Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İBB bisiklet yolları

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Sinto tarafından paylaşıldı.

1. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesindeki acıklaması soyledir :
    Kentin fiziki yapısı itibari ile bisiklet yolları uygulaması ol-dukça zor olan bir projedir. Ancak buna rağmen İBB olarak zemini müsait olan güzergahlarda bisiklet yolları yapılmış (Bostan-cı-Tuzla Sahil Yolu) ve Bakırköy ilçesi üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Öte yandan 7 güzergahta yaklaşık 75 km bisiklet yolu planlanmaktadır.

2002 yılında "istanbul Geneli Bisiklet Yolları Planlaması" çalışmalarına başlanmış ve "bisikletin spor-eğlence aktivitesinin yanısıra kısa mesafelerdeki ulaşımı sağlayacak bir fonksiyona sahip olabilmesi" bisiklet yolları planlaması çalışmasındaki politikamız olarak belirlenmiştir. Pilot bölgeler tespit edilmiş olup, çalışmaya Ataköy Toplu Konut Alanı'ndan başlanmasına karar verilmiştir. Çalışmanın hedefi, Ataköy Toplu Konutlarının çevresindeki alışveriş merkezleri ulaşılabildiğini, taşıt yolunun yanısıra bisiklet yollarıyla da sağlamaktır.

2. Akrep_Kral

Akrep_Kral Üye

Seviye:
    bisiklet yolu yapsalaar ne olacak ki o yolları otomobil sürücüleri kullanacak (park etem alanı olarak ta kullanabilirler)

3. Fırat Şengöz

Fırat Şengöz Aktif Üye

Seviye:
    Dünkü turda gördüğümüz kadarıyla Yedikule tarafında başlanmış çalışmalara .. güzel birşey bence

4. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu bisiklet yollari nasil?Yani yolu sadece cizgiyle mi ayirmislar yoksa anadolu yakasindaki gibi(sahil yolu) beton bloklarla mi ayrilmis?Emniyet seridine bile girilmemesi icin setler konulan bir ulkede,sadece cizgiyle ayrilan bisiklet yollarinin ortak kullanim yeri olacagini dusunuyorum.Kaldi ki sahil yolunda o bisikletlere ayrilmis kisimda da cok kez motorlu tasit gormek mumkun oluyor.

5. mutu88

mutu88 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ülkemizde yeterli düzeyde bisiklet kültürü olmadığından bisikletlere gereken önem verilmiyor
    Gençler en fazla 11-12 yaşına kadar bisiklete biniyor
    18'ine geldiğinde de arabaya geçiş yapıyorlar
    Yine de bisiklet kullananlar için de ufak şeyler yapılması insanı mutlu ediyor
    Saygılarımla

6. doktor

doktor Üye

Seviye:
    sahilyolu spor yapmak için eksikleri olmasına rağmen güzel oldu

7. svshndr

svshndr Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesindeki acıklaması soyledir :
    Kentin fiziki yapısı itibari ile bisiklet yolları uygulaması ol-dukça zor olan bir projedir.
    2002 yılında "istanbul Geneli Bisiklet Yolları Planlaması" çalışmalarına başlanmış
    Konuyu hortlatmış gibi oldum ama yazmadan da edemedim.
    Yukarıdaki yazıya göre peki sana sormazlar mı ?
    Kentin fiziki yapısından kasıt, şehirleşme düzeni anlıyorum ben. Evler, yapılan yollar vs.
    Şimdi bunlara ek bisiklet yolu yapılamıyor ve kentin fiziki yapısından dolayı deniyor.
    Bu evleri, yollar vs, daha doğrusu şehri planlarken aklınız neredeydi ? Her şeyi düşünüp neden planlamıyorsunuz ?
    Hadi madem yapamıyorsunuz yurt dışından adam getirtin yaptırın. 2002 yılında başlanmış çalışmalara ama yurt dışından örnekler verebilirim kaç yıllar öncesinden bu tür yolların olduğunu.
    Bisiklet yolu olsa bile araçların bu yolu kullanacağı düşüncesine ben de katılıyorum. İnsanların kalite düzeyini arttırmadıktan sonra istediğin kadar yol yap hikaye.

8. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Twitter Gündemi : #bisikletyollarıistiyorum

9. Davin Agius

Davin Agius Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İstanbul'da ki anadolu ve avrupa yakasındaki tüm bisiklet yolları ve bisiklet sürmenin tehlikeli olmayacağı yolları gösteren bir harita var mı?
    Örneğin yıldız parkında sürmek mümkünmüş bir yerde okuduğum kadarıyla.
    Kadiköy iskele ve Pendik'e kadar, Bostancı daki bisiklet yolları ve belgrad ormanı, polenezköy ormanları da dahil olmak üzere bisikletle gidilebilecek yolları gösteren bir harita çalışması mevcut mu?