Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ido feribotu ve bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında inndream tarafından paylaşıldı.

1. inndream

inndream Aktif Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba yenikapıdan. Yalovaya bisiklet ile geçiş yapmak istiyorum daha önceden o feribotlara bisiklet ile bineniniz vardır diye düşünüyorum sorum şu bisikleti feribota yüklendikten sonra sallanmalarda devrilmesini önlemek amaçlı nasıl sabitleniyor bizmi sabitliyoruz yoksa yetkililer şuraya koy işte yatır filanmı diyor onlarmı bağlıyor bizmi zincirliyoruz sureç nedir bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

2. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Aynen öyle geminin ön kısmında gösterdikleri alanda yaslıyorsun bir yere.

inndream bunu beğendi.
  3. Eren D.

Eren D. Kıdemli Üye

Adı:
    Eren Demirbaş
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Uygun bir yere zincirleyebilirsin sanırım, Çanakkale'deki feribotlarda delikler vardı zincirlemeye uygun. Tabii görevlilere kalmış bu konu.

Yalova-Pendik ne kadar tutuyor bu arada?

4. inndream

inndream Aktif Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Antares anladım dostum çok sağ olasın ;)

5. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Zincirlemeye gerek yok kimse kaçırmaz gemide :) ayrıca düşürecek kadar sarsıntı da olmuyor.

6. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kaçırılmaz ama bilen bilmeyen oynayıp düşürebilir. Bağlamakta ya da yanından ayrılmamakta fayda var. Biz İstanbul içi şehir hatlarında öyle yapıyoruz :)

7. inndream

inndream Aktif Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Antares dostum yalnız @Eren D. Kardeşimiz ido feribotu değil arabalı vapurdan bahsediyor onun sallantısı daha fazla sanırım

8. Eren D.

Eren D. Kıdemli Üye

Adı:
    Eren Demirbaş
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @inndream Genel olarak vapurlardan bahsediyorum ben, ne olur ne olmaz diye, arabalı vapur ile idonun farkını sorsanız söylememem yoksa :D

inndream bunu beğendi.
  9. inndream

inndream Aktif Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum internette bulabilirsin fiyatları ama ido feribotu yenikapı yalova arası 17/18 tl idi yanlış hatırlamıyorsam artı bisiklet ucereti 5tl imiş sanırım

10. Eren D.

Eren D. Kıdemli Üye

Adı:
    Eren Demirbaş
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @inndream Hızlı feribotlarda ilk 10, deniz otobüslerinde ilk 3 bisiklet ücretsiz diye hatırlıyorum ben. Tabii kaç kişi kullanıyor bu feribotları bir fikrim yok.

11. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Farkındayım feribot değil, düşmemesi için mantıklı bağlayabilirsin bir yere veya birkaç bisikleti bir arada. Ama başında beklemeye de gerek yok rahat olun biraz ;)

inndream bunu beğendi.
  12. inndream

inndream Aktif Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Eren D. Öyle birşeey bende hatırlıyorum yaaaa şimdi sen söyleyince aklıma geldi

13. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Pendik - Yalova kullandım hem bisiklet için ücret alınmıyor hem 10 bisikletten fazla aldılar problem çıkarmadılar. Yoğun olmayan gün ve saatlerde hiç sıkıntı yok. Mesela Yalova istikametine Cumartesi - Pazar sabah ilk seferler genelde boş oluyor.

Eren D. ve inndream bunu beğendi.
  14. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @inndream Selamlar. İdo personeliyim. Harem - Sirkeci ve Eskihisar - Topçular hattında çalışmaktayım. Yenikapı - Yalova feribotlarında ve diğer feribotlarda bisiklet koymak için özel yerler yok bildiğim kadarıyla. Benim çalıştıklarımda da yok. Fırtına ve dalga yoksa bisikleti bağlamaya gerek yok. Ben bazen günlerce bırakıyorum ayakçıkta düşmüyor. Yanaşmalarda da nasıl olsa yanında olacaksınız. Gemi görevlilerinin de bisikletleri sabitlemek gibi bir uygulamalrı yok. Siz yine de emniyet için kilitle ya da varsa bagaj lastiğiyle sabitlemenizde fayda var.

