İki cylocross arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@VeyselKobal
Focus 2014 ve 2015 model cyclocrosslarının kadrolarını güncelledi. Bu kadro üç kez dipçiklenmiş, daha hafif, daha iyi bir kadro. Benim hoşuma giden bir yönü var ki disk fren kablosu dahil bütün kabloları içten geçiyor. R.A.T teknolojisi Eurobike tarafından ödüle layık görülmüş. Yani işlev ve görsellik bakımından biraz daha başarılı bulabiliriz. Ayrıca bagaj bağlantı delikleri de bütün alüminyum cyclocross serisinde mevcut. Cube'de ise bunlar yok. Örneğin Cube'nin kadrosu çift dipçiklenmiş. Daha önce Focus kullandığım için biliyorum; sele borusu gibi donanımlarının üzerinde yazan Concept EX gibi adlandırmalar sizi yanıltmasın. Gayet iyi ve hafifler. Focus bisiklete göre donanım koyuyor.

Son olarak yukarıda yazdığım gibi TOUR dergisi 11 cyclocrossu test etmiş ve içlerinde en başarılısını Focus olarak seçmiş. Biz beğensek de beğenmesek de bu böyle. Ki bu dergi testlerini gayet profesyonelce yapıyor. İkisi de iyi ama ben olsam Focus Mares AX 2.0'ı seçerdim.
EuroBike-2014-Focus-Mares-.jpg

@Birtan Kolburan
Focus Mares serisinde bagaj delikleri var. Dikkatli bakmamışsınız galiba.

@MURAT ARAS
Bkz.

@Fatih Çetin
Aynı tasarım devam etmedi hocam. 2014'te kadro güncellendi. Daha önceki kadro double butted'di mesela. Hafızanızda yanlış kalmış sanırım.

@Sadettin Z.
Her üçünü de inceledim. Eğer bagaj delikleri lazım değilse gözünüze hoş geleni alın geçin derim. Uzun süre kullanacağınız bir güzellik her şeyden önce sizin beğendiğiniz görsellikte olmalı.

Scudo

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@MehmetAliB.

Bahsettiğim konu bir üst modele geçtikçe kadrodaki delik sayısının (suluk kafesi, çamurluk, bagaj takma delikleri) azalması idi.
2014'te kadro güncellemesi yaptılar. Hatta kabloları içeri aldılar. Donanım değişikliği de yapıp araya Sram donanım da koydular. Ki 2013 AX serisinde Sram yok idi.