Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İç lastiğin janta takıldığında inmesi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Kaan Elitok tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Elitok

Kaan Elitok Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sedona 741 2012 kullanıyorum, 2 gun once lastiklerini Schwalbe Smart Sam 2.1 ile değiştirdim, değiştirirken orjinal iç lastiği yarmışım yanlışlıkla, bendeki yedek iç lastiği taktım, bugune kadar sorun yoktu 22 Temmuzdaki yarış için arazideyken ne olduysa olmuş eve geldiğimde lastik inmişti, patlaktir diye lastiği çıkardım şişirdim ve lastiğin inmediğini gördüm, çok küçük bir delik herhalde diye suyun içine de soktum yine patlak değil, şişirip tekrar montaji yaptim ve siboptan hava kaçırdığını farkettim, sadece montaj yapılıp şişirdiğinde hava kaçırıyor, iç lastik dışarıdayken kaçırma sorunu yok, acilen çözmem gerekiyor bu sorunu, sorun ne olabilir?

2. metin bayer

metin bayer Forum Demirbaşı

Seviye:
    Lastik bisikletin jantında iken inmesinin sebebi muhtemelen sibobtan kaçırması yani sorun sibop iğnesinde lastik dışarıdayken kaçırmaz çünkü hava basıncı sıkıştırılmıyor ama dış lastik içindeyken basınç yüksek hava sıkışmış oluyor yani sibop iğnesinin değişmesi yada sökülüp temizlenip takılması şart...

CandanC bunu beğendi.
  3. Kaan Elitok

Kaan Elitok Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hocam bu temizlenip takılma kolay yapılabilecek birşey mi, anlatabilir misiniz biraz?

4. Kaan Elitok

Kaan Elitok Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sorun halledilmiştir teşekkür ederim