Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İçmeler köprüsü - Kurtdoğmuş - Bıçkıdere - Gülpınar -İçmeler Köprüsü turu 31 Ekim ...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Cool_uzak tarafından paylaşıldı.

1. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Herkese Merhaba ... Sürekli Avrupa yakasına yada evimden en az iki saat uzakta belirlenen başlangıç noktalı turlara/rotalara katılan biri olarak bir kez olsun evimin yakınından bir yerden hareket ederek tura başlamak istiyorum. Bu isteğimi belirttiğim ve sürekli birlikte pedalladığım arkadaşlarım / dostlarım beni kırmayarak yaptığım teklifime de "Evet" dediler. Bende hemen tur başlığını açıyorum. Fırsat kapısı kapanmadan açmış olayım.

Turumuz performans gerektiren bir turdur. Yaklaşık olarak (+/-)110 km olacak olan turumuz sürekli olarak çıkış ve iniş şeklinde olacaktır. Yeni bisiklete binmeye başlayan arkadaşlar için oldukça zor bir turdur. Bu nedenle kendinize ne kadar güvenseniz de katılmayı bir kez daha düşünün. Hatta katılmamanızı öneririm. Daha önce bu yolda birlikte pedalladığım dostlarım ile yaptığımız turun resim, yazı ve grafik ile yayınlanmış bir linki sizlere sunuyorum.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=40272

Bıçkıdere ise yukarıdaki linkte verilen bilgilerin ve rotanın dışında kalıyor. Bunun içinde sizlere yine aynı pedal dostlarım ile yaptığımız ve yine bisiklet forumda resim, yazı ve grafik ile yayınlanmış bir başka link ile sizlere sunuyorum.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=40490

İçmeler köprüsü - Orhanlı köprüsü - Kurtdoğmuş - Bıçkıdere - Gülpınar - Orhanlı İçmeler rotamız olacaktır.

Tur başlangıç noktası ve Anadolu yakası buluşma noktası : İçmeler köprüsü. (Orhanlı yönüne giden belediye otobüsü durağı)

Turun başlangıç saati : 09:00 - 09:30 olmak üzere İçmeler köprüsü

Avrupa yakası buluşma noktası : Karaköy vapur iskelesi önü ( Sizlere bu noktada Av. Yak. Bisiklet forum temsilcisi Enver Avcı eşlik edecektir. )

Buluşma saati : 07:00 -07:15 (İlk vapura binerek gelmeniz için bu saat aralığı önemli.)

Avrupa yakasından tren ile gelecek arkadaşlar İçmeler tren istasyonundan önceki Aydıntepe tren istasyonunda inecekler. Ve bende sizleri orada bekliyor olacağım. Bu istasyon ile köprü arasındaki mesafe 3-5 dakikadır.

Her turda olduğu gibi bu turumuzda da eldiven giymek, kask takmak ve yedek malzemeleriniz ile gelmek mecburidir.

2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Ben geleceğim demiştim ama son verilerin ışığında performansım yeter mi diye ciddi, ciddi düşünmeye başladım. Düşünmek için biraz daha zaman istiyorum. Anlaşılan yiyecek içeceğimizi de yanımızda getireceğiz. Günübirlik tura mı gidiyoruz kerbelaya mı anlamadım.

3. Cool_uzak

Seviye:
    Düşün Orhan dede.. :). Korktuğuna inanmak istemiyorum ayrıca. :D.

4. Orhan Kılıç

Seviye:
    Bu tur 9.00-9.30 da başlayacak ta saat kaçta bitecek acaba bir fikri olan var mı? Bence az mola ile bol pedal çevrilsin. Yeme içme işlemlerini de bisiklet üzerinde gerçekleştirilsin. İlk kez senin şimdiye kadar neler çektiğini anlıyorum.

