İki Alman kadın turistten haber alınamıyor

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Tekirdağ’dan Çanakkale’ye gitmek üzere bisikletleriyle yola çıkan 2 Alman kadın turistten haber alınamadığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Tekirdağ’dan Çanakkale’ye doğru yola çıkan, 30 yaşlarındaki bisikletli 2 Alman kadın turistten haber alamadıklarını belirten arkadaşları, durumu polise bildirdi.

Bunun üzerine harekete geçen Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ismi açıklanmayan iki turistin bulunması için çalışma başlattı.

Kaynak (link) Alman kadin turistten haber alinamiyor&KategoriID=15&ver=06

Scudo

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@myant

Umarım ya kötü bir durumla karşılaşmayız. olacak herhangi bir kötü durum ülkemize zarar verir.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Gazete son dk. haberlerinde habere ilşkin son bilgi yok. Acaba bulundularmı? haberiniz varmı sevgil Aydın?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zaten ülkemizin adı bu gibi üzücü olaylar yüzünden yeterince lekelenmiş, damgalanmış durumda...
Eğer yine öyle bir durumla karşılaşırsak sevgili Serkan Taşdelen'in de dediği gibi " Yazıklar olsun! "

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Ne diyecegimi bilemiyorum.
Sizler daha beceriklisiniz haber alma konusunda. Dilerim iyi bir saglık haberi alırız.Aksini aklıma getirmek dahi istemiyorum...Turizm ve konunun hassaslıgı nedeniyle acıklamada imtina ediyorlar gibi geliyor.Umarım yanılırım arkadaşlar...

Rizikom

Üye
Tepki
15
Bugün milliyetten haberi bende okudum.Dehşet verici birşey.İnşallah korktuğumuz gibi değildir.Neden yolarımız bu kadar güvenli değil ki ? İnsan bir hobisini gerçekleştiremeyecek mi?
İnşallah sadece kaybolmuşlardır.

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Keşke o bölgedeki arkadaşlar organize olsa ve jandarmayla iş birliği içinde aramalara katılsa.. Ya da böyle bir organizasyon için kalkıp gitsek:mad:

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Arkadaşlar sabah haberleri kontrol ederken bulunduklarını öğrendim.

Kayıp turistler bulundu

Tatil için geldikleri Türkiye'de Edirne'deki Türk arkadaşlarını ziyaret ettikten sonra bisiklet turuna çıkan ve kendilerinden haber alınamayan 30 yaşlarındaki iki Alman kadın turist bulundu.

Alman turistlerin cep telefonlarının çekmediği ve bu nedenle arkadaşlarının kendilerine ulaşamadığı ortaya çıktı. Tekirdağ Şarköy'de ortaya çıkan ve kayıp oldukları için arandıklarını bilmeyen Alman turisler cep telefonlarından aradıkları Türk arkadaşlarının merakını da gidermiş oldu. Kayıp turislerin Şarköy'de bulunduğunun bildirilmesi üzerine Çanakkale polisi arama çalışmasını sonlandırdı.

Kaynak : (link)

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
İnanın bu başlık azdır bu haber karşısında.Geçmiş olsun gerçekten.Dileğim bu turden ihtimaller dahi olmaması....Hepimizi önce üzdü,sonra sevindirdi.:)

Ohh dedik sonunda...Selamlar duyarlı bisiklet dostlarına.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@myant

öncelikle ben de çok endişelendim, aklıma kötü kötü şeyler geldi ama ben de şu an sevindim ve rahatladım...

Ama aklıma şu da gelmedi değil; acaba 2 tane türk bayan (veya erkek) almanya'da bu şekilde bir hale düşselerdi acaba almanlar bizim yaşadığımız durumu yaşarlar mıydı?

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@nuhcan

Bu durumda nasıl boyle bir soruyu sorabiliyorsun.Aklınıza gelse bile yazmayın.Sadece biz Turkler mi insanız?.Boş ver boyle lafları..İnsanız ve insana ozgu bir tereddut yasadık. O kadar.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@myant

Sevgili Nuhcan, Yazımı okuyunca seni kırabilecegini dusundum.Sozlerim dogrudur.Ama amacım sizi uzmek,tersler tarzı bir yanıt degildi.Ben yaşca buyuk olmam nedeniylede mudahale etmek durumunda kaldım.Uzdum ise ozur dilerim. Selamlar...

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@myant

Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Burası internet, alışığız enteresan cevaplara, bir büyüğüm olarak, sizi tanımasam da, bu durumda size ancak saygı duyabilirim...

Ama ben de duygularımı beyan etmiştim zaten.
Barış gelininin hadisesinden sonra, onu yapan adamı alıp suç organından tavana asasım geldi.

Ancak, olayı insanlık namına algılamak ayrı devlet (veya millet) olgusuyla algılamak ayrı.

Diyelimki bu insanlara birşey olsaydı, ne olurdu devletin durumu. Neden birkaç kendini bilmez şerefsizin yaptığını devlet amacına mâl edip "BİR OH" çekelim.

"OH, ÇOK ŞÜKÜR SAĞLAR" cümlesini insanlık namına, insancıl duygularla söylemeyi tercih ederim, devlet imajı adına değil...