize yaşattıkların için ayrıca teşekkürler.

8. ktumimarnuman

ktumimarnuman Üye

Adı:
    numan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @baykuş97 Teşekkür ederim inşallah diğer turlarımızda olucak :) @OguzGyan Saolasınız :)@recep24ank Aleyküm selam hocam :) Kesinlikle duygularıma tercüman olmuşsun o bayırlar yokuşlar hala aklımdan çıkmıyor. Bende teşekkür ederim :)

9. serpenter

serpenter Yeni Üye

Adı:
    onur
    Seviye:
    Vay canına dostum müthiş bir iş başardın .

10. KUTAY67

KUTAY67 Aktif Üye

Adı:
    Independent
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Pedalına saglık. güzel tur olmuş ama o arkadaki yük beni tedirgin etti.

ktumimarnuman bunu beğendi.
  11. yenteli84

yenteli84 Yeni Üye

Adı:
    edım zertkaya
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bundan sonra da hayırlı yolculukların olsun kardeş

12. gremlis

gremlis Yeni Üye

Adı:
    Hasan S.
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    hocam o bagaj ile cok guzel gitmissiniz. tebrikler.

ver sarj problemi yine karsimizda. sarjlar bitmesin istiyoruz. :)

13. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Cesaretine sağlık dostum, bu yaz geçti artık da seneye ben de düşünüyorum böyle birşey :komik::komik:

14. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    helal olsun hocam gayet güzel bir tur olmuş ben de sabah çıkacaktım 110 km bir tura dün yıkamıştım elbiseleri sabah baktım aaa kurumamış :) öğleden sonraya kaldı

15. ktumimarnuman

ktumimarnuman Üye

Adı:
    numan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @KUTAY67 Bagaj ilk basta beni tedirgin etmedi fakat yükledikçe yükleyince biraz korktum heleki o bozuk yollarda daha da korktum. Birde valiz olunca dengesiz oluyor yokuş çıkarken ayağa kalkıp yatıramıyorsunuz bisikleti. Şükür sorunsuz kazasız geçirdik :)@gremlis Sarj problemi başta gelen en büyük problemlerden. Çözdüğümü sandım fakat powerbankde sorun olunca kaldık. Güneş enerjili çalışanlarından almayı düşünüyorum inşallah. Güzel bir tur yapıp üstüne kayda alamassanız cok koyuyor.@taner07 Tek basınıza pedallamak ne kadar sıkıcıda olsa insana özgüven cesaret veriyor tavsiye ederim ve gittiğim rotayı tavsiye ederim güzel yerler fakat 2 gün değil 3 gün olmalı diye düşünüyorum :)@ATALAY16

KUTAY67 bunu beğendi.
  16. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu tür turlarda kullanmak için hafif ve minik bir fotoğraf makinesinin daha etkili olduğunu tecrübe etmiş oldunuz. Telefonu sadece harita için kullanmak lazım bu tip durumlarda. Fotoğraf makinesine ise alırsın yanına dört tane yedek pil, iki hafta götürür.
    Tebrik ederim, çok güzel olmuş. Yol Bisikletiyle tur olmaz diyen arkadaşlar da biraz feyz almıştır böylece.

17. ktumimarnuman

ktumimarnuman Üye

Adı:
    numan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Kuzey Ege fotoğraf makinesi olayına katılıyorum gerçekten. Maddi durumum düzelsin ilk işim onu almak olucak iyi kötü idarelik bişey alıcam telefonla olmuyor ya fotoğraf çekemiyorsunuz yada birine ulaşamıyorsunuz ikisi arasında kalıyoruz. Yol bisikleti ile tur başka imiş :)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  18. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    MaşaAllah çok güzel bir tur olmuş. Tek başınıza iyi cesaret ediyorsunuz tebrik ederim.

Srk20 bunu beğendi.