Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İ.B.B. Ücretsiz İlkyardım Kursu

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

 1. Edip Dinçer

  Edip Dinçer HTFU!

  Kayıt:
  12 Haziran 2011
  Mesajlar:
  5.963
  Beğeniler:
  5.511
  Şehir:
  Sarıyer, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Herkese iyi günler,

  Kız arkadaşımla beraber bisikletlerimizi yaklaşık bir hafta önce aldık. Kask, eldiven gibi güvenlik önlemlerimizi aldıktan sonra ilkyardım konusunda bilgi edinmemiz gerektiğini düşündük.

  Bu konu ile ilgili kurs ararken, kız arkadaşım İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni arayarak böyle bir kurs verip vermediklerini sordu. Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü'nün ücretsiz İlkyardım kursu olduğunu öğrendik. Yazın talep olmadığını ve Ekim'de eğer 20 kişilik talep olursa kursların başlayabileceğini belirttiler.

  Eğitim 2 hafta, Cumartesi günleri 09:00 - 15:00 arası oluyormuş. (sitesinde 3 hafta denilmiş ama telefonda kız arkadaşıma 2 hafta olarak belirtilmiş.)

  0212 521 71 00 numaralı telefondan Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü'nden, Halkla İlişkiler bürosunu bağlatıp, oraya isim bırakabiliyormuşuz İlkyardım eğitimi diye..

  Eğer 20 kişi toplanırsa biz gideceğiz.. Hatta sadece forum'dan 20 kişi toplanırsa bisiklet ile olan kazalar konusunda daha doyurucu bilgiler alabiliriz diye düşünüyoruz..

  http://www.ibb.gov.tr/sites/itfaiye/hiziracil/Pages/Faaliyetleri.aspx İtfaiye Müdürlüğü - Sağlık Eğitimi hakkında bilgi buradan alınabilir.

  http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Kurumsal/Birimler/AcilYrdCanKurtarmaMd/Pages/AnaSayfa.aspx Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü

  edit: Unutmuşum; kurs Edirnekapı'daymış..