İDO yönetimine gönderdiğim test maili

malazivore

Aktif Üye
Tepki
195
sayın yetkili,

size "deniz otobüsleri iç hatlar" ile ilgili birkaç basit sorum var. tek tek cevaplandırmanızı rica ediyorum çünkü bir mantık dizgesi içeriyor:

1. İDO ve İBB'ye göre, bisiklet bir ulaşım aracı mıdır?
a) evet
b) hayır

2. İDO ve İBB'ye göre, bisiklet desteklenmesi gereken, kullanımı arttıkça trafik sorununu azaltacak, çevreye saygılı bir ulaşım biçimi midir?
a) evet
b) hayır

3. İDO ve İBB'ye göre, eğer bisiklet için toplu taşıma araçlarında küçük de olsa bir yer açılsa ve bisiklet için ek ücret alınmasa, bir kısım vatandaş, işe özel aracıyla değil bisikletiyle gider mi?
a) evet
b) hayır

4. küçücük dentur motorları bisikletten ek ücret almazken, koskoca İDO feribotlarının yersizliği bahane ederek bisikletten ek ücret talep etmesi mantıklı mıdır? (burada bisikletle toplu taşıma araçlarını kullanan biri olarak belirtmek isterim ki, her deniz otobüsünüzün arkasında bırakın bisikleti, bir dentur motoru sığacak kadar yer var)
a) evet
b) hayır

5. bisikletin İDO tarifesinde (TV ile aynı kategoride) bir ulaşım aracı değil de sanki bir yükmüş gibi muamele görmesini doğru buluyor musunuz?
a) evet
b) hayır

6. bütün dünya küresel ısınma ile ilgili önlemlerini arttırırken, sizlerin (kusura bakmayın ama şaka gibi) bisiklete alınan ek ücreti 2 TL'den sıfıra indirmek yerine 3TL'ye çıkarmanızı mantıklı buluyor musunuz?
a) evet
b) hayır

uygarlık seviyesinden bakarak yapılacak küçücük değişiklikler dönüp dolaşıp yine bu şehre hizmet edecektir. daha yeşil bir ulaşım için sizin desteğinize ihtiyacımız var.

saygılarımla,

Sendogan Yazici

Scudo

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
gayet güzel bir test maili faakat gelecek cevap belli
1-a 2-a 3-a 4-a 5-a 6-a
bana buna benzer bir yanıt gelecek gibi geliyor:)
yada oturup oooo piti piti karamele sepeti...
diye cevap verecekler...:)
Teşke adam akıllı cevap verselerde bizde biraz süstelesek bunları..:).

malazivore

Aktif Üye
Tepki
195
Merhabalar, yukarıdaki çalışma bana değil, bisikletçi dostum Aylin Ayar'a aittir. Ben arkadaşımın adının yerine kendi adımı yazıp İDO'ya mail attım sadece, çok anlamlı bulduğum için Forum'da paylaşayım istedim.