İki ayaklı köpeklerden kurtulmak için.

can ayan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.791
evet tam ben bunu yazacaktım. bu iki ayaklı köpekler lafını değiştirip iki ayaklı it demeli diyecektim ki ben den önce söylenmiş.
köpeklere haksızlık yapılsın istemem. ben bir ingiliz setter le yaşıyorum 6-7 senedir. hiç kimseye kask takıyor diye ne salça oldu, ne de saldırdı. haksızlık etmiyelim köpeklere.

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman
Scudo

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
Şiddete gerek yok, burası hukuk devleti, yukarda bir arkadaş yapmış fazla rahatsız ederse polisi çağır iş bitsin, herkes kendi hukukunu sağlamaya çalışırsa bu işin içinden çıkılmaz, hem herkes kendini haklı sanır ama birde tarafsız insanların (devletin kolluk kuvvetleri gibi) olayı yorumlaması adaletin yerini bulmasında fayda sağlar...

Hem başka insanlar bizi nasıl gördü aşağıladı diye öylemi olduk yani, unutmayalım yarası olan gocunur lafını boş yere söylememişler...

Bence en güzeli soğuk kanlılık ve sakinliği korumak...

• Beğen
Tepkiler: CevdetÖZTÜRK

Gülgün

Daimi Üye
Tepki
202
@Buğra Celayir

Bunlara ben de çok sinir oluyorum. Ama en acaibini, o yolda geçen gün yaşadım. Adam resmen üstüme üstüme geliyor. Yaa abi, zaten tam sahildeki yürüyüş yolunu bırakıp ,bisiklet yolunu isgal etmişsin, bari az bi kenara çekil di'mi ? Yok olmaz illa üstüme doğru gelecek.
Yanından geçerken "ne yapmaya çaılışıyorsunuz? " dedim. Bir şeyler mırıldandı ama valla dediğinden hiç bi'şey anlamadım .

Kısacası, video'yu merakla bekliyorum.:eek:

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
@cruiser76

Polisi çağır iş bitsin mi? Hangi polisi? Şaka mı bu ya poliste seninle dalga geçiyor arkadaşım. Kız arkadaşımla bisiklete binerken dinlenmek için parka oturduğumuzda yanımıza polislerin gelip kimlik sormasını ve üstüne düzgün oturun demesini ben kendime yediremiyorum. Sen benim kız arkadaşıma ne demek istiyorsun adi herif ( polise diyorum ). Sen beni ne sanıyorsun iki ayaklı köpek? Arkadaşlar başınıza ne gelirse gelsin aman diyim en son sığınacağınız yer bir polis bir karakol olsun düşmeyin o hataya. Dinlenmek için oturduk ve iki tane adi adam o adi arabalarıyla gelip bize bu muameleyi yaptı. O sırada dikkatimi çeken bir olay. Bütün köpekler toplanmış polis arabasına havlıyordu. Belkide o an benim sinirimi o yatıştırdı. İşte dedim hayvan bile neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayabiliyor, ama bunlar......

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
@Buğra Celayir

Ozaman tak beline bir altı patlar cahiller gibi yamuk yapanı vur oldumu yani arkadaşım. Başkasıda sana yapsın aynını, sonra üçüncü sayfalarda habermi ol.

Polisin o yaşadığın olayda bir şey demek istediğini sanmıyorum, sen öyle anlamışsındır. Güvenlik kontrolu yapıyordur.

En son sığınalıcak yer demişsin polis için. Bence çok yanlış, size bir haksızlık yapıldığını anladığınızda anında polise gidilmelidir. Jandarmayada gidebilirsin tabi birde. Devletin kolluk kuvvetleri sonuçta, devlet bizim devletimiz, yani halkın devleti, her nekadar çok yanlışlarıda olsada.

Birine güvenmen lazım, oda polis. Onların gözünden düşün empati kurarak,bir günde kimbilir ne gibi olaylar pis işlerle uğraşıyorlarda insanları paranoyakça birazda kötü gözle değerlendiriyor olabilirler.

Bu konuda başka bir haber okudum bu gün gene polis parkta oturan erkek-kız çiftleri kimlik sormuş filan. Poliste parklara karşı bir anti patiklik mi var bilmiyorum belkide var bende şahit oldum bir kaç kez, nedense parkta oturanlardan kimlik sormak gibi bir alışkanlık edinmişler.

Ben polisin benden kimlik sormasında hiç bir zaman gocunmadım, sabah yürüyüşüne giderken bile benden kimlik sordukları olmuştur ama aksine seviniyorum bu tarz denetimlere, suçluların yakalanması için yapıyorlar, daha çok yapsınlar hatta.

