Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iç lastik sorunu yaşadım.!

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bicycle16 tarafından paylaşıldı.

1. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar bisikletimi çoğunuz bilirsiniz..racing ralp 2.10 lastik kullanıyorum ve dün 2 adet ön_arka schwalbe xxlight 95gr iç lastik alıp taktım..kullanma klavuzunda 2.10 a kadar olan dış lastiklerde kullanabilirsiniz yazıyordu.! lastiklerime normalde 55 hava basıyorum.! bugün heykelden ataevlere gelirken ön iç lastiğim yarıldı.! acemler çevre yolu köprüsünden bisikletçi metin abiye kadar yürümek zorunda kaldım..sonra metin abiden 4 tane Michelin Schlauch AirStop C4 iç lastik aldım :) ikisini ön_arka taktırdım diğerlerini yedek kullanıcam.:p (michelin iç lastikler gerçekten kalın ve etli duruyor güvenli olduklarını hissettiriyorlar..)bu yaşadığım kötü bir tecrübeydi.. sizlerle paylaşmak istedim :in: saygılar

Mehmet Boran ve Ahmet ERTAN bunu beğendi.
  2. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gecmiş olsun :
    hafif iç lastiklerin kendine göre dezavantajları var .ama dış lastigin saglamsa kullanım koşullarına baglı olarakta bunu amorti ediyor...

bicycle16 bunu beğendi.
  3. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence schwalbe xxlight 95gr yerine aynı lastiğin xlight 130 gr olanını alsaydın böyle sorunlar yaşamazdın çünki o lastikler senin kilona göre basılan basıç değerlerine dayanmayabiliyor.bi sorsaydın iyi ederdin.ben bile o lastikleri kullanmıyorum.çünki bi sürü patlattım.

Ahmet ERTAN ve bicycle16 bunu beğendi.
  4. emres91

emres91 Üye

Seviye:
    Maxiss maxxlite ve xxlight içlastikler birde 95 kg sadece 2 dakka dayandı :( malesef ; şimdi bende Btselektronik'in tavsiye ettiği gibi xlight kullanıyorum çok şükür bir problem yok.

bicycle16 bunu beğendi.
  5. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    peki michelin c-4 latex 125gr bu lastikler nasıl.? almamı tavsiye edermisiniz boyutlarım 180/95 :D saygılar