Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hussar'a XTR Göbekler Gider mi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında burssuz tarafından paylaşıldı.

1. burssuz

burssuz Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, Ameoba Hussar'ın üzerinde Acera set var. Ben sadece arka ve ön göbeği değiştirmek istiyorum. XTR almayı düşünüyorum. Profesyonellerden yardım almam gerektiğini düşündüm. Sizce performansı ne kadar etkiler? Ya da daha iyi olması için jant, lastik vs. değiştirmem de gerekir mi?

Teşekkürler.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    XTR göbeklere o kadar para verene kadar yükseltebilecek farklı onlarca parça bulabilirsin. 2 XTR göbek fiyatına neredeyse tüm setini 9'lu sisteme çevirebilirsin mesela. Ya da göbekleri XT alıp, üzerinden cebine kalanla çok daha iyi çemberler ve jant telleri, veya gidon boğaz vb. alabilirsin.

3. Machoo

Machoo Kıdemli Üye

Seviye:
    :) :) :D :D :D ...aynen söylenenleri uygula bence

4. burssuz

burssuz Yeni Üye

Seviye:
    Arka göbek ikinci el buldum xtr 100 lira civarına. Ayrıca 8'li sisteme uygun olduğu yazıyor. Benim asıl merak ettiğim, ben 100 lira gibi bir parayla, ilk olarak huskar'a ne gibi modifikasyonlar uygulayabilirim. Yavaş yavaş ilerletmeyi düşünüyorum ama ilk olarak yapacağım en mantıklı şey ne olur?

Huskar'ın özellikleri:
    -Shimano Acera set
    -Hussar kadro,gidon, vs.
    -Schwalbe Jimmy
    -Suntour XCM Kilitli Maşa
    -Alex DC19 Jant

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk olarak havalı bir amortisörle işe başlayabilirsin.

6. burssuz

burssuz Yeni Üye

Seviye:
    önder hocam, güzel diyorsun da, iyi bir amortisörün fiyatı benim elimi yakıyor. Hem de cayır cayır :D. Bendeki zaten 100 lira civarında bir şey. Güzel bir şey almaya kalksam bunun altından şu anda kalkamam. Ben daha çok vites sistemi veya jant-teker-göbek üzerinde düşünüyorum. Hussar'ın kadrosu güzel ve sağlam. Şimdilik ona dokunmak istemiyorum. Onun haricinde ne yapabilirim? Gerçekten çok yardıma ihtiyacım var. Çok fazla bilgim olmadığı için affınıza sığınıyorum ve de yardımınıza.

7. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O zaman jant setiyle başlaman daha iyi olur.Ülkemizde her ne kadar tersi sanılsa da jant seti vites sisteminden önce gelir.Tabi 9'lu sisteme geçmende iyi olacaktır.Her ihtimale karşı disk uyumlu göbeklerle işe başlayabilirsin.8'li sisteme uygun XTR göbeklerden bahsetmişsin.Bu konuda dikkat et,Shimano sonuçta bilyalı sistem ve bozulduğunda tüm göbeğin değişmesi gerekebilir.İkinci el alırken dikkat et ama ortada XTR olunca da pek birşey diyemiyorum.O göbeklerin yatağının bozulması bedevi şansı gibi birşey heralde. :)

burssuz bunu beğendi.
  8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Önder'in tavsiyelerini dinle, doğru yazmış. Maşa ve/veya jant setiyle başlamak genelde en akıllıcası oluyor. Eğer bütçeyle ilgili sıkıntıların varsa bir miktar beklemeni tavsiye ederim. Gerekirse yazı geçir, kışın kampanya kovalarsın ;)

lizardking ve burssuz bunu beğendi.