Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki Arasında Kaldım, Sizce Hangisi? Triban 500 - CYC02 APEX

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında akifberkant tarafından paylaşıldı.

1. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba Dostlar,

Ben aslında tur bisikleti kullanıyorum. Günlük işe gidip gelirken 16 km, hafta sonu da sabahları 40 km civarı bisiklet kullanıyorum. Bisikletimden memnunum, şimdiye kadar kullandıklarım içinde en hesaplısı, en sorunsuz ve cefakarıydı. 28 jant tur bisikleti bence şehirde gerçekten rahat ve kullanışlı.

Fakat yıllardır içimde yol bisikleti aşkı var. Hep erteledim. Yeni yıl yaklaşırken bir yol bisikleti alıp, hafta sonu turlarında yol bisikletimi kullanmak istiyorum. Bu noktada kararsızım , kıymetli fikir ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Triban 500 Yol Bisikleti; ( f/p uygun, performans derdim olmadığından beklentilerimi karşılar )

Triban 500 Yol Bisikleti B'TWIN - Yol Bisikletleri Bisiklet - Decathlon

CYC02 APEX ( f/p uygun, performans derdim olmadığından beklentilerimi karşılar Triban 500'e göre fren ve kalın lastik seçeneği, daha güvenli geliyor )

salcano.com

Sizce hangisi, ne dersiniz?

2. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Triban 500 çok mantıklı bir bisiklet ama uzun süredir stoklarda yok. Sadece 48 kadro var. Yakın zamanda yeni kadroların gelip gelmeyeceği ile ilgili de bilgi yok. Bunu da dikkate almanızı öneririm.

akifberkant bunu beğendi.
  3. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Evet, belirttiğiniz gibi stokta görünen 48 cm. imiş.Stokta olduğunu görünce diğer boylar da gelmeye başladı sanmıştım. Teşekkür ederim.

Bu durumda soruyu şöyle soralım; 1500-2200 Tl arası, f/p olarak başarılı yol bisikleti tavsiyesi olan arkadaşlar, yardımınızı rica ediyorum. Eğer alternatif bulamazsam CYC02 APEX tercih edeceğim. Ne dersiniz?

4. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kadro boyu uygunsa btwin çok güzel bisiklet.

salcano nedense renkleri hoşuma gitmiyor.

hoşuma giden renkleri de biraz tuzlu ve ömür boyu kadro garantisi yok. servisi hakkında pek olumlu yorum okumadım.

XRS 030 TIAGRA alıcakken son anda kadro boyu bulamadığımdan merida ride 90 aldım bende geçen ay 1.900 e kadar indirmiştim fiyatı yalnız kadro boyu küçük ve rengi hoşuma gitmeyince vazgeçmiştim xrs 030 dan.

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  6. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok büyük beklentim yok. Sadece yol bisikleti aşkımı içimden atamadım. Yalnızca hafta sonu gezilerimi yol bisikletiyle yapmak istiyorum. Ama almışken iş görecek, yolda bırakmayacak, sonradan masraf çıkartmayacak ( modifiye dahil ) bir bisiklet almak istiyorum.

Tur bisikleti kullandığımdan, CYC02 APEX biraz daha güvenli gibi geliyor çünkü daha önce yol bisikleti hiç kullanmadım. Ama kullandıkça alışacağımı biliyorum.

Yazınızı okuyacağım şimdi. Teşekkürler.

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Orman derinliklerine inmeyecekseniz, geziniz asfalt üzerinde ise yol bisikleti bakın.
    Salcano cylocross kategorisinde her alıyor kalın lastik, disk fren biraz daha arazi şartlarına elverişli asfalt sürüşü olacak ise kalın lastik ve disk fren çok gereksiz gelecektir.
    Ben de daha önce yol bisikleti sürmeden dağdan yola geçtim, 1-2 hafta içerisinde ağrılar kayboldu, dropbar gidonun kullanımına alıştım bir daha düz gidona geçeceğimi düşünmüyorum.

8. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Salcano Xrs 30 da karar kıldım arkadaşlar. Bu yolda fikir,bilgi ve yorumlarıyla yardımcı olan, yol gösteren tüm dostlara teşekkür ederim.

YüzSürKoş bunu beğendi.