Hygia slp disc fren contası..yardım.

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar herkese merhabalar.Bir sorun için yardımınıza ihtiyacım var.Hygia SLP disc feren seti kullanıyorum.Performasından çok memnunum.Ancak yağ değişimi yapacakken Yağ haznesi de açıp contaları kontrol etmek istedim.Bir süre açık kaldı.Takacağım zaman nedenini anlamadığın bir şey gördüm.Bir conta (herhalde ısıya maruz kaldı) hazneye sığmayacak kadar genişlemiş ve şekli bozulmuştu.Diğerinde bir sorun yoktu.Şu anda bir contaya ihtiyacım var. "Reservoir Plug" diye geçiyor.Baktığım sitelerde bulamadım.Nereden bulabileceğim konusunda bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Başka bir markanın uyumlu olan contası da olabilir.Resmini koymaya çalıştım.Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler..HYGİA USAGI SLP  Reservir Plug.JPG Hygia.jpg

Scudo

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Contayı yağdan iyice temizleyip daha sonra sıcak suda(kaynayıp 1 dakika beklemiş su 80 C civarı) 1-2 dakika bekletin kendini iyice salacaktır daha sonra bir poşedin içini buz ile doldurun ve contayı içine atıp çalkalayın(1-2 dakika) buda contatın ısıl genleşmesini geri çekerek büzülmesine ve hacminin düşmesine neden olacaktır en azından bir denemekte yarar var diye düşünüyorum şimdiden kolay gelsin