İçimdeki Doğa - SKY Türk'te

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bugün tv izlerken tesadüfen gördüm, Türk televizyonlarında Türkçe olarak dağ bisikletçiliği anlatılıyodu baya şaşırdım. Serdar Kılıç(discovery channel'daki bear gyrlls gibi düşünün) sanırım yeni zelanda'da doğada bisiklet sürüyodu. bisiklet hakkında bi çok püf noktası gösterdi; aletlerle lastik tamiri, doğada mantarlarla lastik tamiri ve organik tubeless lastiği gösterdi :D Skytürk'ün sitesi çok kötü o yüzden bakıp programın yayınlanma saatlerini söyleyemiyorum, sanırım cuma geceleri 00.15'te yayınlanıyo.

Bu da sitesinin linki;
(link)

Siteye girince zaten son bölümün fragmanını gösteriyor, bisiklet bölümünün fragmanını burdan izleyebilirsiniz

Download için link;
(link)

Not : Program doğayla ilgili, sadece bu bölüm bisikletle ilgiliydi yani tüm program bisikletle ilgili değil.

http://img527.imageshack.us/img527/5232/wallpaper1800x600.jpg

Scudo

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Çakma ultimate survival ama olsun bisikletle ilgili bölümü izlerim.

Daha önce bi kaç kere izlemiştim çok benzerlik var bear grillz le arasında

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@Özgün ÇETİN

bear grylls'in kendisi çakma zaten. türkiye bölümünü izledin mi bilmiyorum ama adam kapadokyada "hayat mücadelesi" verdi. kapadokya zaten turistik yer, oraya neden ıssız, çorak ve tehlikelerle dolu arazi diyo ki ? hiç olmadı kafasını kaldırsın balonları takip etsin veya tur rehberleriyle konuşsun ingilizce de biliyodur rehberler.

tamam programın başında zaten yazıyo sırayla çekilmemiştir, kurgudur, gerektiğinde yardım alınmıştır diye ama bu kadar da yalandan olmamalı. her türlü börtü böceği yemesi haricinde hiç bi saygım kalmadı kendisine, özellikle şu videoyu izledikten sonra. bıdı bıdı anlatır yok ağaç dibine bakın yosunları takip edin elinizi güneşe şu açıda çevirin filan diye, yön bulma tekniğine bak :

Link:
(link)

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
Bu gece İçimdeki Doğa'yı izlemeye başladığımda ben de çok şaşırdım ve bir o kadar da sevindim açıkçası.Dağ bisikletinin bu denli tanıtıldığı bir programı normal bir kanalda görmek... cidden büyük gelişme bence, tabi devamı gelirse eğer daha da anlamlı olacaktır...
Bu arada tam hatırlamamakla birlikte programın pazar akşam üstü tekrarı var diye biliyorum..Bu forumdaki birçok kişinin belkide bildiği şeyler anlatılıyor olabilir ama bisiklete ilgi duyan ve bu konuda pek bilgi sahibi olmayan fakat olmak isteyenler için bire bir bence... birçok genel bilgiye değinilmiş..ilgi duyan arkadaşlarınıza tekrarını izlemesini tavsiye edebilirsiniz

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Serdar benim çok yakın arkadaşımdır. Kendisi müthiş bir sporcu, doğa dostu ve hepsinden önemlisi mükemmel bir insandır veee yeni kuracağım bisiklet takımının da "Wolf" nickli üyesidir :) "yakında web sitesi hataya geçecek". Ayrıca İçimdeki Doğa programına (link) olarak firmam sponsor oldu.

Yayın akışı şimdilik Türkiye'de geçiyor ama sonraki sezonda Sibirya'da -60 derecede nasıl yaşanır, Arjantinin balta değmemiş ormanlarında nasıl mücadele edilir hepsini Serdar'la göreceksiniz. Fazla mı tüyo verdim acaba ? :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bencede bu çok saçma bir olay !

Türkiyede izlenen herşey bir kaç bölüm sonra tutunca hemen avrupaya açılıyor !

Bu kadar güzel bir ülkede anlatılacak yaşanacak ögrenılecek doğa'yla ilğili o kadar çok şey varken yurt dışına gitmesi çok saçma buluyorum !

Dikkat edin türkiyede bir çok program tutuldukdan sonra hep avrupa'ya yayına gidiyor bence şu güzel ülkenin değerini bilmeleri gerektiğini düşünüyorum...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Dur hele sakin ol. Orada ben bölüm demedim "Sezon" dedim. Bir sezon içinde çekilen bölümler 1 yıl boyunca toplamda 200'ün üzerinde yayımlanacak. Hepsi Türkiye'de merak etme.

