Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İbretlik bir öyküden, azmin zaferine ve hobiye veda...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Onur Erk tarafından paylaşıldı.

1. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar BisikletForum'dan bazı arkadaşlar beni "ibretlik bir bisiklet öyküsü" adlı başlığımla tanıdı. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=99117 Bisikletimle geçen trajikomik hikayemden bahsetmiştim sizlere.İşte o Bisikletle bugün ilk defa küçük bir tur yaptım.Ama bu turda Trajikomik bir şekilde sonlandı ve sonuç olarak yeni bir hikaye..:D

Toplam yol:24.71 km
    Toplam Sol Pedal.9.91 Km:D

Güzel bir günü değerlendirmek lazımdı.Atladım bisiklete hedef Üniversiteden 10 km uzaklıkta olan Kayapa barajı...

Arada bisikleti yol kenarına çekiyor ve hiçbir şey yapmadan bisikletime hayranlıkla bakıyordum:D

Bisikletim üzerinde yaklaşık 3 aydır çalıştıktan sonra ilk defa uzun bir yola çıkıyordum.

Yolumu kaybettikten Kendimi köpeklerin arasında buldum.Resimde görmüş olduğunuz köpek yaklaşık 1 km bana eşlik etti.Yemek verdim, yemedi:eek:...

Yol sormak için sorduğum adam sağolsun beni uygun bir yere kadar kamyonetiyle attı.(amcamla 5 dklık bir yolculuk yaptım 5 dkda niğdenin heryerini anlattı sağolsun):D

Yol kenarında bir çeşme buldum.Dağ başında biryerde sağ tarafında cam bardak solda el sabunu vardı:O

Sonunda Baraj tabelasını gördüm.

Baraja geldiğimde gölün güzelliğiyle, mükemmel bisikletimi aynı kareye sığdırdım;)

Alabalık çiftliğine uğrayıp amcamın hoş sohbetine katıldım.Balık konusunda baya bilgiliydi. Konuşmasını duysanız "siz üniversitede hocamısınız?" diye sorarsınız:)

Amcam Balıklarını gösterdikten sonra. Arkamdan iki bisikletli arkadaş geçti.

Biraz pedalladıktan sonra onları bulmak zor olmadı.Yanlarına gittim biraz muhabbet ettik.Kendileri balık tutmaya gelmişler. her hafta turlar yapıyorlarmış bana bir kart uzattılar. Üzerinde "YEŞİL PEDAL" yazıyordu.Yanlız bu bisikletle olmaz tek amortisörlü bisiklet al diye öneride verdiler.Teşekkür ettim ve elimde "yeşil pedal" kartıyla asıldım pedallara...

Biranda Dünyam karardı...Darbukalar çalmaya başladı kafamda.Sağ Pedalım kırıldı.Bunun bide dönüşü var...

Şoku atlattıktan sonra Pedalla ilgili hiçbirşey görmek istemedim o an ve kartı cüzdana koydum.:O

Yaklaşık 10 kilometre yolu sol pedalı çevirerek geçirdim.Ama ne çektim bir ben bilirim.Aylardır bu bisikletin kahrını çektim resmen. Süremedim sürekli tamir ettim.Yemedim, yeni parça alıp taktım.Bitmedi bi türlü eksiği.Öyle çılgınlarca saatlerce bisiklette sürdüğüm yok. Bisikletim sağolsun hep bir arıza çıkartır sürdürmez kendini.:eek:Ama artık veda zamanı geldi.En yakın zamanda satıyorum. Birdaha ne zaman adam gibi elime para geçerde bisiklet alırım bilinmez ama Sürekli bisikletforum gezi fotoğraflarını takip edip gaza gelicem:) Pedalına sağlık gibi espriler yapmazsanız sevininirim:D

2. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yine büyük keyifle okudum yazıyı.Gezi fotolar anlatım şahaneydi hakikaten ama final biraz kısmetsizlik olmuş geçmiş olsun tekrar.
    Bisiklet unutulmuyor illaki ilk fırsatta alırsın mali durumları ayarlayıp :)

Onur Erk bunu beğendi.
  3. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bitmez bendeki bu bisiklet sevgiside. Yaza artık kısmetse:) Bi yolunu bulup alıcam başka çare yok:)

4. Soner SAĞ

Soner SAĞ Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Mutlu nun dediği gibi öyle bu hobiye veda kolay olmuyor. An itibariyle kötü gibi görünse de senin için bir anı olarak kalacak. Manzara güzelmiş. Büyük geçmiş olsun.

Onur Erk bunu beğendi.
  5. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun, umarım birgün seni hiç yarı yolda bırakmayacak, sana hergün "bugün nereye gidiyoruz" diye soracak bir bisikletin olur..

CandanC ve Onur Erk bunu beğendi.
  6. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnşallah o günlerde gelir:)

7. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kendini üzme bu bisikleti satıp en geç 2-3 ay içerisinde 500tl toparlarsın güzel bir bisiklet alırsın inşallah. :D

Onur Erk bunu beğendi.
  8. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir öykü. Mutsuz bir son:)

Onur Erk bunu beğendi.
  9. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Helal olsun Ç)

Onur Erk bunu beğendi.
  10. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    benim de böyle bi bisiklete ihtiyacım var...
    hatta "bugün bi yere gitmiyoruz" dersem, paçama yapışsın, ayağımı ıssırsın, bağırsın çağırsın, apartımanı birbirine katsın...
    mecburen gidelim bi yerlere yani : ))))

11. vedat karakaya

vedat karakaya Kıdemli Üye

Seviye:
    şansızlık oluyor bazen , geçmiş olsun...

vedat karakaya

Onur Erk bunu beğendi.
  12. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynen yazı bekliyorum dört gözle.Gün gelicek hangi bisikleti alayım diye tavsiye isteyeceğim:)