Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iki çatal arasındaki boşluk

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında caglar.durmus tarafından paylaşıldı.

1. caglar.durmus

caglar.durmus Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    ümit evulation 26" bisiklet aldim. iki ön çatal arasinda kalan mesafe 8.5cm ön tekerleğin vidalari arasindaki mesafede 9.5cm. arada ekstradan conta yok. yani tekerlek çatalların arasına sığmıyor. sorun tekerlekte mi çatallarda mı? bu parçaların standartları nelerdir? iyi günler.

2. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostum daha geçen hafta mahalle bisikletçisinin önünde durduk, adam ön teker takmak için bisikleti yatırmış, ayağıyla kastırarak çatalı genişletmeye, aralarındaki mesafeyi açmaya çalışıyordu, teker sığmıyordu. Dayı ne yapıyorsun dedim, bana ''yeğenim bunlarda yarım santim, bir santim kadar sıkıştırma payı var. Takarken dert işte, ama sağlam oluyor'' demişti.

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Nekadar iyi demis ama, saglam oluyor. Ya ben böyle sacmaliklari duyunca cok sinir oluyorum. Masa öncelikle geriliyor ve catlama riski büyüyor ayrica şıkışmadan dolayi göbekler bozulur. Ama önüne gelen ben bisiklet tamircisiyim deyip de bisiklet dükkani acarsa böyle yanlis bilgiler olur.

Arkadas jantin olmuyorsa aldigin yere götür ve bu ne diye sor. Büyük ihtimalle sana bu normal diyecek inanma sakin öyle bir sey yok. Masayi degistirsinler dogru düzgün bir masa taksinar bu bisikletin herhalde bir garantisi vardir. Eger itiraz ederlerse Ümit Bisiklete sikayet et olmasi davci ol. Evet aynen böyle vicdansiz ol ve insanlari kandirmak neymis ögrensinler. Sen parayi yoldanmi topluyorsun?

4. caglar.durmus

caglar.durmus Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    telefonda servisle konuştum, "amortisör kapanmıştır" dedi. bugün götürecem servise. bakalım dayının taktiğini mi kullanacak.

5. caglar.durmus

caglar.durmus Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    kutu yetkili servis haricinde açılınca garanti kalkıyormuş. kutunun üzerinde yazıyormuş bu. hiç dikkat etmemiştim. parça değişimi olmaz ama istersen ben tamir ederim bunu dedi "yetkili servis". bir çatala ayağıyla bastı. diğerine de asıldı yukarıya doğru. ücret almadı sağolsun. aldığım yerle görüşecem.

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Vay be ne tamir ama... hemde yetkili servis. Neyse diyecek bir seyim yok, yalniz yanlis bir tamir tarzi.

7. caglar.durmus

caglar.durmus Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    ümit bisikletin çağrı merkezini aradım. servisin adını ve irtibat numaramı aldılar. tekrar arayacaklarmış beni. bakalım.