Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İett ye teşekkürler !!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ilkcan çağdaş tarafından paylaşıldı.

1. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Başlığın yazılışında sayın İETT ye teşekkür gönderdiğimi sanmayın.:boese157: Olay şöyledir;

Dün benim bisikletle sarıyerden yeniköye gideyim,dedim.Giderken her şey güzel,arada dinleniyorum ve boğaz havasını ciğerlerime çekiyorum.Dönerken ilkten bisikletin sol pedalında "tak tuk,tak tuk"sesler duydum.İlkten önemsemedim.Kireçburnu sahilini bitirdim ve çayırbaşında tekrar kaldırıma çıktım ve pedal iyicine kötüleşmeye başladı.Neyse durdum baktım;pedal ve pedal kolu yalama olmuş.Ama dişliler öyle bir aşınmış ki,sanki penseyi pedalın civatasına takıp döndürmüşler ve pedalda artık yerine takılamayacağına göre tabanway yapacaktım.Aklıma İETT otobüsleri geldi,düşündüm "otobüs buraya kadar geldimi,içi boş oluyor".Otobüsü ışıklarda yakaladım ve şöföre "kaptan,dedim.Sarıyere kadar gelebilirmiyim.Bir güzellik yap dedim".Adam nuh dedi,peygamber demedi."bagaj yok"dedi,gaza bastı,gitti.Bende sinirlendim,arkasından nağmeleri okudum.Mecburen yürüyerek büyükdereden sarıyere geldik.Geldiğimde pert olmuştum.
    İETT halkın vergilerinle ve paralarıyla çalışan bir kurum,fakat ne yazıkki,halka hizmet yerine böyle bir kuralla,özellikle yolda kalan bir bisikletliye yardım etmiyor.:boese157:
    Ben kendilerinin bir gün yüzlerinin utanacağı zamanı iple çekiyorum.Bu arada şöförede lafım yok.Sonuçta;onlara böyle bir emir verilmiştir.

2. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aslında yeni otobüslerde bisiklet için park yerleri yapılmış olması lazım. Öyle bir duyum almıştım.
    Size geçmiş olsun. Keşke daha anlayışlı davranabilseymiş...

3. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir resmi görevli, niye inisiyatif kullanmıyor? diyerekten suçlanamaz..Hele ki olayın kurumla hiç ilgisi yok..Kurallar ortada..Hayır sen ben otursak şoför koltuğunda, alırız o riski belki; bisiklet kardeşliği filan diyerekten..Ama burada hata, periyodik olarak bakım yapmadığınız için sizde..

M.A.Y. bunu beğendi.
  4. ibrahim m yaradilmis

ibrahim m yaradilmis Kıdemli Üye

Seviye:
    otobüse bisiklet alınmaz kardeş o adamlar da emir kulu ne kadar ne olacak vs desen de yuvarlanabilme riski vs nedeniyle birisine zarar verebilecek hiçbişey sokulamaz otobüse.talihsiz hadise yaşamışsın geçmiş olsun

5. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  6. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Temenniler için teşekkürler,tan kardeşimde güzel bir video yüklemiş,fakat biz bu duruma gelene kadar,çok zaman geçer.
    Ama yinede ara gazı verelim.

7. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Ben de geçen hafta bisikletle Karaköy'e kadar gittim. Taksim'e yokuş yukarı çıkamam diye tünelden çıkayım dedim. Adamı zor ikna ettik, almıyordu bisikleti yoğunluk oluyor bahanesiyle. Neyseki ikna oldu sonradan.. Keşke otobüslerde bir alan yapsalar bizler için, yollarda kalmasak..

ilkcan çağdaş bunu beğendi.
  8. Cenk Devrim

Cenk Devrim Aktif Üye

Seviye:
    Entry i biraz daha dikkatli okuyun arkadaşlar.Arkadaşım yazısında şöförü suçlamadığını açıkça belirtmiş

9. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun sinir bozucu bir arıza olmuş...yakınlarda bir bisiklet tamircisi bulmaya çalışmak da denebilir miydi diye aklıma geldi...belediye otobüslerine bisiklet alınması pek makul görünmüyor açıkcası..

