Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İhtiyaç olan konu kategorileri

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaşlar siz nasıl bakıyorsunuz bilmiyorum ama ben konu kategorilerinin eksikliğini çok bariz hissediyorum.

Mesela bisikletin ulaşımdaki sorunlarını yazmayı çok severiz ama foruma girdiğiniz zaman bununla ilgili hiçbir kategorinin olmaması sizi şaşırtmıyor mu? Ya da şöyle mi diyelim: Ne zaman ki ülkenin en büyük bisiklet forumunda ulaşımda bisiklet daha fazla gündeme gelir, o zaman o ülkenin ulaşımında bisiklet önem kazanır. Ben bunun eksiklik olduğunu düşünüyorum; kategori başlığı ne olur bilemem ama hepimiz bu sorunu bildiğimiz için iyi bir başlık verilecektir zaten.

Diğer bir eksiklik antrenman-performans-spor fizyolojisi konusunun ayrı bir başlık altında olması gerektiği. Beslenmenin yeri ayrı, sağlığın yeri ayrı ve tabii ki antrenman-performansın yeri ayrı. Jantla kadro başlıklarının ayrı olması doğal gelir de neden sağlık, beslenme ve antrenman aynı kategoride diye şaşırmaz mıyız?

Üçüncü ve çok dikkatimi çeken bir konu kategorisi de ileri yaşlarda bisiklet sürenlerin dertlerinin gençlerden çok farklı olduğudur. Bu ayrım olmayınca her öneri herkese uyar gibi tek bir tartışma üzerinden gidiliyor. İleri yaşlara yönelik yazıları bulmanız neredeyse imkansız. Benim önerim 40+ olması.

2. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Bahadır Gürel Farketmemiştim ama düşününce doğru söyluyorsunuz, yalnız ek olarak aklıma şöyle birşey geldi, antrenman-performans-spor fizyolojisi altında paylaşımlarda kulaktan dolma bilgilerin önüne geçmek adına da, konu paylaşırken kaynak gösterme zorunluluğuda gelirse, forumumuzda ciddi ciddi bu konuyla ilgili harika bir arşiv olur...

3. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Katılıyorum size. Örneğin aksesuar diye bir bölüm de yok. Giyim var, elektronik var ama aksesuar farklı da olabilir.
    Kategorize edilemeyen ürünlere örnek:
    [​IMG] [​IMG]
    Bunları dile getirelim ki değerlendirilsin ;)

Bahadır Gürel, hogutmen ve geziniyo bunu beğendi.
  4. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Yılbaşından sonra bu düzenlemeler yapılacaktır. Özellikle ana sayfadaki karışık olan bölümler yeniden kategorize edilecek ve düzenlenecektir. Bu esnada eksik olan bölümleri de tekrar ekleyebiliriz. Tasarım olarak da çok farklı bir arayüz düşündüğümüz için, daha hoş ve rahat kullanabileceğiniz forum kategori sistemi olacak. Hem çabucak ulaşabileceksiniz hem de rahat kullanıp istediğiniz içeriğe göre olan kategoriye ulaşıp yine kullanabileceksiniz. Buna biraz değinmiştik ama yeni kategori ekleme konusundan bahsetmemiştik burada bahsetmiş olalım öneriniz için teşekkür ederiz...

5. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hazır bu başlık varken yazayım dedim, atölye bölümünde pedal diye başlık yok. Konu açacağım ama nereye açacağımı bilemedim :) Atölye içerisine kategori dışı veya diğer konular/diğer parçalar diye bir başlık eklenebilir.

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  6. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İkinci el bölümünde şehir-tur bisiklerlerinin içerisinde bulunan katlanır bisikletler için bilfiil ayrı bölüm eklense daha fâideli olur zira sayımız katlanarak artıyor.
    Nasılsa bir gün herkes katlanır alacak ;)

Ulaş Çavuşoğlu ve mustafa ç bunu beğendi.
  7. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benimde dikkatimi çekti bu konu @Bahadır Gürel bey, performans konusu açılmalı ve sizin değerli paylaşımlarınızın çoğunluğu o kategoride bulunmalı böylece performans ve hobi bisikletcileri istediği bilgileri istediği yerde daha iyi bulacakdır..

@Admin bey
    ikinci el konularındada jantlar, kadrolar, frenler kendi içinde rotorlar, kaliperler vs, lastikler kendi içinde iç lastikler dış lastikler gibi, vitesler kendi içinde rubleler, aynakollar, ön aktarıcılar, arka aktarıcılar gibi olsa mükemmel ötesi olur

Bahadır Gürel bunu beğendi.