Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İç lastik bombe yapıyor..

Konu, 'Tekerlekler' kısmında orcun oguzhan tarafından paylaşıldı.

1. orcun oguzhan

orcun oguzhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar,bu yıl aldıgım sedona 320 nin dış lastikleri schwalbe Road Cruiser yanaklardan çatlama yapmıştı..aslı bisikletle irtibata geçtim lastikleri istediler gönderdim muhtemelen yenileri gelecek..bir sorum daha var yine sedonanın fabrika çıkışı kullandığı rubena marka iç lastikleri evde şişirdiğimde bombe yapıyor bu görüntü normal mi? dış lastikler bu yüzden çatlamış olabilir mi? yeni lastikler gelirse bu iç lastiği kullanmaktan zarar gelir mi?

[​IMG][/url][/IMG]

buda çatlayan ve aslı bisiklete yolladığım lastikler

[​IMG][/url][/IMG]

2. Halil özcan

Halil özcan Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    normal bişey değil bence ,bu yüzden çatlamış olabilir

3. K Ayhan

K Ayhan Aktif Üye

Adı:
    Ayhan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İç lastikler boştayken dayanıklı değildir, dışarıdan bir kuvvete maruz kaldığı zaman dayanıklılığı artar. Yani bu şişlik bence normal. Hangi markayı alırsanız alın boşta şişirirseniz buna yakın bir görüntü elde edersiniz. Ama dış lastiğin çatlamasına bir etkisi yok. Hatta herhangi bir şekilde dış lastiğin patlamasına yarılmasına çatlamasına etki etmesi muhtemel değil. Ama dış lastiğin çatlama nedeni lastiği az basınçla kullanmanız olabilir. Lastiğin üstünde yazan basınç, lastiğe en az zarar verecek en yüksek ve en düşük basınçtır. Örneğin üzerinde 60-100 psi diyorsa 80 kullanın. 60 ta yanaklar muhtemelen çatlayacaktır çünkü lastik yanakları dikey kuvvete dayanıksızdır. Yatay kuvvet için üretilmiştir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kesinlikle normal değil

5. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    İç lastikler çocuk balonları gibi belirli bir şekil alması için tasarlanmıyor. Sadece basınç dengesini her yere yayabilmek üzerine tasarlanıyor. Resimde gördüğüm görüntü bana da normal geldi. Lastik çatlalaması olayının sonucu ile ilgli haberlerinizi bekliyoruz

6. K Ayhan

K Ayhan Aktif Üye

Adı:
    Ayhan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Görüntü normal değil diyen arkadaşlar iç lastiklerini çıkartıp şişirebilir mi? Ciddiyim. Resimleri bekliyorum iç lastiklerin maksimum %10 u bu şekle gelmez. Kaldıki gelse dahi sıkıntı çıkartmaz, adı üstünde iç lastik.

Sent from my iPhone using Tapatalk