İç Lastik

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@Erhan.Ö

Bilgi için teşekkür ederim. Peki dayanıklılığı nasıl acaba ? shcwalbe rapid rop kullanıyorum lastik çok saglam içindeki normal bir iç lastikle birlikte patlamaya oldukça dayanıklı fakat dişleri çok çabuk eriyor ve çok ağır bir lastik. Şimdi de Smart sam evulation aldım 2.10 ... bu lastigin rapid ropa göre dişlerinin daha sağlam olduğunu düşünüyorum. kullanan arkadaşlarım da var ve oldukça hafif... bir de güzel bir iç lastik alıp hem ağırlıktan kurtulmak hem de patlamasını önlemek istiyorum...

Scudo

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
arkadaşlar 2.10 olan arazi lastiklerimi 1.75 yol lastiği ile değiştireceğim. iç lastiğim 1.90-2.10 dış lastikler için geçerli. yol lastiğim ise 1.75. ön lastiği bir deneyim bakalım olacak mı diye denedim herhangi bir sorun yok. taktım şişirdim. tabi sürerek denemek lazım ama acaba bu sıkıntı çıkarır mı. çıkarmaz ise bu şekilde devam edip arka lastiği de değiştireceğim. yok çıkarır derseniz arka lastik ile hiç uğraşmadan 1.75 dış lastiğe uygun iç lastik almam icap edecek. sizler ne dersiniz.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sığdı ise sorun yok; ama genede bi yerde üst üste binme oluşmuş ise yılan ısırığı diye tabir ettiğimiz patlak oluşabilir. yedek bulundurmanızda yarar var.

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Yavuz SOYLU
yavuz bey açıklama tamda istediğim gibi olmuş. teşekkür ediyorum. üzerine bastığınız konu ile alakalı düşüncelerdeydim. yorumunuz çok isabetli geldi. allah razı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
dostum ben foss , latex ve rubena kullandım en iyisi rubena artı patlak önleyicili şerit derim
dekatlondaki iç lastikler 5 para etmez sibop uzunluğu çok kısa hava basman imkansız hale geliyor
bu arada foss iç lastiği sadece ısıtarak yama yapabiliyorsun neredeyse sonsuz kullanım hakkı sunuyor michelin latex a 1 de basıncı sabit tutamıyor malesef rubena ise tamMmm bence. Ankarada karaani bisikletten alabilirsin

Quemoy

Üye
Tepki
22
İsim
Hendrik Fichna
Bisiklet
Bisan
Bisan calvess aldım daha 8 gün oldu alalı. Aldım alalı 3 gün sürebildim :)
Arka iç lastiğim içerden patlamış demeyelim yarılmış. Değiştirdik 2.ciye bu sefer takarken patlattık yenisini :) Neyse 3.cü lastik bisikletçi taktı.

Arka lastiğim ok yerine taktık, öne de hava basalım dedik bir baktık önde patlamış. akort yerinden dışarıya doğru balon yaparak patlamış. İçeride jant bandı da var. o bandı da yarmış. Her iki janta yeni jant bantı taktık. Bu iç lastiğin bu şekilde patlaması normal midir?? Kaliteli iç lastik ile önlenebilir mi??

Lastik 700x28c ebatlarında. Jantın içinde yazan değerler ise 28*1 5/8 * 1 3/8

• Beğen
Tepkiler: GrandHan

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Quemoy Jant bandı yeterince sert değildir belki.Elektrik bandı falan mı sardınız yoksa orjinal jant bandı mı sardınız?

Quemoy

Üye
Tepki
22
İsim
Hendrik Fichna
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN içerisindeki bant orijinal üstünde olan. kauçuktan imal edilmiş sanırım biraz malzemeden çalmışlar :D
Her iki janta yeni jant bandı taktım patlamanın üzerine. Zefal marka idi sanırım. Çöpten alıp bakmam gerek markasına :)

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar yeni konu açamıyorum kusura bakmayın bana xc 250 için dış lastik önerir misiniz? Bütçem max. 50 tl.

Quemoy

Üye
Tepki
22
İsim
Hendrik Fichna
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN İşte sorun dandik jant bantı yüzündenmidir yoksa iç lastik mi dandik :D İç lastiği cst imiş.. Arka lastiği Schwalbe ile değiştirmiştik.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Quemoy benim iç lastikler de cst.Sorun jant bandındandı sanırım.Mavic jantlarımın jant bandı oldukça iyi,malzeme olarak serte yakın bir dokusu var.Şu büyük kolilerin etrafına dolanan şerit plastiklere benziyor.

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
@xxkowboyxx
Asfalt için cst 1437'yi öneririm.
Cst 1027'ye de bakabilirsiniz.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok sağlam hortlatıyorum konuyu ancak yeni konu açmaktansa yazmak daha mantıklı geldi.Bisikletimin arka lastiği patladığı zaman arkadaşta olan b'twin iç lastiği taktık.Önle arka iç lastik farklı oldu doğal olarak ancak ön lastiğin markasını bilmiyorum.Michelin 700x25 iç lastik almayı düşünüyorum 2 tane.Birinci sorum şu: 35 tl gibi bir fiyat var sitelerde bu 2 tanesinin fiyatı mı yoksa 1 tane mi? Ve arka lastik B'twin içli olduktan beri sanki yol biraz daha hissediliyor.İç lastiğin bu durumda payı var mıdır ben kuruntu mu yapıyorum?

• Beğen
Tepkiler: GrandHan ve emre_s

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
Bana biraz kuruntu gibi geldi...
Ayrıca link atarsanız daha iyi cevaplayabilirim tek mi ? çift mi ? sorusunu bence tek

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emre_s Aslında ben pek soruyu anlamadım :D şöyle diyeyim:Benim lastikler Michelin Dynamic Sport 700x25.İç lastikler de bisiklet üstünde gelen lastikler yani onlar da michelin herhalde.Benim arka lastik patladığı zaman arkadaşta olan b'twin iç lastiği taktık arkaya.Sanki bana biraz daha çok titreşim geliyor arkadan.Öyle hissetmeye başladım yani.Diğer soru ise:İnternet sitelerinde görüyorum michelin iç lastik fiyat 35 tl.Bu 2 iç lastik için mi yoksa 1 tane mi? Yani nasıl desem. A pair price ya da bi tane mi iç lastik

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
212
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Michelin'in elbetteki tek iç lastik fiyatıdır. B'twin iç lastiklerin sibop kısımlarından memnun olmasam da çiftinin 13 TL olmasından ötürü alıyorum. Patlayanı atıyorum. Yama derdim yok. Yolu daha fazla hissettirmesi ise kesinlikle psikolojik :)

Düzeltme: Fiyatı 15 TL yapmışlar :(

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Canince o çok muamma ne yazık ki.Pompa alamadım bisikletçi ne basarsa o.Korkarım ki çoğu zaman çok az psi.Kaç kez denk geldim 40 psi vardı lastiklerde

@MeTaLioNs Kesin mi psikolojik? :D O zaman ne fark var ki Michelin iç lastik ile? :eek: