Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İç lastikteki baloncuklar ve jant şeridindeki sorun ???

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Aşkın Şentürk tarafından paylaşıldı.

1. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:

Bakın bu arka iç lastikteki patlak.

Bunlar iç lastiklerin ikisinde de ortaya çıkan baloncuklar alttaki fotodaki jant uçlarından kaynaklanıyor galiba.

Evet bu da jant uçlarındaki malzemenin kalitesizliği sanırsam . Yeni jant şeridi almam gerekiyor galiba .

Bu da yine jant şeridinin adiliğinden kaynaklanan , ön iç lastikteki ısırık şeklindeki patlak . Hayır düşünüyorum ısırık şeklinde olması benim lastiği yanlış takmış olmamdan da kaynaklanabilir diyeceğim ama lastiği serviste taktılar hiç bir problem olmadı ama ben yeniden hava bastım lastiklere yani inik geldi bana 120 ye tamamladım.

Sizden sorum acaba havayı çok bastığımdan mı jant şeridinin kalitesizliğinden mi kaynaklanıyor bu problemler. Aşağıdakiler gibi bir ürüne mi ihtiyacım var ? Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz bana Zefal inki güzel geldi.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...nt-seridi-ic-lastik-koruyucu-700-c-16-mm.html

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...lbe-jant-seridi-ic-lastik-koruyucu-16-mm.html

http://www.decathlon.com.tr/Yol-Bisikleti-Jant-Kenari,PR-15030.html

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .

2. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Jant şeridinin kalitesi :(

Jant şeridindeki yırtık .

Bunun ardından jantlardaki sivri yerleri de ilk önce taşla törpüledim.

Ardından biraz bu köşeli uçla pürüzleri düzelttim.

Jantların son hali

Bundan sonra 105 psi yi geçmiycem :D

3. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikleti aldığım Sundu Bisiklet i aradım jant şeridi için 3 tur elektrik bandı sar . Hiç bir problem olmaz dediler. Siz ne diyorsunuz ? Elektrik bandı mı ? Yoksa Zefal in jant şeridinden alayım mı ?

4. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bence elektirk bandı sarmayın elektrik bandınki yapışkan sıcaktan dolayı dışarı taşıyor ve iç lastiğe yapışıyor zefalin jant şeridi olması şart değil izmirdesiniz daha ucuz bir şerit alınabilir bulursunuz illaki izmirde ama elektirk bandı çekmeyin eğer çok acilse sarın ama mutlaka şerit alın ayrıca nasıl jant şeridi olmaz bisiklette anlamadım sizin sıfır yeni aldığınızıda biliyorum bisikleti.

5. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikleti yeni aldım jant şeridi var, ama kalitesiz balon yaptı fotoğraflar da da gösterdim zaten. Bende daha iyi bir jant şeridi istedim onlardan onlar da biz sürekli jant şeridi yerine elektrik bandı sarıyoruz dediler.

6. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben onu iç lastik sandım nasıl bir şeritse artık burda sizinde hatanız olabilir tabiki ne kadar hava basılması gerektiğini bilmiyorum ama elektrik bandı konusunda eminim şeridi yırtan jant elektrik bandınıda yırtacaktık törpülemişsiniz gerçi ama siz yinede şerit alın

7. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Elektrik bandını 3 kat sarıcam sonuçta elektriği tutan bant bu gerilimi de tutabilir gibi geliyor, zaten lastiği söküp takmak benim için çocuk oyuncağı oldu artık :D Ama ben yine de büyükleerimin , benden daha tecrübeli arkadaşlarım ve kardeşlerimin tavsiyelerini alayım dedim . Sağolun sizden başka da cevaplayan olmadı :) Beklemedeyiz ...

Gazel Girgin bunu beğendi.
  8. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yeni aldığınız bisiklette ki problem için yeni jant şeridi vereceklerine elektrik bandı sar demeleri çok ironik olmuş. Kolay gelsin.

9. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Abi sağolasın elektrik bandı sardım 3 kat kalitelisinden hoş da durdu. Şimdilik idare ediyorum hafta içi gidip görüşcem.

10. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Elektrik bandı oldukça esnek bir malzeme. Dışarıdan basıncı gördüğü zaman yien içeri doğru balon yapacaktır. Bunu parmağınla ya da bir kalemin arkasıyla bastırarak anlayabilirsin.

İlla bir bant sarılacaksa, eczanelerde satılan dışı kumaş bazlı plaster bantlardan sarman daha yararlı olacaktır.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  11. Aşkın Şentürk

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Daha iyi çözüm için önerebileceğin bir şey var mı usta :) Ben 120 psi bastım. 4-5 defa lastik bom diye patladı yani :D Sorun basınç mı yoksa içeri doğru balon yaptıran jant şeridi mi bilemedim ? En iyisi olarak ne tavsiye edebilirsin ? Yeni bir jant şeridi almam mı gerekir ?

12. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet sevenler olarak bazen diğer insanları bize ve hobimize saygısızlıkla suçluyoruz . Ama İzmirin eski ve tanınan bisiklet satış firmasının yaptığı işe -müşterisine duyarlılığı , bilgisi hangi seviyede. Şüpheli
    Sorun bant şeritinin kalitesizliğimi, iç lastiğin kalitesizliğimi, kullanıcının talimatların üstünde basınçla hava basması mı? Bunu öğrenmeye çalışıp üretici firmaya bilgi vermek, müşterinin hem üreticinin menfatini korumaya çalışmak yerine pratik çözüm öneriyor ?!
    Mecbur kalınırsa elektrik bantı sarılabilir ama gerçekten bu durumda doğru çözüm müdür?