II. Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu

Scudo

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
sayende insan pardon(maymun)pisikolojisini çözdüm.esas ben teşekkür ederim :)

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
İlk maaşımla sana yemek ısmarlıycam.(2kg muz)Yetmezse haber ver.Neyse yolcu yolunda gerek.İstanbul-Eskişehir-İstanbul

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ben, bisikletforumda bu tip konulara daha sık yer verilmeye başlanmasını yadırgamamaya başladım. bi an durup, düşünün. afrikada bir kabilede doğmuşsunuz. çırılçıplağa yakın giyiniyor ve sadece karanlık ve geceden korkuyorsunuz. umrunuzda olur mu din, evrim, bisiklet, akp, ateizm, chp, euro/dolar paritesi, jant teli. olmaz.

senin düşüncenden bana, benim düşüncemden sana ne kardeşlerim? bisiklet severler olarak buradayız. açılan konular komik olmaya başladı. evrime inansam ne olacak? Allah a inansam ne olacak?

buranın adı bisikletforum, sadece bisiklet üzerine yazışıp çizilmek üzere kurulmuş bir ortam. diğer tüm konular için bir dolu site ve forum bulup orlarda coşabiliriz diye düşünüyorum.

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
;)
Hah seni seniii nede ince espriler yaparmıııış...
Canım benim tam da kendine yakışan böyle asiiil, caf caflııı.
Üstün zekan hemen ön plana çıktı esprilerinle.

Hadi iyi yolculuklar canım.

• Beğen
Tepkiler: Harun.

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
@Mehmet Levent
Bende başta bunu belirttim.Zaten böyle konuları buraya açan arkadaşlara söylemek lazım bunları.Kendi kafalarında ki karmaşıklığın içine bilgisi zayıf insanları çekmeye çalışıyorlar.Yakında da sempozyum yerine ''evrim teorisine inananlar mangal etkinliği'' yapar bunlar.

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Mehmet Levent

Bu olaya da bitiyorum ya.
-Bisiklet dışı konular hakkında konuşabileceğimiz bir bölüm var mı?
-Var
eee? Buna BF u kuran yöneticiler karar vermişken daha neyi tartışıyoruz?

Burada mesele farklı konuların konuşulması değil...Konuşulamaması...Hemen insanların bir şeylere aşırı tepki verip işin içine etmesi...

Bilmiyorum bisiklet gruplarında yer alıyor musun,ya da o gruplar sosyal yönden nasıl gruplardır ama benim beraber turladığım insanlarla dünyada var olan her şeyden konuşabiliriz...

Ve hiçbirinde de birileri çıkıp hakaret etme çabasına girişmez...

İşte mesele bu...Bisiklet sadece bisiklet değil,önce çevreci yönüyle ortaya çıkar sonra sportif yönüyle, bisikletçi birisi çevresindekilere daha hoşgörülü yaklaşmalı, yapıcı olmalı...

Bana karşı yapıcı olan önyargıyla davranmayan herkese güzelce konuştum,Hatta karşı görüş savunan insanların mesajlarını beğendim..Beni yanlış anladıysa özel mesaj attım...

Bana terbiyesizlik yapanlara 2 sayfa sabrettim sonra dayanamayıp bende karşılığını verdim bunda hatalıyım evet...Bunuda yeni anladım kusura bakmayın ;)

Ama dediğim gibi,Eğer bir forumda diğer konuların konuşulabileceği,paylaşılabileceği bir bölüm varsa bunu tartışmak çok anlamsız...

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
niye böyle bi foruma böyle bi konu açma gereği duydunuz? bu konuları paylaşabileceğiniz başka forumlar var. boşu boşuna burdaki amaçları aynı olan insanları birbirine düşürüyosunuz yaptığınız bundan ibaret. ki şunu da söyleyeyim böyle ciddi konuların buralarda konuşulması gayet sakıncalı... bisiklet ve evrim... çok mantıklı.. kimi gider içki haramdır der kimi gider evrim vardır der kimi gider akp chp der... bozmayalım güzelim forumumuzu arkadaşlar... lütfen...

• Beğen
Tepkiler: ali bayrak

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@engin ekizkuyu

ben bu tip konuların yasaklanması taraftarı değilim ama bisikletforum da bisiklet konuşalım. konu açan arkadaşlar otokontrole sahip olmalı.
şimdi ben, camiye gidip, imam efendi hazırla mezeleri, rakıların dibine vuralım desem yakışık alır mı? o hesap.
bisiklet sever ama evrime inanlar, bir forum açıp orada devam etsinler kendileri.
bisiklete binip 5 vakit namazını eda edenler de bir blog açıp orda bir araya gelsinler. bisikletli ve akp fanatikleri, bir site açıp ordan devam etsinler.

bu forum bisiklet ana başlığında ve birleştirici bir forum. alt gruplara bölünmeden konuşup tartışıp arkadaşlar edindiğim bir forum.

• Beğen
Tepkiler: serhat toy

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Sayın Mehmet Levent, güzel bir ana fikir var ortada...
Siyaset konuşulmasına bende karşıyım...
Ama bu siyaset değil ki...
Başka birisi de kalkıp karşıt bir sempozyum paylaşsaydı çok güzel olmazmıydı bunları güzelce konuşsaydık... Seninle şu an konuşabildiğimiz gibi..?

• Beğen
Tepkiler: Harun.
Tepki
111
Benim anlamadığım bi husus var insanlar evrimi niçin Allah'ı reddediyormuş gibi görüyorlar??

Aksine evrim Allah'ın varlığını kuvvetlendiren bir delildir çünkü: evrimin gerçekleşmesi çok düşük bir ihtimaldi ama bu bundan milyonlarca milyarlarca yıl evvel yıldırımlar , meteorlar , fokur fokur kaynayan okyanuslar... Bir çok etmen sayesinde bu oldu ve imkansız olan bir şey gerçekleşti İnsanoğlu (Düşünebilen bir canlı formu) meydana geldi laboratuvar testleri bunun imkansız olduğunu söyler bi düşünün?

İmkansız gerçekleşti...Big bang den sonra evren de hayatı ne filizlendiren şey de neydi???

Şu anda en çok kabul gören fikirlerden biriside Evren de sadece bir defa yoktan varolma'nın gerçekleştiğidir bu da Big Bang'le oldu bundan 14.7 milyar evvel evrende hiçbir şey yoktu düşünebiliyor musunuz?

Allah o kadar ince ve kusursuz bir şekilde oluşturmuştur ki evreni milyarlarca yıl sonra düşünebilen canlılar ortaya çıkmıştır

• Beğen
Tepkiler: serhat toy

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar neden DUZEYLI tartışamıyoruz ,

Herkes nereden geldiğinine inanıyorsa oradan gelmiştir desem kabul edermisiniz.

Neyse boşverin zaten ,

Bu tarz konuları madem bu şekilde tartışıyor yada paylaşıyoruz ilk baştan kilitlemeye mecbur kalıyoruz...