Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İğne sibop uyumlu ayak pompası

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uçkun Barış CANDAN tarafından paylaşıldı.

1. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
  2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3412,OdesisMc verdigin linkteki 120 psi bu linkteki 160psi daha guclu.derece olcen vs gereksiz bosuna para.bunu elinle kontrol edip anlamak kolay.aynı sorun bendede var.contada lazim.hocam eger yinede aldiktan sonra tam sert sisirmiyorsa.benim basima gelmedi degil:D tavsiyede bulunuyum.(malesef istedigim verimi alamadim.cift sibopludan hava kaciriyor.)yaptigim yöntem bisikletciden 7 tl el pompası aldim.kaliteli pompa sayilir.iyi sisiriyor.lastik borusuda iyi.ayak pompası daha iyi. sibop aparatını cıkardım.pompanın deforme olan hava lastik borusunuda biraz kestim.(bıcak vs makas).hırdavatcıdan küçük boruya uyumlu hortum sıklayıcı küçük kelepçe aldim.igne sibop tamamen gevsettim.pompadaki boruyu igne sibop contası olan yere kadar iceri soktum.kelepceyle hava almicak sekilde tornavidayla sıktım.(sıktıgım yer silindir yer igne olan bolgeye yakin degil-pompadaki borunun kelepce sıkılan yerini elektrik bandiyla deforme olmaması icin ve kesilmemesi hava cıkarmaması icin bantladim.).şişirmeye devam .istedigim sertligi elde ettim tas gibi oldu.jant-sibop aksami deforme olmadı.(olsa zaten sadece ic sambirelde olur janta temas yok)bu el-becerisine gore degisir.bu yontemi en son careden yaptim.ikinci yöntem eger jant pahali degilse matkapla acılarak araba sibop sistemine gecebilir.el işciligi iyi olan- icine etmeyen birisi lazim- janti cizmicek sekilde .araba sambirellerinde hic sorun cıkmaz.

Uçkun Barış CANDAN bunu beğendi.
  3. Uçkun Barış CANDAN

Seviye:
    Öncelikle bilmiyorum 160 psi ya gerek var mı zaten en fazla 70 psi lık lastik şişiricem (schwalbe black jack). Ayrıca anlattığınızı şimdilik anlamadım 2 kere daha okursam sanırım :) ve Jant 2008 model XTR jant seti yani deliği genişletmek korkunç birşey olabilir :D Teşekkürler :)

Heh tamam şimdi anladım :) deforme olursa yaparım :) alıyım mı şimdi?

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    xtr jant:D.tabiki korkunç.Aynı sorun bende de var.120 psi haydi haydi yeter.yazısal olarak devrik- karmasik haklisin:D.bisikletcide hortumlu el pompaları satiliyor. http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_args=Catsel,33 linkte gosterdigim gibi hortumsuz degil:!!hortumu olan pompa.ayak pompasıda olur hem daha güclü.pompa hortumun ucundaki aparatı cıkartıyoruz.sadece hortum seklinde kalicak. http://www.kaleclamp.com/images/slide-index/kale-hose-clamps.jpg burdaki kendine göre soldan asagidaki küçük siyah kelepçe.(hortuma uyumlu)
    igneli siboptan hortumu takarak,kelepciyi iyice hava almicak sekilde sıkarak,pompaliyoruz. bu benim yaptigim en son care yoksa igne siboplu pompada istedigim sertlik alamadim.hava kaciriyor. verdigin linkteki pompayı alicaksan 120psi bile yeterli.seyir halinde tasinacak pompami bilmiyorum.(ne amacla kullandigina baglı.ebatı buyuk olabilir.)bahsettigim yöntem en son care .bu pompayla yapılmıcak sıradan bir pompa isini görür.

5. Uçkun Barış CANDAN

Seviye:
    Hmm ben bunu bir alayımda baktık olmadı :D Hallederiz bir şekilde :)