10. Ateş Kılıç

Ateş Kılıç Yeni Üye

Seviye:
    saçma sapan işler millet kaçtane koli koyuyo otobüse pazar arabası sokuyo bebek arabası sokuyo bisiklet neden sıkıntı oluyo bende bunu anlamıyorum otobuslerin ortası bombos oraya kenara yanastırılabılır yani orda duran insanlar biraz geride durur olur biter ama insanımızda pratik zeka olmadığı için ve insanlar birbirlerinin dertlerini umursamadığı için bu kafa oldukca hiçbişey olmaz

Batuhan.Altay ve Didem Üstünol bunu beğendi.
  11. Özgün ÇETİN

Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Açıkçası bisiklet otobüse binmez, yani bisikleti o kalabalıkta bindircen de indircen de yürüsen daha az yorulursun.

12. Ozan Seyyah

Ozan Seyyah Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yormayın kafanızı,bu ülkede böyle maalesef,mecbur kalmasanız bisikletinizle otobüse binmek ister misiniz? ben de geçen yıl eskişehir'den istanbul'a trenle bisikletimle gelmek isterken bana tonlarca ukalalık yapan (trende bisiklet taşınır mıymış?) tcdd görevlisini aklıma geldikçe saygıyla anıyorum.

13. Uğur KET

Uğur KET Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun olmasına da bende Çayırbaşında oturuyorum ve dediğiniz mesafe en fazla 2,5 - 3 km . Sadece gezinti için bile günde iki defa yürüyüp geldiğimi bilirim. Siz dua edin Yeniköyde kalmamışsınız.

14. Hüseyin Kadıoğlu

Hüseyin Kadıoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bizim ülkemizde otobüslerin önünde yada arkasında bisiklet yerleri olsa dahil düşünsenize koyduğumuzu kesinlikle paramparça yaparlar ki kimsede parasını verelim v.s. gibi durumlar olmaz. heleki yolcuların yoğun olduğu saatlerde kimse beklemez onu oraya koyalım kilitleyelim ki kitlemezsek kesinlikle uçar gider.. geçmiş olsun.

15. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    Kuledibi'nde oturuyorum bu şu demek, eve her dönüşüm tırmanış.. öyle ya da böyle..şişli üzerinden dönüyosam Tarlabaşı'ndaki iniş hariç ama..

Özcelikle yayalar hariç, Karaköy yokuşu gözünü korkutmasın, ön dişliyi en küçüğe, arka dişliyi en büyüğe alıp birgün dene derim güçlü hissettiğinde, ama..

Galatasaray Lise Meydanına çıkış için ise, Tophane'den girip sağa Cihangir'e dik olan değil, düz çıkan yol makul bir eğimde..Lisenin arkasına doğru biraz dik ama uygun vitesle çıkılmayacak eğim yok..Tırmanmayı deneyin derim yani inişi daha özgüvenli oluyor ;) Kazasız belasız.

Didem Üstünol bunu beğendi.
  16. Batuhan.Altay

Batuhan.Altay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben gayette taşıdım orta kapıyı açarmısın dedim açtı bisikleti soktum adam afalladı ama bir şey diyemedi ayakta yanında tutarak gidincede oynamıyo bile ! birde arkadaşlar iett'nin internet sitesine yapılan şikayetleri gerçekten ciddiye alıyor benim bir sürü şikayetime cevap geldi belirli bi gün tarih belirleyip şikayet yağmuruna tutabiliriz

Didem Üstünol ve ilkcan çağdaş bunu beğendi.
  17. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Dün akşam Tophane'den bahsettiğiniz o yokuşu çıktık, tepeye çıkarken sağdaki sokaktan. Yeni yeni alışmaya çalışan biri olarak beni epey zorluyor yokuşlar. (Daha 2 defa çıktım uzun yola) Eminim alıştığımda böyle şeyleri sıkıntı yapmadan, tüneldeki görevlinin kaprisini çekmeden çıkabileceğim o yokuşları.. :)

18. Uğur Demirtaş

Uğur Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    ön tekerleği söküp arkadaşın dediği gibi orta kapıdan bagaj bindirir gibi binecektin.
    Şöfeeer kuralı uygulamak istemiş olabilir.Oldu bittiye getirip şöförü de vicdan azabından kurtarabilirdin ;)

19. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Süperrrr. Avrupada budur işte ya. bizde de kask tak uzaylı gibi baksınlar. otobüse de ki ya sarıyere kadar idare et. Bagaj yok bas git. görüyonuz dimi farkı. Medeniyet apayrı birşey.