Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iç / dış lastık uyumu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında mhmmt111 tarafından paylaşıldı.

1. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar hafta sonu mesafesı uzun bı tur var ve ben katılmak ıstıyorum ve 2.0 olan lastıklerı 1.5 yol lastıgı yapmayı dusunuyorum

1.5
    http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=66924

Ve

1.75
    http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=66425

hangısını almalıyım

1.5 alırsam iç lastıklerım uyarmı 1.75/2.20 uyumlu ama bazı arkadaslarım farketmez uyar dıyorlar emın olamadım bide 1.75 le 1.5 fazla fark edermı

jantlar salcano nun x prod 1 dısk uyumlu

kısaca 1.5 mı 1.75 ?

şimdiden teşekkürler

2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yukarıda belırttıgınız lastıklerın arasında ozellık bakımından bır fark yok.Sadece agırlık farkı vardır o da muhım bısey degıl.Türkiye şartlarına gore ; yollarda kucuk cam parçaları,dikenleri var sayarsak 1.75 daha mantıklı.1,75 bence uzun yol,şehir içi kullanımı için ideal.yol güzergahında ki basit toprak zemine bile girebilirsiniz herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.1.50 olan kevlarsır oldugunuda göze alırsak size 1.75ten daha fazla sıkıntı yaratır gibime geliyor.Hayırlı turlar :)

3. ferhat bölükbaşı

ferhat bölükbaşı Aktif Üye

Bisiklet:
    Schwinn
    Seviye:
    eder, 1.50 mümkünse 1.20 al .
    iç lastik uyar ama yanına yedek iç lastik al.
    @ Aykut Subaşı burda insanlara tavsiye vermeden önce biraz kendiniz tecrübe edin yaşayın , sonra çok yalnış yönlendirme yapıyorsunuz .
    1.50 hiç bir sıkıntı yaratmaz , rahat ol .

4. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yanlış yönlendirme yaptığım yeri gösterebilir misiniz? Kendi kaanatimce arkadaşa ki kendisi yakın arkadaşım ; tavsiyede bulundum.Daha önce kullandım.Tecrübelerime dayanarak böyle bir yorumda bulundum.
    Sizde insanlara artistlik yapmadan önce iki kere düşünün.Ben bu işi profesyonel olarak 6 yıldır yapıyorum.1.50de kullanabilir.Fakat herhangi bir sıkıntı yaşamaması,uzun yolda kafasının rahat olması amacıyla 1.75 önerdim bu mu yanlış tavsiye.Tecrübe edincekmişim.Geçiniz bunları...

5. ferhat bölükbaşı

ferhat bölükbaşı Aktif Üye

Bisiklet:
    Schwinn
    Seviye:
    bak kenarda yaşın yazıyo hala artislik peşindesin ben 19 senedir uzun tur yapan biri olarak sana anlatıyorum iyi dinle.
    1-başlıkta iki lastiğin yapısıda aynıdır gidip incele
    2-diken falan demişsin , aynı özelliklerde daha geniş olan lastiği önermek kadar saçma birşey yoktur daha fazla sürtünme ve yüzeyle temas sağlar yolda ne varsa toplar.
    3- bu arkadaş tekirdağa gidicek arkada 3 çanta önde 2 çanta taşımıcak lastiğe yük binsin, mümkünse gidip 1.20 lastik alsın.
    4- hepinizin ağzında bir türkiye şartları yapışmış bunuda açıklıyım. türkiyede bisiklet yolu yoktur bu yüzden araçlarla aynı yerde asfaltta gitmen gerekir ki gayette düz yollar var , kaldıki 2.20 lik lastikte alsan sarsıntı bilekte ağrı istemiyorsan amortisör ,eldiven ve iyi bir elcek kullanman lazım .Bunları kalın lastiklerle çözemezsin.

gelmişsin uzun yolda rahat olması için falan saçmalıyosun geçiceksin bunları , 6 senedir profesyonelsin çok güzel , ben sana soruyorum o zaman 12 yaşında 'oda' dan çıkıp türkiye yada dünyanın neresine sürdünde gelip bana artislik ne demek öğretiyorsun .

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar konuyu başka noktalara getirmeyelim lütfen.Bizde konuyu kilitlemek insanlara ceza vermek zorunda kalmayalım.Türkçeye ve karşı düşünceye saygılı olalım kimse kimseden üstün değil herkesin kendine göre bir fikir yürütebilme özgürlüğünün(kurallar dahilinde) olduğu yerdir forumlar.Bu mesajlar konu olması gereken yerden devam etmeye başladığında silinecektir.

Konuyu açan arkadaşa da naçizane tavsiyem sorduğunuz iki dış lastiğe de(1.5-1.75) mevcut iç lastiğiniz uyum sağlayacaktır.Kendi deneyimlerime göre Mtb bisikletlerinde 1.75 den daha ince lastikler çirkin duruyor(görsel tercihtir başkasına göre olmayabilir) ama iş ivmelenme ve hızlanma derseniz de lastik ne kadar ince hava basıncı o kadar yüksek, bu da çok net hissedilir derecede bisiklette akıcılık ve hızlanma sağlayacaktır.Bu arada 1.50 den daha ince bir model seçerseniz iç lastikte uyum sorunu yaşayabilirsiniz.

hyigitguney ve Semih_ÇELİK bunu beğendi.
  7. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Lastiklerin özelliklerinin aynı oldugunu bende belırttım yukarıda.Turkıye'de şartlarından bahsederken avrupanın suan hangı ulkesınde yola bilerek cam atan ınsanlar var?
    Evet 12 yaşından beri bu sporu yapıyorum ve neyeın ne oldugunu sızden daha erken yaşta ogrendım.Bende uzun turlar yaptım merak etmeyın.Bırcok avrupa ulkesı gezdim ve orada da bisiklete bındım.Arkadaşa tek onerım 1.50nın yerıne 1.75 alması.Bunun ıcın kendımce sebeplerım vardı ; daha once yasadıgım tecrubelere dayanarak.Bana sakın tecrubesız olarak bunları yazdın deme, haddinizi aşarsınız.Hadi rastgele.

Düzenleme : imla.