Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hybrid Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Deniz Baran tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Baran

Deniz Baran Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    specialized crosstrail sport ve merida crossway 100v bu modeller arasında kaldım. sizce hangisi daha kullanışlı. bisikleti çoğunluk olarak asfalt yolda arada bir patikalarda kullanacağım için bisikletin kitli maşalı olması tercih ediyorum. o yüzden scott sportster 50 modelini eledim. v-fren olması tercihim. bana göre disk boşa ağırlık ve bi sorunu olduğu zaman dünyanın parası. bu açıdan bana v fren daha mantıklı geliyor. önereceğiniz başka modeller varsa v- fren olmasını tercih ederim. birde benim için kadro sağlamlığı çok önemli. specialized ver merida arasında bi fark varmı? kadro yla alakalı. merida crossway arka arttırıcı alivio. specialized in acera bu yönde merida daha önde. ikisiine kitli maşası var. ama specialized daha pahalı (tabi çok bi fark yok fiyat açısından) bu kaliteyi etkilermi. birde duruş açısı önemli. hangisi daha rahat bir pozisyonda duruş sağlar. birde seçeceğim bisikletin geliştirilebilmesi lazım. hangisi daha geliştirilmeye yatkın. tecrübeli arkadaşlarım yorumunu bekliyorum...

birde bu bisikletleri ankaradan nerden bulabilirim . yaza doğru bisikleti alcam.

son olarak bana uygun kadro boyu nedir? : boy:175 yaşımdan dolayı boyumun uzayacağını varsayarak hangi kadro boyu bana uygun. önerilerinizi bekliyorum. bundan başka 2 tane daha konu açtım cvp gelmedi. tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

http://meridaturkiye.com/crossway100v.html
    http://www.specialized.com/us/en/bikes/multi-use/crosstrail/crosstrailsport

2. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Deniz ben Merida diyorum gösteriş olarak,renk uyumu.Alacağın Bisiklet şimdiden Hayırlı olsun...

3. Deniz Baran

Deniz Baran Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Teşekkürler yorum için.. yalnız biraz daha açsak konuyu neden merida

4. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Daha albenisi var arka değiştirici de Merida bir adım önde.Keşke Deore olsa.Örneğin Benim Bisikletin arka değiştiricisi Deore ön Alivio Mart'ta almıştım uygun fiyata.

Deniz Baran bunu beğendi.
  5. Deniz Baran

Deniz Baran Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    yalnız specializedin 27 vites var merida 24 .. sizce hangisi kullanışlı.

6. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Burada bildiğim kadarı ile 30 viteste alsanız ikisinde de arkadaki en büyük dişli aynı çapta ise aynı gücü harcayacaksınız demektir...

Deniz Baran bunu beğendi.