Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hybrid sadece Honda Civic değil.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında tayfur tarafından paylaşıldı.

1. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Dün Amerika'dan kendime bazı bisiklet parçaları ısmarladım. Önümüzdeki hafta elime geçer diye tahmin ediyorum. Air-Mail'le yolluyorlar çünkü. Giden 50 dolar oldu ama ne yapalım.

Öncelikle Bisikletimi tanıtayım. Standart bir Kron Xaos. Deore-LX karışımı. Yarın Mosso aluminyum düz çatala kavuşacak bir MTB. Buyrun bir resmi:

Bunlar da aldığım parçalar:

Tektro Aero V-fren kolu

Nitto Noodle Yol Gidonu 44cm

Dura-Ace 9-vites Bar-end vites kolları

Benim emektar Kron'u 26inçlik yol bisikletine çevirme projesinin ilk aşamaları bunlar. Lastik olarak 1,4 inçlik Michelin Road Noir kullanacağım şimdilik.

Aynakol için sizden fikir bekliyorum doğrusu, benim aklımda 50-40-30 gibi bir oran var. Dağda tepede, arkada 11-32lik kasetle rahat çevrilebilecek ve Kron'un chainstay'ine ters gelmeyecek nasıl bir yol aynakolu kullanılabilir? Hangi marka-model uygundur?

Şu anda kullandığım Amoeba Vitra gidon boğazını bu gidonla beraber kullanabilir miyim? Yoksa yola özel bir gidon boğazı almam lazım mı?

26inç yol bisikletimi olur diyenlere cevabım: boyuma ve keseme uygun yol kadrosu bulamadım. :)

11-27 yol kasedi kullanmanın pratik bir faydası olur mu? Parlak ve güzel bir yol arka değiştiricisi kullanmaya müsaade etmesinden başka tabii?

Yeni bir jant setinde de gözüm var ama kendim ördürmek istiyorum, hafiflik ön planda olacağı için ne marka-model çember tavsiye edilir? 24-32-36 delik olabilir, benim gönlüm daha çok 24'e kayıyor doğrusu.

Sonbaharda Belgrad ormanındaki antrenman yarışlarını cyclocross mu, mtb mi ne idüğü belirsiz bisikletimle katılmak için sabırsızlanıyorum. :D

Bütün komponentlerim işe yarar şeyler oldukları gün Scandium bir kadroyla bu projeyi tamamlamayı planlıyorum.

2. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    oluyormu mtb den yol bisikleti :S

3. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    oluyor mu göreceğiz

4. kayhan

kayhan Misafir

bence olur kalıplardan uzaklaşmakta fayda var canın nasıl istiyorsa öyle binersin. Bu karışım hakkında şöyle bir katkıda bulunmaya çalışayım; şehir içinde kaldırım iniş çıkışlarında ve çukurlarda amortisör olmadığı için vücut darbe yer. birde gidon dan dolayı çok yatarak kullanmak gerekir. Yani rahatsız olur. sakin ve asfalt bir yolda ise tadıdan yenmez. güle güle kullanın

Faik BİLGİN ve tayfur bunu beğendi.
  5. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    inşallah beklediğin gibi olur yani bir sorun çıkmaz bende parça siparişi verdim 1 ay oldu ama hala gelmedi canım çok sıkılıyoeğer 2 güne gelmezse iptal edecem

6. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Daha önce biri Amoeba kadroyu yol bisikletine çevirmişti yanlış hatırlamıyorsam..

Kolay gelsin bu arada :) ..

tayfur bunu beğendi.
  7. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Niyetim kadro olarak 26inçlik bir cyclocross frameset almak. Cyclocross mantığına aykırı gibi 26inç olması ama Surly marka böyle bir kadro var. Çelik. Fiyatı da uygun gibi. Karogyla beraber herhalde 500 dolara malolur hem de boyuma olabilecek en uygun büyüklükte bir kadro. Ama önce şu parçalar gelsin bir uyduralım. Bir de yol aynakolu ve iki adet de yol göbeği lazım, disk uyumlu göbeklerin asimetrik tel dizilimi hoşuma gitmiyor, en azından görüntüsü kötü geliyor.

8. bigboss.fatih

bigboss.fatih Yeni Üye

Seviye:
    ben de denedim....mtb den güzel de oluyor.....bizim yaylanın yolları bozuk..... e bende yol bisikletime aşığım:D ...o gidonu tutmayı istyordum...söktüm.... mtb me taktım.......güzel oldu...görenler hep beğendi......resim koyacam ne kısa sürede........böyle yapınca hem dağ-taş güzel gidiyo hem de yokuş aşağı giderken alıyorum pozisyonu :D.....

9. arabaci

arabaci Yeni Üye

Seviye:
    Hybrid ve Honda başlığını görünce elektrikli-insanlı karışımı :) yeni bir dizayn göreceğimi düşünmüştüm. Allah iyiliğini versin.