Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hybrid Bisklette Seçim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Derda Karakaya tarafından paylaşıldı.

1. Derda Karakaya

Derda Karakaya Yeni Üye

Seviye:
    Meraba ben uzun yol için hibrit bisikletlerden uzun süreli kullanabileceğim bir şekilde toplamak veya almak istiyorum bütcem 500 Lira civarı. Bisiklette öncelikle disk fren, amortisör ve diğer işlevi olmayan aksesuarları istemiyorum. 28 jant, uzun süreli yolculuklarda rahatsız etmeyecek türden bir koltuk, yine uzun yolculuklarda dayanıklı vites ve fren sistemi, zor patlayan türden lastikler, sağlam ve hafif jantlar, sağlam bir kadro düşünüyorum. Kısacası uzun yolda perişan etmeyecek ve yormayacak orası burası zırt pırt bozulmayacak sağlam, aksesuardan yoksun, sade, bozulduğunda da hızlı tamir edilebilir bir bisiklet toplamayı yada almayı düşünüyorum. Sıfır değil ikinci el sağlam parçalar veya ikinci el bir bisiklet olabilir. Böyle bir bisikleti toplayabilmem için hangi parçaları tavsiye edersiniz yada hangi bisikleti? Bu arada boyum 1,75 kilom 60.

Sağolun.

2. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,

Bütçeniz biraz aşağıda ayrıca anladığım kadarıyla gereksiz aksesuar olmasın diyorsunuz ancak iyi bi cant seti sağlam kadro vb gibi istekleriniz var. Bence forumun 2. el pazarını bi araştırın derim. 500 tl ye istediğiniz özelliklerde bi sıfır hybrid bisiklet zor görünüyor.

3. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Temiz kullanılmış 2. el Trek FX 7.1 veya Scott Sportster P6 bakabilirsin...Özellikle P6'nın 2.eli zor bulunur...Biraz araştırıp,beklemek gerekebilir...

4. Derda Karakaya

Derda Karakaya Yeni Üye

Seviye:
    ilginiz için teşekkürler

5. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim önerim Kron, Sedona veya Salcano'nun 28 jantlı
    modellerinden birisini 2.el edinmeniz. Bir bisiklet üzerinde
    yoğunlaşırsanız detaylı olarak onun üzerinden konuşabiliriz.

6. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    2.el temiz bir Kron Tourer de tavsiye ederim...

7. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım aramıza hoş geldiniz. Cevabım sizi üzmesin. Maddi imkanınızı ve bisiklette istediğiniz özellikleri tekrar bir gözden geçirirmisiniz.:) :) İlki, rahatsız etmeyen koltuklu bisiklet henüz yok gibi. Patlamayan lastikte yok.Jantların sağlam ve hafifliği, kadronun kalitesi TL'ye göre değişiyor. Uzun turlarda perişan olup yorulacaksın'da. Hızlı tamir konusu sana kalmış bişey.
    Canım kardeşim benim buraya kadar senin ve benim yazdıklarımın hepsini unut.
    Bütçen belli ve net görünüyor. Amacında net. Uzun turlar. Hiiiiç kafanı fazla karıştırma. İkinci el sitelerini araştır. Muhakkak Trek FX modellerinden bitane bulursun. FX 7.0 - FX 7.1 Fazla yukarılara çıkmana hiç gerek yok. Benim yaptığım turlara bak, özgürlüğün okadar'da pahalı olmadığını göreceksin. Issız yollar senin olsun. Sağlıkla kal.

Tolga Ahıskalıoğlu bunu beğendi.
  8. dantelk

dantelk Üye

Seviye:
    Merhaba;

550Tl ile, 28" şehir ve hybrid bisikletlerde başlangıç tipi bir bisiklet alınabilir. Bunlar da, ya Sedona 321, ya Salcano'nun 28" Istanbul modelleri, ya da Kron'un tourier (ya da ct) serileri olabilir. Son olarak, Geotech Life önerebilirim. Bunun dışında 600 liradan ucuza satılan efendi gibi 28" bir bisiklet olmadığını düşünüyorum. Özellikle Sedona ve Geotech'i inceleyin.

2.el Trek ise, bence biraz zor. Bakın; önce 2.el bir trek fx 7.0 ya da 7.1 internette satışa düşecek. Bu bisikletin fiyatı çok abartı olmayacak. Kadro boyu size uyacak. Eğer bisikleti görmek istiyorsanız, kendi şehrinizde olacak. Ohooo :) Çok düşük ihtimal. Son 5 ayda internete düşen, ve fiyatı bütçenize uyan iki Fx gördüm; biri İstanbul'da bir fx 7.1, biri de Denizli'de bir fx 7.0. Açık konuşalım, Trek FX'lerin ikinci eli yok. O bisikleti bir kere alan bir daha satmaz. :) Benim de gözüm FX'lerde, oradan biliyorum :)

Selamlar,
    Kerem

9. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben de bir ay araştırdım ve sonunda Trek 7.3 FX te karar kıldım. Sıfır almayı düşünüyordum ama İnternette İzmir'de bir arkadaşın on aylık Trek marka bisikletini sattığını gördüm. Bir hafta telefonlaştık ve 800 TL ye anlaştık.Bu gün elime ulaştı. Yarın deneme turu yapacağım. Araştırır,sabredesen ve biraz da şanslıysan bütçene uygun Trek in daha alt modellerini bulabilirsin sanırım.

10. Derda Karakaya

Derda Karakaya Yeni Üye

Seviye:
    bende internette specialized sirrus gördüm bir tane sanırım standart modeli ve bisikletin sahibiyle de görüştüm bisikletin fiyatı 750 lira ve benim belirlediğim bütcenin biraz üzerinde kalıyor ama biraz daha araştırdıktan sonra kararımı vereceğim. treklerin de özellikleri taleplerimi karşılıyor gibi gözüküyor. ilginiz için sağolun.

11. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    sirrus yada sporstar al üzülmezsin.Sirrus birinci tercihin olsun.

12. özkan2010

özkan2010 Yeni Üye

Seviye:
    Sedat abiye katılıyorum..Çok güzel bir seçim olacağından eminim..

sadana bunu beğendi.
  13. Tolga Ahıskalıoğlu

Tolga Ahıskalıoğlu Üye

Seviye:
    Çok güzel açıklamışsınız. :in:

İbrahim Yurtseven bunu beğendi.
  14. Derda Karakaya

Derda Karakaya Yeni Üye

Seviye:
    bisikletimi aldım scott stacama park istediğim gibi bir bisiklet. specialized i sahibi satmaktan vazgeçti.

15. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı olsun. Arkadaşlar bahsetmemişler, gerçi siz bisikletinizi almışsınız, ancak konuyu takip eden ve böyle bir bisiklet almak isteyen arkadaşlara benim de bir tavsiyem olacak. Bu aralar ben de tam bu tür bisikletleri araştırıyordum. Genellikle, düşük fiyat/performans oranından dolayı Bianchi bisikletleri tercih etmem ve tavsiye de etmem ancak Bianchi' nin Shape modeli tam bu istenilen özelliklerde bir bisiklet ve fiyatı da donanım ve kalitesine göre gayet uygun. İnternet üzerinde bisikletcim.com sitesinde 700TL 10x70TL peşin fiyatına taksitle veriyorlar. Eğer bayilere bakılırsa da ellerinde kalmış olan 2009 modeller falan nakit olarak sıkı bir pazarlıkla 600TL, belki de 600TL' nin bile altına bulunabilir.
    Saygılar