İç Anadolu kamp alanları

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhaba, bu ilk mesajım. :)

İstanbul'dan Anamur'a Kayseri üzerinden bisikletle gitmeyi planlıyorum. Tüm hazırlıklar tamam sayılır. Güzergah üzerinde ekonomik konaklama/kamp tesisleri hakkında bilgi veren olursa sevinirim. Çadırımı ve -mutfak evyesi hariç- bilumum teçhizatı (çadır/mat/battaniye + 5 çanta dolusu eşya) yanımda taşıyorum. WC ve duşu olan ve çadır kurabileceğim her yer bana uyar. Olur da kamp alanı bulamazsam ve akşam yaklaşırsa, nasıl bir taktik izlememi önerirsiniz? Mesela benzin istasyonları çadır kurmak için bir alternatif olabilir mi?

Tam rota şöyle: İstanbul - Bolu - Ankara - Kırıkkale - Kırşehir - Kayseri - Niğde - Tarsus - Anamur

İstanbul'a geri dönüşte Akdeniz ve Ege sahillerini takip edeceğimden, kamp alanı bulmakta zorlanmam sanıyorum.

Teşekkür ederim.

Scudo
Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Selamlar,

Kayseri'de kamp alanı yok. Aslında haritadan bakınca mantıklı olan Nevşehir üzerinden Niğde'ye geçmeniz, hem Ürgüp-Göreme tarafında bolca kamp alanı var, hem de hazır gelmişken gezersiniz oraları. Kayseri'ye gelmenize değecek bir şey yok, ama Ürgüp-Göreme'yi görmeden geçmek ayıp olur :p Yalnız emin değilim ancak bildiğim kadarıyla Niğde'de de kamp alanı yok.

Bu arada Anamur memleketim benim, daha doğrusu Bozyazı, ama yanyana, aynı sayılır :) Gitmişken Anamurium'u mutlaka görmenizi tavsiye ederim. Ayrıca orada Bozyazı-Anamur yolunda Pullu Camping var, orayı da tavsiye edebilirim kalmak için.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah.R

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Önerileriniz için teşekkür ederim. :)

Kayseri'de dayımı ziyaret edeceğim, o yüzden rotayı uzattım biraz. Yoksa orijinal planım İstanbul - Eskişehir - Bolvadin - Beyşehir - Manavgat - Anamur idi. Bu arada Anamur TOKİ konutlarında evim var, Anemurium'un hemen yanı. :) Ama ev tamtakır olduğundan (elektrik ve su da kesik) aynen Pullu Camping'de kalmayı planlıyorum ben de.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
1. gün Sapanca gölü kıyısı...
2. gün: Bolu Hayrettin Tokadi hz. türbesi... Burada bir türbe bulunmakta ayrıca burası mesire alanı ve aşevide mevcut... Her türlü imkan var...
3. gün Gerede Yayla kamping (Burada 10 tl ye çadır kurabiliyorsunuz. duş ve elektrik mevcut)
4. gün Ankara'da kamping mevcut değil ama şehirgirişi ya da çıkışında çadır kurmanızda benzinlikler yardımcı olacaklardır.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah.R

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.OzkulVerdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, çok işime yarayacaklar. :)