Cool_uzak bunu beğendi.
  5. Cool_uzak

Seviye:
    Akşam saat 16:00-18:00 arası trene binmiş geri donuyor olursunuz Orhan dede. Mola vermeden olmaz. Kahvaltı için içmeler köprüsünde Börekçi var. Okan ün. Gitmeden önce yiyecek olarak her şeyi bulabileceğimiz markette var. Bıçkıdere 'de market var. Yani Geri dönüş yolu gidişten daha kolay olacak.

Bu rotayı ya beğeneceksiniz ve zorlu bulmayacaksınız. Yada çok beğeneceksiniz ve zorlu bularak yine gelmek ve daha fazlasını yaşamak isteyeceksiniz. Artı zamandan bol neyimiz var ki? :D... Ve bende o günün sabahına kadar muhtemelen bisiklete binmeyeceğim. 15 gün süre eder bu Belgrad turundan sonra. Ben düşünmüyorum başıma gelecekleri. Sende düşünme... :)

Heyecan ve adrenalin bu turda....:in:

:)

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  6. Orhan Kılıç

Seviye:
    Dede diye hitap ederek insanı başlamadan bitiriyorsun. Pedal çevirecek moral kalmıyor insanda. Linkleri inceledim yol güzel rampa var diyorsun ama ben göremedim. Tırmanış dediklerin ise 200-250 metre arası. Tekirdağa köfte turu kadar kolay görünüyor. Kadıköyle İçmeler tren istasyonu arası kaç km?

7. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    30 km Orhan Abi. Çünkü Tuzla istasyonunda 34 km (Haydarpaşa'dan uzaklık) yazıyor ve onun 4 km'si İçmeler-Tuzla arası.

Cool_uzak ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
  8. Cool_uzak

Seviye:
    Kadıköy içmeler arası sanırım 30-32 km dir. Ve rampalar sana kolay bana zor. Formdasın birde şikayet ediyor gibi hareket etmiyor musun dede. Kahrediyorsun burada beni. .. Zaten turun güzel kısmı durmadan çıkışlı inişli bir güzergahta giderek dönüşte biraz daha az hırpalanarak döneceğiz. Ama emin olun zevkli bir yoldur. Temiz hava açık alan bolca yeşillik ve sıfır trafik. Tek tük araba var yollarda.

9. Orhan Kılıç

Seviye:
    Bülentçiğim, kararımı verdim geliyorum. Herhalde sahil yolunu kullanırsam İçmelere ulaşabilirim. Kusura bakma maalesef Anadolu yakası özürlüyüm. Yalnız ilerleyen günlerde yağmur yağdı, hava soğudu, kimse gelmiyor gibi bahanelerin arkasına saklanarak cayma. Hani kimse gelmese bile ben giderim diyemiyorum çünkü yolu bilmiyorum. Yağmur yağmazsa citybike ile yağarsa da hanımın mtb si ile geleceğim. belgrat turundan sonra bisiklete elimi sürmedim hala çamuru ile duruyor. Bahaneyle bisiklet yağmurdan yıkanmış olur. :D

Cool_uzak bunu beğendi.
  10. Orhan Kılıç

Seviye:
    Böylece İçmeler in Tuzlada olduğunu öğrendim. Teşekkür ederim. Bu durumda trene binmeye gerek yok buluşma saatine kadar güle oynaya giderim.

Cool_uzak bunu beğendi.
  11. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bülent bu kadar ısrar edip yalvarmasaydın :D gelmezdim.peki seni kırmıyorum ve ağlaya ağlaya geliyorum.o gün hava yağışlı olursa senide ağlatıyorum.zaten yağışlı olacak.ben çamurluk takmadan gelmem bu defa.geçen turda senin yüzünden boxer'ımdan içeri giren sular yüzünden helak oldum bu defa yemez.bu arada karaköy iskelesinden vapurlamı geleceğiz.o ayrıntıları da yaz da beni yorma.hangi saatde vapur var.nereye geliyor belirt beni deli etme :D:D:D

Cool_uzak bunu beğendi.
  12. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kardeşim ben gelmek isterim ama söz vermiyim bu ara çok tura çıktım sonra patron eve almayabilir:) işin şakası tabi, 3-5ay bizim için sıkıntlı geçicek bebişin yolunu gözlüyoruz dört gözle:) arka arkaya tura çıkmam sıkıntılı oluyor gelip gelemeyeceğim son anda belli olur o sebeb ile.

enver avcı ve Cool_uzak bunu beğendi.
  13. Orhan Kılıç

Seviye:
    Hayırlı olsun. Bence de sen bu aralar hanımın yanından pek ayrılma. Bu özel bir durum ve bunun keyfini eşinin yanında bulunarak çıkar. tur her zaman olur ama bu anı bir daha yaşamak zor.

Ömer Faruk MUMCUOĞLU ve Cool_uzak bunu beğendi.
  14. Orhan Kılıç

Seviye:
    Karaköyden ilk sefer 6,30, sonraki sefer 7.00 de. 6.30 ile karşıya geçersek 7.00 de Kadıköyde oluruz, buradan da İçmelere pedallarız. Böylece ısınmış olacağımızdan tura Bülente göre bir adım önde başlarız. :D

Cool_uzak bunu beğendi.
  15. Cool_uzak

Seviye:
    Trenle gelin sizin için daha iyi olur. Donuste eger kendinizi iyi hissederseniz pedal basarak dönersiniz. Sahilden geldiğinizde rüzgar olur ise hızınız etkileneceğinden varış saatini tutturamaya bılırsınız. Yorulursunuz sonra turda. :D

Orhan dede karda yağmurda yagsa ben giderim bu tura bu konuda için rahat olsun.

Tren ile gelir iseniz Karaköy iskelesinden yediden sonraki ilk vapura binin ve Haydarpaşa'da inip ilk trene binerek gelin. Katılacak olan arkadaşlar bu şekilde gelebilirler. Artı gideceğimiz yol sadece dağ bisikletlerine uygundur. Bunun dışında kalan bisikletler ile gelmemelisiniz. Yağmur kar çamur olur isede doğa ile güzel bir mücadele içinde turumuzu yaparız.

Enver paşa.. Çamurluk yok kardeşim. Son Belgrad turunda bisikletine yine çamurluk takmamıştın. Bu turda da takmana gerek yok. :D:D:D..

Ömer... Sen ve eşin için en doğru olan ne ise onu yap. Enver rotayı öğrendikten sonra yine buraya tur yapar eminim. :D. Ve gerçekten de Enver ile telefonda Kurtdoğmuş konusunda pazarlık yaptık. Erteleyecekti kıramadı beni geliyorum dedi.

PROMİL Berk sesin çıksın kardeşim .. Geliyorum de... Zaten geliyorumda demiştin. Ama sesini duyalım. :)

Umarım güzel bir tur gerçekleştireceğiz.

16. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    bir aksilik çıkmazsa kesin geliyorum bülentttt. o kadar sen geldin buralara. birazda biz gelelim

enver avcı ve Cool_uzak bunu beğendi.
  17. Cool_uzak

Seviye:
    Promil Berk..Adamımsın Tufan ı da ayarlamaya çalışacagım. Mumkun oldugunca ısrarcı olacagım bu konuda. Onunda kapısının onunden gecıyoruz. (Pendik marina..) Yanı oyle sayılır. İnanıyorum ki gelecektir. Onu çıldırırken görürsünüz ramplarda ..Hala bısıklete e bınmeyı bu kadar ozlemısken.. :)

18. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    şimdi yarın kim ki gidiyoruz. ve avrupa yakasından gelen arkadaşlar saat nerde buluşucaz

19. Cool_uzak

Seviye:
    Ah!!! ..Promil Berk Ahhh!!!.. Yarın değil kardeşim 31 Ekim de gidiyoruz tura. :) ..Promil lakabını hakediyorsun en şaşalısından kardeşim. :D:D:D:D

20. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    olur böyle hatalarrrr. :):):):)):

Cool_uzak bunu beğendi.