İç Bacak hakkında soru?

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır düzenli bisiklet kullanıyorum.Çok şükür bu sayede 21 kilo verdim,ideal kiloya ulaştım, bu süreçte o kadar göbek vs. eridi gitti ama iç bacaklarımda hala diğer yerlere göre daha fazla yağ var gibi.Zaten yapı olarak da bacaklarım pek ince sayılmaz ama kas gelişimi falan bayağı oldu.Bu işlerden anlayan arkadaşlar bu iç bacaklardaki yağları yakmak için ne önerirler? Bir arkadaşım spd zaten oraları yakıyor dedi ama ben spd'ye geçeli daha 1 ay yeni oldu.Yüksek kadans konusuna da dikkat ediyorum.Genelde 90'ın altında pek çevirmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: FERRUH GÜRYALIN
Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Yan yatarak yapılan iç bacak hareketleri var onları yapabilirsiniz, veyahut salona gidiyorsanız iç bacak çalıştıran makineleri kullanabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Teşekkürler Hakan abi,bir arkadaşım da bu plateste kullanılan streç lastikleri tavsiye etti.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Yüksek kadans çevirin, ama vites elinizden geldiği kadar ağır olmalı. En az 45 dk. saat durmadan pedal çevirmeniz iyi olacaktır. Yoksa yüksek kadans çevirip, kadansı çok yüksek tutup sürekli dinlenmek asla yeterli gelmeyecektir. Kadansı, 45 dk. boyunca ayakları dinelndirmeden çevirebileceğiniz bir pozisyona getirin. Sadece önünüze bir yaya çıkarsa ve kırmızı ışıklarda pedal çevirmeyi bırakın.

Seleyi en yüksek seviyeye çıkarın, bazende öne eğilerek ayakta sürün.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@Süleyman Uzunköprü

Okulun spor salonuna vakit buldukça gidiyorum.Bazen haftada 1 bazen de 3 kere bile gidebiliyorum.Gittiğimde de genelde kondisyon bisikletinde gayet sert bir ayarda 45 dk. boyunca 90 kadans üstünde çeviriyorum.Bakalım nasıl bir faydası olacak.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Erkeklerde bel çevresi ve bazı durumlarda bacaklar ana rezervler olarak kullanılıyor.. Adı üzerinde rezerv olduğu için diyet ve spor aktiviteleri ile hızlı çözüm almak kolay değil. Mesela 1.80 boyunda 90kg geldiğinizi düşünelim.. Diyet vs ile yağ yüzdenizi %10-12 civarına çekip 15kg vererek 75kg ya inebilirsiniz bu aslında çok şaşılacak bir durum değil. Ama halen göbeğinizin etrafında bölgesel yağlar varsa vermeniz gereken bir 5kg daha vardır :) Yalnız bunu başarabilmeniz için yağ yüzdenizi %6-8 lere indirmeniz gerekir ki işte bu 15kg yu vermek için harcadığınız eforun kat ve katını harcayarak ve yeme içmenize çok daha fazla dikkat ederek olur.. Yani kilo vermek tıpkı ln eğrisi gibidir, yağ yüzdesi düştükçe giderek zorlaşır.
Aslında çözüm basit ama uygulamak zordur. Asıl çözüm egzersiz den daha ziyade kaliteli, dengeli beslenme ve düzenli bir hayattır. Beslenme işi sandığınız kadar gizemli değil. Öncelikli olarak hayatımızdan basit şekeri çıkarmak ve biraz sabır inanılmaz sonuçlar doğuracaktır. Akabinde yağ oranı düşük beslenmek ve unlu mamülleri olabildiğince kesmek geliyor ama bu hiç kolay değil. Türkiye'de yemek sektörü kebab ve fastfood üzerine kurulduğu için öğünlerinizi evde kendiniz hazırlayıp yanınıza yük etmediğiniz müddetçe :) bu iş çok zor. Bunu en başlarda yapabiliyorsunuz ama bir müddet sadece. Devamını getirebilmek içinde hayat tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Hayatınızdan sporu ve hareketi eksik etmemeniz gerekiyor.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
şuana kadar benim benim bildiğim bölgesel çalışarak yağın erimeyeceği,her insanın ,daha fazla yağ biriktirdiği bir bölgesi var genelde ,tabi daha ince olan yerler çabuk inceliyormuş gibi bir his doğuyor,ama siz doğru yoldasınız,uzun egzersilerinize devam edin, daha bir süre yol alırsınız .yağ eridikçe erime hızı yavaşlıyor,her geçen gün daha zor oluyor,aslında erime yavaşlamıyor. vucud dengeyi buluyor, ,bölgesel çalışmaları tabiki yapın.ayrıca hiç birşeyi rutine alıştırmayın :antrenman saatiniz,yemek saatiniz vs arada değişiklik yapınki vucut ayarlama yapmasın
saygılarımla

