İett vs. Bisiklet

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Gökhan Akkaya
Muhtarlığın aşağısındaki caminin yakınındayım o taraflarda pek olmuyorum. Genelde Anadolu hisarı yada Beykoz Anadolu kavağına giderken o yoldan gidiyorum. Karşılaşmamız biraz zor gibi. Pek durmuyorum bu taraflarda :)
Havalar bide soğudu pek çıkmıyorum malesef, sarı sedona var bende de; düz maşa, ön ve arkada bagajlı tabi son haliyle pek gören olmadı :)

Scudo

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Anladım :) Dediğin gibi Yavuztürk - Üsküdar gerçekten 17-18 dakikayı geçmiyor. Ferah mahallesi - Kısıklıdan sonra kendini bıraksan bile gidiyor zaten bisiklet :) Ve inanılmaz zevk alıyor insan. Kısıklı - Altunizade boyunca asfalt kalitesi de oldukça iyi durumda, insanlar yanlarında pedal çevirmeden, kendilerinden hızlı giden bisikletleri görünce şaşkınlıklarına yenik düşüp bakıyorlar istemeden :)
Ben Yavuztürk ışıklardan Kadıköy Rıhtıma tam 17 dakikada indim. Marmara Üni civarındaki iniş gerçekten ama gerçekten şahane oluyor. Aksiyon kameram olsa kayıt almak isterdim kaskıma monte edip :)

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Gökhan Akkaya tanışma işini havalar ısınınca bisikletle yaparız umarım :) şimdilik forumdan konuşalım yalnız burayı da işgal etmeyelim böyle ;) sormak veya danışmak, fikir almak istersen bir mesaj uzağındayım her zaman, iyi geceler :)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ekim sonuydu herhalde Yeniköy'den bir otobüsün peşine takıldım trafik pek yoğun değildi Kabataş'a kadar takip ettim otobüstekiler sürekli bana bakıyordu. :D
Onun haricinde kıyaslama yapacak olursam Beşiktaş'tan Ortaköy'e trafiksiz yolda otobüs 5 dakika sürüyor (her durakta durduğunu varsayarsak) bisikletle yaklaşık 3 dakika (rüzgar arkamda ise).

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ataşehir'den Laleli'ye çeşitli taşıtlarla 75 dakikada gidebiliyorum. Kondisyonsuz halimle bisiklet ile 55 dakikada gitmişliğim var 2-3 kere.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ancak ben şunu fark ettim ki IETT ile çok daha ucuza seyahat ediyoruz. Yolsa yiyeceğe içeceğe harcadığımız paranın yanında hiçbir şey 3-5 tane paso basmak :)

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
çoğu güzergahta aslında tam tersi hem para hem zaman

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Pendik Kurtköyden Maltepe İlçe Emniyet:

2 Otobüs: 1 Saat
Bisiklet: 30-40 Dakika

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Göztepe-Altunize; Evden çıkıp durağa yürümek, trafik vs. 35-40 dakika. Bisikletle 25-30 dakika. Ama ofise gidince de formayı asmak giyinmek temizlenmek 10-15 dakika sürüyor. :) Ama dönüşte çok büyük fark var. Akşam otobüsle 1 saat. Bisikletle 25 dakika.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Akşam iş çıkışı bağdat caddesinde arabaları yürüyerek bile geçebilirsiniz bisikletle kıyaslamıyorum bile , minibüs yolu göztepeden Kadıköy iskeleye 12 dk falan sürüyor otobüsle 20 25 dk arası.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@murat serbet

Gerçekten Göztepe'den Altunizade'ye 25 dakikada mı geliyorsunuz ? Bana çok gerçekçi gelmedi açıkçası.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Tolga Çelebi 7,5-8 km bir mesafe var. Ortalama 15 km hızla gitseniz zaten 30 dakika sürüyor. Bunun neyi gerçekçi gelmedi? Burada ortalama 35 km'lerden bahseden arkadaşlar var. :) İşe giderken minibüs caddesi aşağı eğimli. Dönüşte de Koşuyolu-Natulus arası çok kısa sürede gidebiliyorum. Yokuş aşağı ve yol çok rahat.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@cezmi özdemir
Cezmi Bey merhaba aynı güzergahı kullanıyoruz sanırım. Ama 21 dakika inanılmaz iyi bir süre. Hangi yolları kullanıyorsunuz? Belki ben de oradan gitmeyi deneyebilirim.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@murat serbet

Göztepe'de okuyorum ve Fıstıkağacı'nda oturuyorum. Hesaplandığımda 12,4 km yol yapıyor. Dönüşte tabii ki de yaparsınız ama giderken Nautilus-Karacaahmet-Altunizade'ye kadar yaklaşık 4 km boyunca tırmanıyorsunuz.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Tolga Çelebi strava toplamda 3 kere kullanmışım. Onlardan birinin resmini ekliyorum. Bundan daha hızlı geldiğim de olmuştur mutlaka. Yalan olduğunu düşünmeniz enteresan. Bunda ısrarcı olmanız daha enteresan. Üstte Cezmi Bey 21 dakika Üstbostancı-Altunizade yazmış. Ben onun bile yalan olduğunu düşünmedim. Acaba farklı bir yol mu kullanıyor diye sordum. İsterseniz beraber gidelim bir gün diyeceğim ama bu güvensizlikle muhtemelen gelmezsiniz :) Ayrıca okuyorum dediğinize göre aramızda en az 15 yaş civarı olduğunu varsayıyorum. Siz çok daha rahat bu sürelerde gidebilirsiniz. Bir deneyin bence.

strava.jpg

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@murat serbet

Öncelikle okuyorum dememden 15 yaşında olduğumu düşünmeniz beni bayağı bir etkiledi. Sadece 15 yaşında okunuyor sanırım size göre.Ben kimseye yalancı demedim,böyle bir şey de haddime değil. Madem bu kadar yaşa takıldınız bende forumdaki mesaj sayısına takılayım ? Ben böyle bir şey yapacak karakterde değilim. Neyse konumuza dönelim 2.attığım mesajda bakarsanız ben size bir güzergah söyledim. Nautilus-Altunizade arası kesintisiz 3-4 km'lik bir tırmanış yeri ki siz bu yoldan gelmemişsiniz keşke böyle saldırgan bir mesaj yazacağına " Ben Koşuyolu üzerinden geliyorum" diyebilirdiniz.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Tolga Çelebi saldirgan bir mesaj degil. Aksine yapici bir msj bence. Yazi olunca daha sert anlasiliyor her zaman. 15 yasindasiniz demedimki. Ben 37 yasindayim univ. Ogrencisi oldugunuzu farz ettim. Kosuyolu tarafinda da egimi yuksek tirmanislar var. Ama benim surem normal. Forumdaki cogu arkadas daha hizli gider.

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
@murat serbet bağdatcaddesi üzerinden natilüsü geçip karacaahmet in ordan yukarı altinuzadeye çıkıyorum toplam 13.5 km falan ama yokuşlu

• Beğen
Tepkiler: murat serbet