Yani diyeceğim oki, biz toplumda yaşıyorsak genel kurallara uygun davranmalıyız, bunu denetleyen de sağlayan da polis. Yanlışları olsada bu böyle ve güvenmek zorundayız. Başka bir olasılık yok. Bunun bizede faydası var. Daha huzurlu bir toplum olmak istiyorsak bu ikiye iki dört böyle.

• Beğen
Tepkiler: CevdetÖZTÜRK

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
bu insanlarla uğraşmak beni yoruyor,pedal çevirmekten daha fazla yoruyor.Bisiklet kask görünce coçuk muamelesi yapıyorlar çekilsene yoldan gibi.2-3 kere üstüste olunca Son seferde bi ayağım kaldırımda yolun kenarında beklerken arabanın biri çekti önüme sonra geri gelmeye başladı bende ne yapmaya çalıştığını anlamadım sonra adam indi arabadan "çekilsene lan ordan " diye bi bağırdı ama ne dediğinide tam hatırlamıyorum bisikleti kaskı maskı attım kenara gittim adamın kapıyı açtım 2dk bağırdım suratına ne dediğimden de pek haberim yok,tamam dedi kapattı kapıyı .adam karşılık verse iş kavgaya gidecekti ,yani soğukkanlılığı kaybetmemek lazım.kötü sonuçları oalbilir.

Bize bisikletli olarak haklarımızı anlatacak bi avukat lazım.Trafikte giderken arkadan çarpsa adam bana suçlu kim olacak?ben kenardan gitmek zorundamıyım?illa hızlımı gitmem lazım vs.

• Beğen
Tepkiler: gezgino28

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
@cruiser76

Biyerde doğru hatta sonuna kadar doğru tek güvenilcek yer polis ama işte hataları boylarını aşıyor artık. O olayda benim 1 damla yanlış anladığım birşey yoktu adam resmen lafı soktu bize yani. E bende gidip polisi polise mi şikayet edeceğim? Birde güvenlik kontrolü için kimlik soruyorlar tamam kabul. Ama nedense polis beyler bela gözüken tiplere kimlik soramıyor, aynı parkta suratlarından belli suçlu kılıklı insanlara kimlik soramıyor. Bali çeken adamdan bile korkuyor. Buda bir gerçek bizim polisimiz malesef korkak :) Bu arada daha geçen gün sağolsunlar arabalarıyla bisiklet yolumuzuda işgal ettiler mavişehirde. Birde üstüne üstüne sürünce bağırıyo arabasının içinden. Sen ona kardeşim burası yol mu desen sen gel bakalım buraya der, sabaha kadar başına bela olur.

Kısacası benim bu polislerle hiç yıldızım barışmadı. Ama yarın bugün başıma polislik bir olay gelse mecbur yine gideceğim yer karakol olacak yapacak birşey yok.

silverfox

Üye
Tepki
37
@Zuhâl

Bir bayan olarak sık sık benim de başıma geliyor bakışlara maruz kalmak. Hele de üzerimde tayt ve rengarenk formalarımız olduğu zaman insanların dikkatini çektiğimizi düşünüyorum. Genelde görmemiş(kötü anlamda değil) olarak nitelendirdiğim için bu tür insanları, kendimi de gezici bir bisiklet kültürü geliştirici olarak görüyorum.Çünkü bugün laf atan insan ileride belki özenip bu işe başlayabilir. En azından ben bçyle düşünürken o laf atsa bile sinirlenmeden geçip gitmiş oluyorum.

palabeyi

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
bünyamin palabıyık
Bisiklet
Ghost
hello, vatizyorneym gibi tepkiler aldım. Ters bi durum olursa 2011 den beri savaş sanatlarının içindeyim elhamdülillah

Yanındakilere soruyorlar bizde mi bisiklet alsak diye

gezgino28

Edirne-Kudüs turu
Tepki
678
İsim
vizesizgezgin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ya kucuk bir rumeli kasabasindayim bir gun tam tekmiil giyeneyim dedim tayt gozluk felan beni gorenler ne lan yaris mi var gene :)) diyor.yok diyorum bunlar guvenligim icin rahatim icin gerekli diyorum yok yok sen hep tribunlere oynuyorsun isin gucun dikkat cekmek istiyorsun diyorlar bende cvp yetistiremiyorum daha saldim cayira kask felan giymiyorum daha kisa mesafelerde