Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hutchinson city slick 26 inch

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Semih Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisikletime 2 adet Hutchinson city slick 26 jant uyumlu dış lastik alacağım. Ancak aklımda bir soru var. Bazı dış lastiklerin yan taraflarındaki yanak kısımlarının üst kısmında yaklaşık 0,5 cm uzunluğunda tırtıklar oluyor. Benim almayı düşündüğüm bu modelde belirttiğim tırtıklardan var mı öğrenmek istiyorum. Bisikletimde 12 voltluk dinamo kullandığım için bu soruyu sordum. Bu tırtıklar dinamonun çalışmasını oldukça kolaylaştırıyor. Bu tırtıklar olmadığı zaman ise dinamonun çalışmasında belirgin bir aksaklık oluyor. Cevabınızı bekliyorum.
    İYİ PEDALLER

2. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim tavsiyem dinamo yerine pilli far modellerinden kullanman. Cünkü dinamonun bir çok eksisi var;

-yavas gittiginde yeterli aydınlatma saglamaz
    -lastiklerin yanaklarının aşınmasına ve zamanla yırtılamasına sebep olur
    -lastiğe ek bir sürtünme yarattıgı icin akıcılıgı engeller
    -bir önceki madde aynı anda hızı da engeller
    -zamanla jant ayarına da olumsuz etkisi olur

ben derim icine sinen lastikleri al, dinamo yerine de 5-7TL ye bulabileceğin kalem pil vb. ile çalışan gidona baglanabilecek farlardan edin. hem senin hem bisikletinin iyiligi icin =)

3. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklette dinamonun yanında 1 adet 76 ledli far, 1 adet de 3 led li far var. Ancak buna rağmen dinamolu fardan vazgeçemiyorum. Çünkü dinamo 12 Volt olduğu için bisiklet hızlanınca mobiletlerin farlarından bile daha iyi aydınlatıyor. Aslanın yediği göze gözükmezmiş mi deyim yoksa gülü seven dikenine katlanır mı deyim. Ayrıca pil tüketimi diye birşey de yok. 2001 yılından beri bu farı kullanıyorum. 2001 önce de 6 Volt dinamo aydınlatma seti kullanmıştım.6 voltluk setin aydınlatması yetersiz olduğu için 12 Volta geçiş yaptım. Zaten yol ve kondisyon durumuma bağlı olarak ledli farları da kullanıyorum. Havalar iyi olduğu zaman güneş battıktan sonra saatlerce bisiklete biniyorum. Ancak dinamodan bir türlü vazgeçemiyorum.

4. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    bencede pilli far kullan ...

sorunuza gelince evet o tırtıklardan var eğer almak isterseniz ben satıyorum 30 tl fakat ist içi olursa daha iyi olur bir lastikte aşınma var gayet güzel lastikler akıcılığı süper....

5. aslan bora

aslan bora Yeni Üye

Seviye:
    neden dinamo kullanıyorsun ki?

6. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Piyasadaki hiçbir pilli far benim kullandığım 12 Volt aydınlatma seti kadar aydınlatmıyor, aydınlatamaz da. Sadece Xenon sistem farlar benim dinamolu set ile boy ölçüşebilir. Onların fiyatı da 300-400 Euro'dan başlıyor. Bu yüzden dolayı gülü seviyorum ve dikenine de katlanıyorum.