Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İdrardan kan gelmesi (Hematüri)...

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Umut YALÇIN tarafından paylaşıldı.

1. Umut YALÇIN

Umut YALÇIN Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün akşam yarım saat kadar bisiklet sürdüm. Yaklaşık bir aydır bisiklet kullanıyorum. Şu sele yüksekliğini bir türlü ayarlayamadım kendime göre. Her binişimde farklı yükseklikleri deniyorum.Dün de çok rahatsız oldum, epeyce baskı oldu apış aramda. Bu sabah idrarımdan çok hafif kan geldi. Daha önce kanama yaşayan oldu mu acaba aranızda ?
    Bir de şunu sormak istiyorum. Seleyi şu "pedal aşağıda-topuk pedalda-bacak düz" olacak şekilde mi ayarlamak gerekiyor illa, ben sele daha aşağıdayken daha rahat ediyorum, böyle olsa ne olur yani ?

2. kadircan daglar

kadircan daglar Aktif Üye

Seviye:
    Evet Pedal Aşşağıda Bacak Düz Konumda Olacak. Ama Bu Problemin Kadro Ölçüsünden Kaynaklandığını Sanıyorum Bisikletinizin Kadro Ölçüsünü Ve Kendi Boyunuzu Verirseniz Abilerimiz Ellerinden Geldiğince Yardım Edecektir.

3. kayhan

kayhan Misafir

doktora gidin. daha sonra iyi bir bisikletçi dükkanında bisikletinizin ayarlarını yaptırın.

Barış Kılınç ve felis911 bunu beğendi.
  4. Umut YALÇIN

Umut YALÇIN Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler.
    Boyum 190, kadrom 49. Kadro boyunun doğru olduğunu düşünüyorum.

5. Umut YALÇIN

Umut YALÇIN Yeni Üye

Seviye:
    Ben bu işte yeniyim, çok araştırma yaptım. Neredeyse 2-3 ay forumda gezdim durdum. 54-56 kadrolar sanki bana daha iyi gibi gelmişti. Ama, yok kadroyla apış aranda ayaktayken 5-6 cm boşluk olacak dediler, yok efendim yeni başlıyorsun fazlasına gerek yok dediler, bana 49'luk kadroyu aldırdılar. Peki arkadaşlar, ben henüz uzun tur sürüşü yapmıyorum, fazla hızlı, agresif kullanmıyorum. Daha kondisyonum bile iyi sayılmaz. İlla pedal alttayken bacağımın düz mü olması lazım yani, olmasa ne olur ? Doğrusu, nasıl rahat ediyorsam öyle sürmem değil mi ?

6. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    Abi performans ve vücudunun pozisyonundan dolayı bel ağrısı, diz ağrısı(dize fazla yük biner o halde çünkü) çekilmemesi için doğru kadro boyunda o şekilde kullanmak gerekiyor bildiğim kadarıyla.

7. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Doğrudur, orta yada uzun vadede rahat dediğiniz o pozisyon kronik diz sakatlıklarına davetiye çıkarır... Bu arada idrarınızdan gelen kanın bisikletle ilgili olduğunu zannetmiyorum, bence bir üroloğa görünün...

felis911 bunu beğendi.
  8. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Direk bakı ile hematüri olduğuna karar veremezsiniz. Hemoglobinüri'de aynı şekilde idrarda kırmızı renk şeklinde bir klinik tablo ile görünür. Yani aslında idrarınızda kan değilde kana kırmızı rengini veren hemoglobin proteininin böbreklerden süzülüp idrarınızla atılması olayıdır. Aşırı kas çalışması veya travma ezilmeler sonucu böyle bir şey görünebilir. Yani baskı oldu ağrı hissettim gibi bir tabirde bulunmuşsunuz o yüzden bu beni hemoglobinüri'ye yönlendiriyor.

