Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İç Lastik Sıkıntısı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Çağatay Y. tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu konuyu açmış veya başka bir konu altına aynı hikayeyi yorum atmış olabilirim benzerliklerden ötürü özür dilerim.

Ön lastiğimin yaklaşık 1 ay önce havasının indiğini farkettim.Lastiği bisikletçide şişirdim.1-2 gün sonra yine indi böyle olmaz dedim söktüm eve getirdim.İç lastiği çıkarıp şişirdim hava sesi gelmiyor küvete soktuğumdada hareket yok.Şişirdim taktım (herhalde yanlış taktım bisikleti geriye alınca birşeyler sürtüyordu) 1 hafta sonra binince yine havası inmiş olarak gördüm.herhalde sibopta bir sıkıntı var bir çözümü varmıdır yeni bir iç lastikmi alayım?

2. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    10-15 liraya iç lastik satılıyor bence yeni bi iç lastik alın.Bisikletin üzerindeki iç lastiğide yedek iç lastik yaparsınız.Sonuçta yedek lastik olmadan tura çıkılmaz.

3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Madem tekrar yeni konuda ayni sorundayiz, gecen sefer yaptigim ayni yorumu atayim :)

Su testinde siboptan hava kacsa belli olurdu. Bu sefer kabarciklar siboptan gelirdi.
    Muhtemelen küçük bir delik var. Su testini tekrar edin ancak iç lastiği fazlaca sisirin ki deliği daha kolay bulun. Bir defasinda beni deli eden hava problemi olmuştu. Su testinde ortalama 3 saniyede 1 küçük kabarcik atan patlagi bulunca kurtulmustum ;)

Eger patlak olmadigindan eminseniz, en uygun satan (benim bildigim) Decathlon'dan cifti 8,90 TL'ye ic lastik takin, dis lastigi iyice kontrol edin ve takin...