Serdar Kılıç, uluslararası tanınan biridir. Mesela Camel Trophy 'de Türkiye'yi 3ncü yaptı. Dünyanın en zor müsabakalarından bir olan Eco-Challenge 'a yıllardır takım kaptanı olarak katılır. Nasuh'la zirvelere tırmandı.....saymakla bitiremem. Yeni Zelanda'dan tut kutuplara kadar gitmediği yer yoktur. Görmüş olduğu onca şeyi bizlerle paylaşmasının nesi saçma ? Bide saçma ise izlemesin olur biter, bu şekilde yorum yapmana gerek yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Serdar Kılıç, uluslararası tanınan biridir. Mesela Camel Trophy 'de Türkiye'yi 3ncü yaptı. Dünyanın en zor müsabakalarından bir olan Eco-Challenge 'a yıllardır takım kaptanı olarak katılır. Nasuh'la zirvelere tırmandı.....saymakla bitiremem. Yeni Zelanda'dan tut kutuplara kadar gitmediği yer yoktur. Görmüş olduğu onca şeyi bizlerle paylaşmasının nesi saçma ? Bide saçma ise izlemesin olur biter, bu şekilde yorum yapmana gerek yok.

Dünyaca tanınmış birisi olabilir,dünyada ses getirmiş birisi olabilir ama şu anda SKY TÜRK'de ve bir türk televizyonunda yayınlanıyor !

...Burda da öyle sırf avrupada program yapacak diye tutup izlemessek yarın birgün reyting düşer reklam geliri azalır ve program biter sonrada ağlarız doğa'yla ilgili program yok diye !

Dur hele sakin ol. Orada ben bölüm demedim "Seson" dedim. Bir sezon içinde çekilen bölümler 1 yıl boyunca toplamda 200'ün üzerinde yayımlanacak. Hepsi Türkiye'de merak etme.

Bunu yazmanız yeterli olabilirdi daha sonra yazdıklarınızı anlamsız buldum...

Neyse güzel haberden sonra tartışmayı uzatmaya gerek yok bu arada firmanızda sponsorluğunu aldığı için teşekkür ediyorum...

Sevgilerle...

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
Bu sabah izledim programı. Çok harika olmuş. Özelikle yapraklardan dolma teker yapma fikri çok hoşuma gitti ve ayrıca mantar ve reçeneden yama takımı yapma fikride.

Kesinlikle mükemmel bidahaki sezonda dağ bisikletine dahada önem vermesini bekliyoruz.

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Dün ben de tesadüfen gördüm programı ve zaplamayı kestim hemen çok yararlı bilgiler verildi çok başarılıydı.

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@ufuk güneş

sky türk'ü kablo tv'den izleyebilirsin, ben öyle yapıyorum.

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
bahsi geçen programı çok keyif alarak izledim.oldukça faydalı bilgiler verdi.bu konudan bahsettiğin için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Anıl Kuşaksız

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
bende gecen gün rastladım bisikletle ilgili olan bölüme. işe yarar bir ton şey anlattı adam. bisiklet üzerine bir bölüm yapılması beni şaşırttı doğrusu.reyting kaygısı düşünülmeden yararlı bilgiler verilmesi güzel birşey..

Tepki
2
Arkadaslar merhaba;
internette biraz arastirma yaparken bu siteyle karsilastim ve uye olmaya karar verdim.Ama keske ilk mesajim baska sekilde olsaydi.ben icimdeki doga programinin yonetmeniyim.bu hazirladigimiz ilk sezonun son bolumu bisiklet bolumu sonrasinda bende bisiklet alip sizlerin arasina katilmak istedim.
yazdiginiz guzel ovguler icin tesekkur ederim.
Ama ne yazikki ulkemizde yapilan reyting ve para uzerine yapilan tv programlarindan farkli olarak dusundugumuz bir program olan icimdeki doga hakkinda "cakma bear grylls' gibi sozler duymak gercekten uzucu.daha onceden benzerleri yapilmis bir seyin sonradan yapildiginda cakma (bu kelimey kullandigim icin ozur dilerim] olmasi mantigiyla bu sozu soyleyen kisileri cakma bisikletci vb. kelimeler kullanmak demelimiyiz? hayir dememeliyiz.bu tip programlari izledigimizde keske Turkiye de boyle programlar yapilsa denildikten sonra yapildiginda cakma denmesi uzucu.sanirim yapilan boyle faydali oldugu dusundugumuz programlar yapici elestiriler yerine kirici sozlerden dolayi hic bir zaman uzun soluklu olamayacaklar.
bu sozler yerine programda gormek istedigimiz seyleri bildirsek daha iyi olmazmiydi?
Bu konuyu acan arkadasa ve herkese tesekkur ediyorum.Normalde yapmamayi dusundugum bu tip bir yazi yazdim , ilgilenen arkadaslara tekrar tesekkurler...
Doga icinde bisikletli gunler dilerim...

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@E.GURCAN

Bu programların insanları teşvik gibi birde gorevi var.Devam edilmesi cok iyi olur.Ben izlemedim ama dusunebiliyorum olumlu yanlarını.Belgeseller her zaman kalıcı tesirli.Selamlar..