Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İBB Bisiklet Yolu Yapımı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında murat dönmez tarafından paylaşıldı.

1. murat dönmez

murat dönmez Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bu bisiklet yolu yapılıyor haberleri sıktı, biliyorum. Ancak önceki gün başımdan geçen olayı anlatayım.
    Sahil yolundan (Bakırköyden) geliyordum, Samatyanın ordan karşıya geçicektim. Bilenler bilir, orada bisiklet içinde kırmızı ve yeşil ışık var. Birisi bakarmısın diye seslendi, kamera falan, çekim yapıyorlar. İBB yeni bisiklet yolları yapıcak ve bizde bisiklet yolları ile ilgili çekim yapıyoruz dedi. Sende oynarmısın filmde dediler, ne demek bisiklet için her şeye varız (yeşil ışıkta karşıya geçtim, onu çektiler :)))..
    Özetle diyeceğim "galiba bizim tarafa bir şeyler yapılacak"...

dalyan öner bunu beğendi.
  2. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hadi bakalım inşallah:)

murat dönmez bunu beğendi.
  3. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    işte yaptık bakın bisikletliler kullanıyor demek için, oysa yapılan işlem bostancı tarafının 5te 1i bile değil çok kötü yollar

murat dönmez bunu beğendi.
  4. murat dönmez

murat dönmez Üye

Seviye:
    yollar hakkaten çok kötü ve yetersiz. benimkide bir umt işte :).. inşallah olur diyelim.

5. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisiklet yolu yapmayı bırakın,normal araba yolları patates tarlası gibi.İBB ilk önce mevcut yolları düzeltmeli.Mesela;sarıyer.
    Arkadaş konuyu açınca aklıma şu geldi.Teyzem hollandada yaşıyor ve orada biliyorsunuz,bisiklet yolları var.Teyzem bir gün bisiklet yolunda bisiklet kullanırken,yolun düzgün olduğunu düşünüp,vermiş gazı.:D.Yolun üzerindeki çukura da bisikletin tekerleği düşünce de,kendisi de düşmüş.Fakat kendisinde neyseki bir sorun yok.Ancak teyzem oranın belediyesini bu olaydan dolayı mahkemeye vermiş ve kazanmışlar,artı tazminat da almışlar.
    Bizim memleketimizde nerde tazminat alacan,nerde insanını düşünüpte kaldırımları,bisiklet yollarını ve araç yolunu yapacak belediyeler.Tahminim azınlık vardır,fakat tabii olarak yetmez.