Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iki adet jant seti kullanan?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında abdullah gökduru tarafından paylaşıldı.

1. abdullah gökduru

abdullah gökduru Aktif Üye

Seviye:
    herkese merhabalar. uzun süredir aklımı kurcalayan bir şeyi sizlere danışmak istiyorum.sedona 711 sahibiyim üzerinde cst dişli lastikler var.hem araziye ormana gidiyorum hem de uzun gezilere çıkıyorum. malum dişli lastikler uzun yolda performası düşüyor ve dişleri asfaltta yenip gidiyor.
    sorum şu: acaba kendime bir jant seti daha alıp(ruble dahil) 1.50 slick lastik takıp, tura çıkarken 1 dakika içinde değiştiriversem nasıl olur. bunu daha önce yapan ya da hali hazırda iki jant seti kullanan var mı ? fikirlerinizi bekliyorum.
    saygılar...

Bozcan bunu beğendi.
  2. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de aynı şeyi düşünüyordum ama pek mümkün görünmüyor. Zincirin iki rubleye birden uyum sağlaması problemi çıkar sanırım. Zincir de değiştirirseniz aynakolda çıkabilir. Ama yanılıyor olabilirim.

abdullah gökduru bunu beğendi.
  3. Cihan ÜRÜT

Cihan ÜRÜT Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı rubleyi takarsanız ve aynı janttan alırsanız hem vites sisteminde hemde fren sisteminde sorun çıkmaz. Sadece akort ayarını yaptırırken fren pabuçlarına göre yaptırmanız gerekir.
    Ancak, eğer bisikletinizin orta halli bir bisiklet olduğunu düşünürsek, 2 jant +2 iç lastik + ruble + teller toplamda 200 TL ' yi geçebilir. Bunun yerine kaliteli bir yol lastiği alıp, tura çıkmadan önce 15-20 dk'da değiştirebilirsiniz. Bence hiç gerek yok...

4. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı rubleden kasıt çıkardığım tekerleğin mi? Onu söküp takana kadar lastiği değiştiririm zaten. Ruble dışında benim tekerlerkerde disk te olması gerek . 200 değil 500 e çıksam razıyım ben. Hem de dediğim gibi uyum problemi olacak kanımca. Ancak kısa kullanımlı durumlarda (yarış vs.) olabilecek bir yol gibi görünüyor. Onun dışında pek mantıklı değil. 2 bisiklet almak sanki daha bile iyi.

5. erim yıldırır

erim yıldırır Kıdemli Üye

Seviye:
    şahsen ben iki set topladım açıkçası rubleyi uydurunca uyuyor ama düşünülen setin uyup uymadığına bi dikkat etmek lazım...:) şuan kullanıyorum yani bütçe elverdiği sürece mantıklı bence

6. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cok uzun suredir 2 adet jant seti kullanıyorum. Sebebine gelince tubeless lastikleri sokup slick takmak cok cok zahmetli. Jant setlerimden bir easton xc one - tubeless crossmark lastik takılı. Digeri de xt gobek ustune alex td17 jantlar 1.15 cst lastik takılı. Pratik tarafı tubeless lastiği sokmek zorunda kalmıyorum. Pratik olmayan tarafı ise diskler farklı oldugu için her set için farklı balata takmak ve fren ayarı yapmak zorunda kalıyorum. Balataları değiştirmezseniz balatalar disklere alısana kadar hem cok asınıyorlar hem de performans kaybı yasıyorlar. Aynı sekilde eger v-fren kullanıyorsanız yeni jantlarınız için tekrardan fren ayarı yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ben en sonunda yol bisikleti aldım bu dertten kurtuldum :D Sonuc olarak eger tubeless set kullamıyorsanız bence gereksiz 2. jant setini kurmak. Dusundugunuz kadar pratik olmuyor.

7. hüseyin karakurt

hüseyin karakurt Aktif Üye

Seviye:
    Uzun zamandır bende 2 cant seti kullanıyorum çok avantajlı ve rahatlık sağlıyor :)

Yanlız şöyle bir durum var benim iki cant takımımda birbirini kopyası sadece dış lastikler değişik çemberler mavic 317 d rotorlar slx göbekler slx rubleler slx
    zincieim ve ayna kolumda slx olduğundan uyum problemi olmuyor alırken buna dikkat ederseniz hiçbir problem olmaz

8. berkay selamoğlu

berkay selamoğlu Üye

Seviye:
    arkadaşlar amatör bisikletçiyim:Ducuz 1 çift 2,el v tipi janta ihtiyacım var satacak olan arkadaşlar varsa bana msj atsınlar tel:05548660509 saygılar..

9. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    eski ruble yeni zincire uyum sorunu çıkarır.eski zincir yeni rubleye değil.