Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İgman?

Konu, 'Salcano' kısmında Onur Urfalı. tarafından paylaşıldı.

1. Onur Urfalı.

Onur Urfalı. Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar. Konunun yeri burası degil sanırım ama başka uygun biyer bulamadım..

Bende Salcano İgman var arkadaşımda Bianchi Toledo. Salcanoda Hidrolik disk fren var Bianchi de mekanik disk fren..

Kendi igmanımda fren yaptıgım zaman frenler gayet güzel tutuyor ve bisikletin agırlıgını eşit bi şekilde dagıtıyor. Ama arkadaşımın Bianchi sinde ön freni sıkınca bütün agırlık komple ön tarafa biniyor ve ön amartisör köküne kadar giriyor nerdeyse :D Fren kısımlarına dikkat ettimde benim salcanoda diske sadice tek bir parça sürtünüyor fren yapınca ama bianchi de fren yapınca 2 parça diski sıkıştırıp çok güçlü bir frenleme saglıyor.

Sorun benim igmanımdamı yoksa arkadaşımın toledosundamı? Yoksa hiçbirinde sorun yokmu :D teknik konulardan pek anlamam. belkide bir sorun yoktur hidrolik ve mekanik fren oldukları için böyledir :) ama ilginç geldi benim bildigim hidrolik daha iyidir ama mekanik daha iyi frenleme yapıyor. ve mekanik bütün agırlıgı ön amortisöre aktarıyor?

bahtiyar közen bunu beğendi.
  2. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    igmanında 2 balatasıda diske sürtmesi gerekiyor
    kaliperleri iyice ortalayın

bahtiyar közen ve felis911 bunu beğendi.
  3. Onur Urfalı.

Onur Urfalı. Yeni Üye

Seviye:
    Bugün yakından büyüteçle bakınca 2 kısımda sürtünüyormuş :)

Ama asıl sormak istedigim neden toledo bütün yükü öne verirken igman eşit dagıtıyor?

4. İlker Özdemir

İlker Özdemir Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Maşanın sertlik ayarını iyicene yumuşatıp bir igmana binin aynısı oluyor :) biraz yumuşaktır onun maşası...Veya ön frenei kiitlediğinde aynısı olur :) (denemeni önermem freni kitlemeyi :):)

5. Onur Urfalı.

Onur Urfalı. Yeni Üye

Seviye:
    Açıkçası ben toledoya bindigim zaman sadice ön freni sıkıyorum çok zevkli oluyor yükü öne aktarması :) ama tabiki güvenlik için igmanımdaki gibi olmalı :)

6. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum igmandaki hidrolik disk frende hiç güç harcamadan çok kolay ani frenler yapabilirsin özellikle uzun inişlerde ellerini hiç yormaz. senin igmanın frenine gelecek olursak büyük ihtimalle yeni aldığında denemişsindir bir müdden frenler az tutacaktır 1 2 güne düzelir. bendede igman var gayet bastımmı duruyor ön amasitör çok güzel yaylanıyor.