İki Arasında Kaldım, Sizce Hangisi? Triban 500 - CYC02 APEX

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Merhaba Dostlar,

Ben aslında tur bisikleti kullanıyorum. Günlük işe gidip gelirken 16 km, hafta sonu da sabahları 40 km civarı bisiklet kullanıyorum. Bisikletimden memnunum, şimdiye kadar kullandıklarım içinde en hesaplısı, en sorunsuz ve cefakarıydı. 28 jant tur bisikleti bence şehirde gerçekten rahat ve kullanışlı.

Fakat yıllardır içimde yol bisikleti aşkı var. Hep erteledim. Yeni yıl yaklaşırken bir yol bisikleti alıp, hafta sonu turlarında yol bisikletimi kullanmak istiyorum. Bu noktada kararsızım , kıymetli fikir ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Triban 500 Yol Bisikleti; ( f/p uygun, performans derdim olmadığından beklentilerimi karşılar )

(link)

CYC02 APEX ( f/p uygun, performans derdim olmadığından beklentilerimi karşılar Triban 500'e göre fren ve kalın lastik seçeneği, daha güvenli geliyor )

(link)

Sizce hangisi, ne dersiniz?

Scudo

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Triban 500 çok mantıklı bir bisiklet ama uzun süredir stoklarda yok. Sadece 48 kadro var. Yakın zamanda yeni kadroların gelip gelmeyeceği ile ilgili de bilgi yok. Bunu da dikkate almanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: akifberkant

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@AykutÇ.

Evet, belirttiğiniz gibi stokta görünen 48 cm. imiş.Stokta olduğunu görünce diğer boylar da gelmeye başladı sanmıştım. Teşekkür ederim.

Bu durumda soruyu şöyle soralım; 1500-2200 Tl arası, f/p olarak başarılı yol bisikleti tavsiyesi olan arkadaşlar, yardımınızı rica ediyorum. Eğer alternatif bulamazsam CYC02 APEX tercih edeceğim. Ne dersiniz?

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
kadro boyu uygunsa btwin çok güzel bisiklet.

salcano nedense renkleri hoşuma gitmiyor.

hoşuma giden renkleri de biraz tuzlu ve ömür boyu kadro garantisi yok. servisi hakkında pek olumlu yorum okumadım.

XRS 030 TIAGRA alıcakken son anda kadro boyu bulamadığımdan merida ride 90 aldım bende geçen ay 1.900 e kadar indirmiştim fiyatı yalnız kadro boyu küçük ve rengi hoşuma gitmeyince vazgeçmiştim xrs 030 dan.

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önce ne istediğinize karar vermeniz lazım.
Bunların ikisi farklı amaçlara hizmet eden bisikletler.
2000 liraya kadar ayrı bir yol bisikleti önerisi isterseniz benim yazdığım şu yazıya bakabilirsiniz.
(link)

• Beğen

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Berke K.

Çok büyük beklentim yok. Sadece yol bisikleti aşkımı içimden atamadım. Yalnızca hafta sonu gezilerimi yol bisikletiyle yapmak istiyorum. Ama almışken iş görecek, yolda bırakmayacak, sonradan masraf çıkartmayacak ( modifiye dahil ) bir bisiklet almak istiyorum.

Tur bisikleti kullandığımdan, CYC02 APEX biraz daha güvenli gibi geliyor çünkü daha önce yol bisikleti hiç kullanmadım. Ama kullandıkça alışacağımı biliyorum.

Yazınızı okuyacağım şimdi. Teşekkürler.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akifberkant

Orman derinliklerine inmeyecekseniz, geziniz asfalt üzerinde ise yol bisikleti bakın.
Salcano cylocross kategorisinde her alıyor kalın lastik, disk fren biraz daha arazi şartlarına elverişli asfalt sürüşü olacak ise kalın lastik ve disk fren çok gereksiz gelecektir.
Ben de daha önce yol bisikleti sürmeden dağdan yola geçtim, 1-2 hafta içerisinde ağrılar kayboldu, dropbar gidonun kullanımına alıştım bir daha düz gidona geçeceğimi düşünmüyorum.

• Beğen

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Salcano Xrs 30 da karar kıldım arkadaşlar. Bu yolda fikir,bilgi ve yorumlarıyla yardımcı olan, yol gösteren tüm dostlara teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş