Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

IDEAL marka bisikletler

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında Alperen ERTEN tarafından paylaşıldı.

1. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Iyi akşamlar yaz başında almış olduğum toplama bisikletimin kadro markası IDEAL alırken tereddüt etmiştim çünkü net bir bilgi bulamadım en azından türkçe. Her neyse dedim aldım ve çok memnun oldum. sizin de bu marka ile bildiklerininiz varsa lütfen paylaşın tek bildiğim yunan mali olduğu ve büyük bir kadro üreticisi olduğu. ayrıca forumda yayınlanan markaların sırları adlı makalede specializedin filan kadrolarını ürettiği yazılmış ne derece doğru bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    geçen gün ülkemizde gezen avrupalı bir turcuda gördüm ıdeal'i.

3. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Alanyada ben de çok görüyordum profosyonel sınıfa girebilecek bisikletlerle gezen turistleri ancak bir bilgim yok yardımlarınızı bekliyorum.

4. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Yunanistan markası. Ben de ilk kez 2006 yılında Polonezköy yarışında Türkiye ye gelen yunan sporcuların altında görmüş ve tanımıştım bu markayı.

Bir de hatırlatmak isterim, artık Google hazretleri var ona sorsanız daha da fazlasını öğrenirsiniz. En azından büyük bir kadro üreticisi olmadığını öğrenirdiniz. Çünki alt sınıf ve ekonomik modelleri hariç, orta seviye ve üstü kadrolarını uzakdoğuda fason olarak ürettiriyor.

http://www.idealbikes.net/start

5. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ''Ideal ise birazdan göreceğiniz üzere Giant ve Merida ile birlikte Tayvan’ın en önemli bisiklet üreticilerinin başında geliyor. Ideal Fuji bisikletleri dışında başka markalar için de bisiklet üretimini sürdürmektedir.'' ''Specialized’ın giriş ve orta düzey bisikletleri Ideal tarafından üretilmektedir.
    Aytaç abi ben bunları ıngilizce bir makaleden(Kerry Robert) buldum. forumda da türkçeye çevrilmişı varmış. markaların sırları 1 ve 2 diye ayrılmış orada da gördüm kafam karıştı :) Teşekkürler bilgileriniz için.

6. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    http://www.idealbikes.net/start

Ideal Bike resmi sitesi. 2. kez link veriyorum. Ben böyle bir bilgiye ulaşamadım adamların kendi resmi sitelerinden. Ancak dediğim gibi fason bisiklet üretiyorlarsa da bunlar giriş seviyesi bisikletler olabilir, çünki yukarıdaki mesajımda da söylediğim gibi ekonomik ve giriş seviyesi bisikletlerini Yunanistan da Patras' taki kendi fabrikalarında üretiyorlar. Ayrıca Ideal kesinlikle bir tayvan markası değil, 1926 senesinde MANIATOPOULOS ismi ile kurulmuş bir Yunanlı üretici. ;)

7. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu değerli bilgiler için çok teşekkürler :) Klasik kadrosunu da bulmaya çalışacağım :D

8. erkan yazgan

erkan yazgan Yeni Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Bende bisikletçiye gittiğimde daha önce ideal markasını hiç duymamıştım. İlk önce İdeal Strobe modelini aldım sonra bu bisikleti çaldırınca hiç tereddüte düşmeden ZigZag modelini aldım. Başlangıç için bu bisikletler çok iyi yol tutuşu lastiklerin büyüklüğü gayet güzel. Kadroda çok sağlam düş, vur bana mısın demez tarzdan. işte bu yüzdende kadrosu diğer bisikletlere oranla ağır kalıyor. Şimdi artık dahada üst modele geçmek istiyorum. Tekrar ideal almak istiyorum ama aklımdaki soru üst modelleri de ağır mı?

9. Husamettin01

Husamettin01 Üye

Adı:
    hüsamettin
    Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır İDEAL markasıyla ilgileniyordum. Kullanan arkadaşlar çok memnundu bende 2. el uygun fiyata aldım bitane. Birkaç gündür kullanıyorum ve oldukça memnun kaldım özellikle dün araziye çıktık çok iyiydi. Arka aktarıcı Orjinalinde ACERA var ama benimkinde şuan DEORE bulunmakta. Özellikleri ve fotoğraflarıyla atıyorum. arkadaşım 1 hafta kullan beğenmezsen geri alırım dedi. Sıfır fiyatı 1850 tl civarında. ben 1150 tl ye aldım. Sizlerinde tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Sizce doğru bir karar mı yoksa bunu verip daha başka markalar değerlendirmeli miyim?

Ön Amortisör
    RST Gila-ML, 100 mm, mechanical lock out, adjustable preload

Ön Değiştirici
    Shimano FD-M310

Arka Değiştirici
    DEORE

Frenler
    Shimano BR-M395 hidrolik disk fren, 180/160 mm

vs vs. :D

[​IMG] [​IMG]