Ozan Güneri, inndream ve Latif Ç. bunu beğendi.
  15. inndream

inndream Aktif Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @yusufclp dostum birinci ağızdan bilgi aldığımız iyi oldu :) teşekkürler ;)

16. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
  17. mbozel

mbozel Yeni Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Biraz önce çağrı merkezi ile görüştüm. İdo'nun kendi sitesinde de yer alan şu bilgilendirmeyi yaptı: Hızlı feribot hatlarımızda her sefer için on ( 10 ) adetle sınırlı olmak üzere bisikletler ücretsiz olarak taşınmaktadır. Deniz otobüsleri dış hatlarda ise üç ( 3 ) adetle sınırlıdır.
    Ancak garip bir uygulamaları var. Biletinizi aldığınız sırada bisikletli ya da bisikletsiz olmanızı belirtmenizin bir faydası yok. Size normal bir yolcu gibi bilet kesiliyor. Siz eğer bisiklet ile yolculuk yapacak olursanız yukarıda belirtilen bisiklet kontejanı dolmadıysa eğer yolculuğuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Seferden önce kaç yolcu bisikletli bilinmiyor, bilinse dahi ido'yu ilgilendirmiyor. Siz sefer saatinde ya da öncesinde orada olduğunuzda eğer kontenjan aşılmadıysa sizi alıyorlarmış. Söz gelimi, hızlı feribot için on iki bisikletli yolcu var diyelim. Bu on iki bisikletliden ilk önce gelen onu (10) seferini gerçekleştiriyor. Geri kalan ikisi ya bisikletsiz devam edebilir ya da biletini değiştirebilir.

Çetin ŞAHİNÖZ bunu beğendi.
  18. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gerçekten tuhaf bir durum, ama bilgi için teşekkürler.

19. Ertunç Öner

Ertunç Öner Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Deniz otobüsleri çok sarsıntılı olmuyor, ancak yaslayıp lastik ile sabitleme yapabilirsiniz. Ayaklığı ile de çok rahat duracaktır. Zaten dışarı çıkmak yasak olduğu için kimse bisiklet ile oynayamaz.
    Bayram tatilinde Bostancı-Yenikapı-Bandırma deniz otobüsünde 6 adet bisikletli vardı, sorun olmadı. Çok yoğun olduğu için bisikleti üst balkona taşıdık; yüklü olduğu için o biraz zorladı.
    Feribotta ise 10 yazmasına rağmen daha fazla bisikletli alırlar, bizim bisikletlere takoz vermişlerdi. Vermedikleri de oluyor ancak yine sarsıntı olmadığı için düşme yaşanmaz.
    İstanbul içi şehir hatları ve motorlarda iyice sabitlemek lazım ve bisikleti takip etmeli :)

20. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu sene içerisinde, ido ile bir çok defa sefer yaptım. Pendik - Yalova / Y. Kapı - Yalova / Y.Kapı - Balıkesir / Yalova dan bu tarafa..
    bilet alırken "DO ve FE" olanlara dikkat ederseniz sizin açınızdan daha sağlıklı olur.
    Ben genelde Fe- Feribot olanlara aldığımdan dolayı hiç bir sıkıntı yaşamadım. Hatta abartmıyorum, Yalova dönüşünde rahat 50 bisiklet almıştır..
    DO ile de en son 1-2 hafta önce, Çınarcıktan dönmüştüm 2 kişiydik başka da bisikletli yoktu. DO ' lar 3 bisikletten sonra almıyorlar güvenlik dolayısı ile..
    Arasında zaten 30-45 dakika gibi ufak zamanlar var. Bir kere yaşadım sorun o da DO olandı. Bir sonra ki FE ye direk bindirdiler.. Alternatif sağlıyorlar yani.

mbozel bunu beğendi.