Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki Ayaklı Dostlarımız Vesilesiyle Kaza Geçirdim

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Yusuf Ziya Özen tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf Ziya Özen

Yusuf Ziya Özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bundan yaklaşık 2 hafta önce havanın da sıcak olduğu birgün bisiklete binememiştim. Gece yarımı geçtikten sonra bir saat tur atayım diye dışarı çıktım. Yollar bomboş ve geniş kimsecikler yok. Zaman zaman süratimi arttırıyorum, kimi zamanda soluklanmak için yavaşlıyorum. Tabiat uyuduğu ve gürültünün de olmaması sebebiyle huzur içinde bisikletimi sürüyorum. Havanın nemi ve süratimden kaynaklanan yüzüme çarpan serinlik ayrı bir mutluluk veriyor. Turumu bitirmiş eve yaklaşmışken, havanın da zifiri karanlık olması hasebiyle yan taraftan azgın boğa nidasıyla fırlayan 3-4 tane köpek üzerime doğru hamle yaptı. Önce sakin olmaya çalıştım fakat sayıları fazla olduğundan en sağlıklısı basıp kurtulayım dedim, nitekim biraz pedallara asılmamla aradaki farkı biraz açtım, tekrar bir bakayım geliyorlar mı derken önümde ki kasisi göremedim ve taklaya geldim. Popomun üstünde iki kez sektiğimi ve sağ tarafa fırladığımı hatırlıyorum. İki dizim ve iki avuç içim yarılmış, başımda ve kuruk sokumum da acayip bir ağrı vardı. Alelacele toparlanmaya çalıştım bir yerimde kırık çıkık var mı diye kontrol ediyor bir yandan da sevimli dostlarımızı gözlüyorum geliyorlar mı diye. Amiyena tabirle eşekten düşmüşe dönmüştüm. Bisiklete bir bakayım dedim. Gidon yamulmuş. Vites kolları elciklerin alt kısmında bulunuyordu. Ne hikmetse iki vites kolu da parçalanmıştı. Hem üzüldüm hemde kendimde çok birşey yok diye seviniyordum. Neyseki ucuz yırttım. Şimdi ise, hava karardıktan sonra bisikletle dışarı çıkmaya korkar oldum. Çünkü aşırı derece de sevimli dostlarımız çete şeklinde gezmekteler. Bende ki bu bisiklet tutkusu mu yoksa dost korkusu mu baskın gelecek bunu zaman gösterecek.

2. kayhan

kayhan Misafir

elektronik köpek kovucu alsan faydalı olur.

Yusuf Ziya Özen bunu beğendi.
  3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun hocam ALLAH beterinden korusun. Önemli olan cana değil mal'a gelsin...

4. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    köpekler genellikle ara sokaklarda ahkam kesiyorlar.. ben geceleri çıktığım zaman anacaddeden gidiyorum, hem araba az oluyor hem de kedi köpek gibi bir sıkıntı yaşamıyorum.. geçmiş olsun bu arada!

5. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    işin sevindirici yanı size bir şey olmamış..

çok geçmiş olsun,

6. B.Konak

B.Konak Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Bende iki ayaklı dostlarımız diye başlığı okuyunca kümes hayvanı diye tahmin ettim. Meğer köpeciklermiş.
    Sabah erken ve gece geç saatlerde sokağın hakimi onlar olur. Ota b*** havlıyorlar. Ve turlar genelde bu küçük saatlerde olduğundan çoğunlukta burun buruna geldiğimiz çok oluyor. Forumda köpekler hakkında çok detaylı bilgiler var. Tabi herkesinde adrenalin seviyesi kendine göre. Benim hızın düşükse duruyor ve hemen iniyorum. Merakları gidince uzaklaşıyorlar. Eğer hızım yüksek ise hiç durmadan devam ediyorum. Şu ana kadar bir belaya bulaşmadım.

Tekrar geçmiş olsun. Kazasız günler dilerim.

K.Burak, Yusuf Ziya Özen ve Çağlayan bunu beğendi.
  7. Yusuf Ziya Özen

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yaşadığım muhitte ana yol,ara yol,tali yol farketmeksizin aşırı derece de köpek var. Belediye de dilekçe vermeme rağmen birşey yapmıyor.

8. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    öldürmekten başka birşey yapamazlar sizin bir öneriniz varmı?

9. Yusuf Ziya Özen

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Büyükşehir belediyesinin hayvan barınakları var oralarda hayatlarını devam ettirebilirler. Yakalayıp aşı ve kısırlaştırma yapılabilir.

10. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Hayvan barınaklarında zaten üst üsteler ve oralarda zaten hergün onlara eziyet gibi.

11. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Paraya kıyıp bir şeyler yapmaları lazım o zaman aynı şey benimde başıma geliyor, köpekten hiç bir şekilde korkmayan biriyim ama bir anda yerinden fırlayıp havlayarak arkana takıldığı zaman aklım gidiyor sakin olmaya çalışıyorum ama caddede başına gelir o an köpeğe bakayım derken dengeni kaybedersin arabaya çarparsın takla atarsın bir şey olur akıl karı değil güvenlik açısından yapılması lazım bu mecburen.

12. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Benimde başıma geldi hatta paçayı kaptırdım bir kere ben ne yapılabilir onu soruyorum öldürmekten başka birşey yapamazlar barınaklar dolu?

13. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    YOk acım falan,bu birşeyler yapılsın yok dilekçe verdim birşey yapılmadı toplatılsın köpekler laflarını duymaktan bıktım ya nereye toplanacak bu hayvanlar toplatılsın demek ne kadar kolay toplatılsın demek hoşunuza gidiyor ama öldürmek lafını duyunca sinirleniyorsunuz zaten ikisi arasında hiçbir fark yokki.

14. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bakın bir sürü dernek var hayvanlarla ilgili onlar yıllarca uğraştılar birşeyler yapabilmek için barınak için yaşam şartlarını iyileştirmek için sadece belediyeyle olmaz bu iş kafa yapısını iyileştirmek lazım gönüllü olmak lazım laf sözle değil dilekçele hele hiç değil okumadan attıklarına eminim o dilekçeyi bunlarla olmaz.
    murataslan: benim hiç köpeğim olmadı ben sizin bıraktığınızı söylemedim zaten bırakıyorlar onlara birşey denmiyor dedim çok güzel istediğiniz yerden almayın lafı.

15. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben bu ürünü sipariş verdim bakalım ne kadar işe yarayacak.. çünkü benim de bisiklet sürdüğüm güzergahta ekseri çıkıyor ve rahatsız ediyorlar. Büyük geçmiş olsun kardeş.

16. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Hangi gelişmiş ülkede bu kadar başı boş hayvan var...

Kısırlaştıracaklar. Baktılar olmuyor, sayılarını düşüremiyorlar, öldürecekler. Bu kadar.
    Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, hayvan hakları insan haklarının önüne geçmiş...

Amerikan filmlerinde falan görmüşsünüzdür. Çözümü de var. Öyle araştırmaya da gerek yok.
    Ekip dolaşacak. Başı boş köpeği alıp götürecek. Bu kadar.

Hiç bir köpek sahipsiz dolaşamayacak. Ne olursa olsun.

fleylak, ersen t., Berke ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Siz beni anlamadınız ben bisikletliler kaza yapsın insanlara bırakın köpekler saldırsın gibi bir şeyi savunuyormuşum gibi bir anlam çıkıyor bakın siz bu yorumunuzda temizlensin gibi bir cümle kuruyorsunuz nasıl temizlenecek yok yer yok yer olsa bile verecek yemek yok aşılanma kısırlaştırma zaten neredeyse sıfır bir düzen yok şunu demek istiyorum toplatılsın barınaklara kapatılsın demek çok kolay ya bir tane iş adamı çıkıpta şöyle doğru düzgün bir barınak yapmıyor ben belediyelerden hiç birşey beklemiyorum zaten onların canlıya saygısı yok nerden barınak yapacakta yaşam şartları düzgün olacakta ohooo mesela dilekçeyi verdiniz incelediler dilekçeyi işleme soktular bir iki kişide rahatsız olduğunu söyledi belediyenin baya başı ağrıdı diyelim yapacakları en fazla zehirlemek en kısa çözüm onlar için çünki ne uğraşacaklar toplamayla barınağa götürmekle yemek vermekle kısırlaştırmayla falan.

18. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İnsan haklarımı var bu ülkede hayvan hakları onun önüne geçsin?

fatihaydın bunu beğendi.
  19. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Orası da ayrı bir konu :D :D

20. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

Geçmiş olsun :) Sokak köpeklerinin ne zaman ne yapacağı hiç belli olmuyor, ramazan bayramının 2. günü sabah ezanından sonra boğazda gezmeye çıkmıştım bir bankta oturayım dedim köpeğin biri başıma musallat oldu ne oturtuyor ne susuyor ne gidiyor nefes alsam hırlıyordu. Bir ara saldıracak gibi oldu sonra sakinleşti yarım saat sonra da yanıma sokuldu çok korkmuştum ama alıştım o da kendini sevdire sevdire bir hal oldu :) meğer hayvan ilgiye şefkate muhtaç kalmış boynunu kaşıdıkça mutluluktan mest olmuştu. Sonra kalkıp gideyim dediğimde bu sefer bisikletin önünü kesip yol vermemişti. Ben bi şekilde köpekten kaçtım 50 metre kadar gittim dönüp baktığımda köpek sanki gitme der gibi boynu sola eğik beni izliyordu olduğu yerde.. :) Ben o gün sizden daha şanslıymışım :)