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Sorduğum her kafadan farklı bir ses çıkmaya başladı.Şimdi de okuldan Amerikan futbolu takımından bir arkadaşım iç bacak egzersizleri yapma onları bayanlara öneriyoruz,erkeklerde prostatta soruna yol açıyor diyor.Sen devam et antremanlarına herkesin bir depo bölgesi vardır diyor.Kafam karıştı iyice.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Zor bir soru bu.. Bölgesel zayıflama tam bir profesyonel işi..

Benimde kafama şöyle bir soru takıldı: Acaba siz çok hızlı kilo vermiş olmayasınız? Kaç kiloyu kaç haftada verdiniz?

İdeali haftada 1 kilodur derler ama o bile fazla bana kalırsa.

• Beğen
Tepkiler: FERRUH GÜRYALIN

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@bumerang

Yaklaşık 1 yıl içinde 20 kilo verdim.Son 5 aydır falan da 1 kilo vermişim,aynı sayılırım.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
@Süleyman Uzunköprü

Seleyi en yüksek seviyeye çıkarmak mı? :eek:
İlk defa duyuyorum.Bahsettiğiniz yükseklik,ideal sele boyundan daha yüksek olması gerektiği mi?

FERRUH GÜRYALIN

Aktif Üye
Tepki
246
@Önder Tarım

BAK ARKADAŞIM BEN YÜZ KÜLAYDUM SENİN GİBİ AZMETTİM GEL GÖRBENBİLE VAYBE NEYMİŞİN DİYORUM HERKES VUCUDUMA HASTA SANA TAVSİYEM BİSİKLET AMA HERGÜN BACAKLARIN YANANAKADAR ZORLA BEN ARTIK KORKUYORUM ÇIRPI BACAK OLCAM DİYE SIRF TÜRKİYE HARİTASI OLDU BİSİKLET TEK TAVSİYEM:in:

FERRUH GÜRYALIN

Aktif Üye
Tepki
246
@Faik OFLAZ

hızlı kilo vermede tansiyon,şekerin düşer bünyeni en iyi sen bilirsin tellikeyi hissettiğin anda olayı konturöl altına alırsın ama ölüm diyetinden kaçın.
:in:

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
@FERRUH GÜRYALIN

Bölgesel çalışma tabii ki vardır.Zaten arkadaş yoktur dememiş ki.
Bölgesel çalışmayla yağ yakımı değil,sadece çalışılan bölge sıkılaşır,adale kuvvetlenir ve güzel bir görüntü oluşumuna yardımcı olur fakat yağ tabakasına pek etkisi olmaz.Yağ yakımı ancak kardiyovasküler çalışma ile mümkündür.
Örnek;Tempolu yürüyüşler,bisiklet,yüzme vs.:in:

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@Murat Çiftci

Doğru...
Misal; mekik çekmek karın bölgesindeki yağları eritmez. Bisiklet gibi aerobik faaliyetlerle vücudunuzdaki yağ miktarını azalttıktan sonra mekik çekmek karın kaslarını güçlendirir ve belirginleşmesini sağlar. Ancak vücut yağ oranı %10'ların altına inmedikçe karın kaslarını görmeyi ummak hayaldir.
Vücuttaki yağ dağılımı ise daha çok kalıtımsaldır; sanıyorum ancak genç yaşlarda uzun süre uğraşılan sporlara göre biraz değişebilir.
Vücudunuzu istediğiniz şekle getirmenin yolu ise fikrimce; yağ oranınızı düşük ama mantıklı bir seviyeye indirmek (%10 civarı gibi), üzerine de zayıf gördüğünüz bölgelerinizdeki kasları ağırlık çalışarak kuvvetlendirip şişirmektir. ;)