İdrarınızı bir kapta bekleterek bunun farkını anlabilirsiniz. Hematüri olgularında idrardaki kırmızılık eritrositlerden yani kırmızı kan hücrelerinizden kaynaklandığı için beklemeyle dibe çökerler, ancak hemoglobinüri olgularında dibe çökme olmaz olsada genede hala kırmızı görünüm bulanıklık şekilde üst taraflarda da görülür.

İnsan hekimi değilim veteriner fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Tavsiyem bir ürolog'a görünmeniz. Bir daha olursa görünürüm gibi birşey denemeyin bence. Sağlık bu, geciktirmeye gelmez.

Şimdiden geçmiş olsun.

tuninger_haa bunu beğendi.
  9. muhammed safa çetinkaya

muhammed safa çetinkaya Üye

Seviye:
    abi bunun birçok sebebi olabilir yeterince su içmeyince bile olabiliyor. sen bi doktora git geçmiş olsun

10. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İdrar konusunda hiç bir fikrim yok ama seleniz çok geride ise baskıya neden olur.Seleyi teraziye alıp ileri ve geri alarak en rahat ettiğiniz pozisyonu yakalayın..Selenin ucu 1 derece aşağı doğru durabilir..Selenin ucunun ince olması baskıya neden olur...Yüksekliği en son ayarlıyabilirsiniz bence..Yada selenizi biraz daha geniş bir sele ile değiştirin..

11. Umut YALÇIN

Umut YALÇIN Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum, sağolun.

12. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Doktora görünün, bilen biriyle ayarlayana kadar rahat ettiğiniz şekilde kullanın seleyi, selenin burnunu da biraz aşağı bakar şekilde ayarlayın bir çok sorunu azaltacaktır bu...

13. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    sevgili kardeşim
    erik yedim karnım ağrıdı
    yok efendim
    dün gece açıkta yattım klima çarptı vs vs
    bunlar hurafe

basit bir idrar tahlili ve ultrason ile "sistemin" normal olduğunun gösterilmesi gerekir
    yarın ilk işin bu olsun
    sevgiler

14. Mustafa ÇİÇEKK

Mustafa ÇİÇEKK Yeni Üye

Seviye:
    eğer tahlilleriniz normal çıkarsa ve doktor bişey yok olur öyle gibisinden derse; selenizi yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi ayarlayın. Hatırlamadığınız bir darbe ile yada ezilme ile üretranızı zedelemiş olabilirsiniz... şimdiden geçmiş olsun...

15. İlker Erdem

İlker Erdem Yeni Üye

Geçmiş olsun arkadaşım... İdrardan kan gelmesi basit bir şey olabileceği gibi çok önemli bir rahatsızlık da olabilir. Bence geciktirmeden doktora görünün...

Aman arkadaşlar üretra zedelenmelerine dikkat edin ve bu konuları önemseyin. İlk anda bir sorun yaşamasanız bile daha sonraları çeşitli rahatsızlıklar oluşabilir... Üroloji konusunda uzman oldum çünkü yıllardır üretra darlığı denilen bir rahatsızlıkla uğraşıyorum... Bu rahatsızlıkla alakalı doktorların bana sorduğu ilk soru eskiden herhangi bir kaza yada üretranı zedeleyecek bir olay yaşadın mı oldu. Bisiklete binerken de daha dikkatli binmeye çalışın mümkün olduğu kadar o bölgeye darbe almamaya çalışın...Ben de birkaç ay önce bisiklete başladım ama bana zararlı olur mu diye de düşünmekteyim...

16. Umut YALÇIN

Umut YALÇIN Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, hiç bir problemim yokmuş.
    Sıcaklardan ve yetersiz sudan kaynaklanmış sadece. Tabii sele de biraz tetiklemiş. Tekrar herkese teşekkür ederim.

17. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Sele yüzünden olabileceğini pek sanmam çünkü street tarzı sürenler 14" kadroda sele en aşşağıda sürüyor bişey olmuyor. Ama genede bu benim görüşüm.