İç lastik ne kadar önemli?

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
btwin ic lastik yama tutturmak cok zor ben yapamadim sahsen kullan at gibi bir se oldu

Scudo

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
123
Bisiklet
Ghost
merhabalar. lastiğim patladığında bisikletçide 27,5" iç lastik bittiği için 26" iç lastik takmıştık. şu anda da hala takılı duruyor ama bu bir sıkıntı yaratır mı ? az şişirmede ya da fazla şişirmede uzun ya da kısa vadede ?

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@onuranil yama yapma şansınız yok muydu? sıfırı gelene kadar yamayla idare etseydi keşke

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
123
Bisiklet
Ghost
@Emre Tekinarslan dostum lastiği ısırmış yarılmıştı yani yama tutması imkansızdı,değiştirdik o yüzden. bi 29" bide 26" vardı bizde 26" taktık :/

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
363
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, ic lastigime belirli bir miktarda hava bastıktan sonra kacirmaya basliyor. Sizce neden?(sibop kismi schrader)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok önemli.
Ben tüm bisikletlerimde (yol, mtb, şehir) maxxis ic lastik kullaniyorum. Hem çok hafif, hem de hava kaçırması çok zor. Ultralight lastikler hafif ve ince ama patlamaya dirençli lastik kullanınca öyle bir risk de kalmıyor.
Bir dönem specialized iç lastiklerden de çok memnundum ama artık onlar çok pahalı. Bir iç lastiğe o kadar para verilmez maxxis varken.
Iç lastiğin kalitesini yama yapınca bile anlıyorsunuz. Kalitesiz ic lastik kolay kolay yama tutmazken (istisnalar elbette vardır), kaliteli iç lastikte aynı yama canavar gibi çalışıyor. Gerçi uzun süredir iç lastik de almıyorum, dayanıklı diş lastik kullanınca risk düşüyor. Yıllardır lastiğim patlamadı.
Şimdi böyle dedim diye patlar yarın.