Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hussar

Konu, 'Amoeba' kısmında eleganceboy2000 tarafından paylaşıldı.

1. eleganceboy2000

eleganceboy2000 Yeni Üye

Seviye:
    merhaba bende hussar amaobe marka bir bisiklet var. pek bilinen bir marka değil. hussarlar hakkında bilgisi olan varmı? nasıl kalitelimi bu biskletler.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla taiwan. Şu an Adapazarında bir mağazada satılan en kaliteli bisiklet... Ben baktım.
    Ancak neden onu aldığını merak ettim. Kazara alınacak bir bsklt değil.

happy_feet bunu beğendi.
  3. goLdenskuLL

goLdenskuLL Aktif Üye

Seviye:
    temelkarataşın da dedigi gibi rastgele alınacak bir bisiklet değil. komponentleri acera ve deore olarak satılıyor. sizinki hangi donanım acaba ? bir arkadaşımda deore lisi var. gayet kaliteli bir bisiklet. ;) http://www.yesilbisiklet.com/pazar/..._name=Bisiklet&p_alt_cat_id=139&p_prod_id=983

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Amoeba, dünyaca tanınmış bir markadır. Türkiye'de (adı bende saklı :D) ithal edildiği firma tarafından toplanıp bisiklet halinde satılıyor. Kadroları biraz ağırdı (1,8-1,9 kg civarıydı sanırım). Ancak oldukça kaliteli bisikletler. Türkiye'de toplanan Kron'larla beraber ülkemizde üretilen en kaliteli bisikletlerden diyebilirim. Uyduruk parçalar göremessiniz üzerinde. Bu bisikletlerle yarışan arkadaşlar dahi vardı (Bkz. Moderatörümüz Chaari). Çağrı da konuyu gördüğü zaman daha detaylı bilgi verecektir. Kendisi daha önce bu bisikleti uzun bir dönem için kullanmıştı.

keçiyim ve Murat CER bunu beğendi.
  5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet Halil topu bana atmış zaten o atmasada ben yazardım ya neyse... Evet kadrolar biraz ağır olmakla beraber (1850g) atlama hoplama zıplama felan (yani öle az değil boyum kadar yer) yapabilecek kadar sağlamdır.Yani kadro olarak aklınıza takılan bişey olmasın...Hatta size şöyle diyebilirimki amoeba hussar kadroyla hidrolik diskli (lx-xt karışık ve duke maşalı) 11.2 kg lık bir bisiklet toplamıştım...Ayrıca geometriside gerçekten çok güzel..

Üstündeki malzeme kalitesi ise gerçekten fiatına göre diğer markalarda olmayacak kadar yüksek.İki modeli var biri acera biride deore li olan model...Aceralı model nispetenamatör kullanıcılara hitap eden çok fazla teknik parkurlarda gezmeyen kullanıya hitap ediyor ve bu kitle için oldukça yeterli...İkinci model olan deore ise tekerlek göbekleri dahil tamamen deore donanımıyla ve rst Air Omega havalı maşasıyla her türlü kullanıma uygun gerçekten o fiyata bedava denebilecek bir bisiklet...Güvenle iki modelide alıp kullanabilirsiniz...

sönmez ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  6. eleganceboy2000

eleganceboy2000 Yeni Üye

Seviye:

linkteki resimin aynısı sadece ön taraf siyah kırmıızı değil.ben izmirde bisikletçiye gittim . turlara katılacam kaliteli bi bisiklet lazım dedim. ve bana hussar amoeba çıkardı bende aldım. ama bisiklet konusunda tamamen amatörüm bisikletçiye güvendim anlayacvcağınıuz. 6 ay sonrada bütün parçalarını söküp yağlattım kontrol ettirdim. genelde herkeste bianchi- bisan var. hussarı kimsede görmedimde. sormak istedim bu konuda uzman kişilere.

7. ali cengiz

ali cengiz Yeni Üye

Seviye:
    merhaba halil bey 1.61 boy 86 kg yım 42 yasındayım haftada 1gün pazar vd sabahları 1saat bisiklete binecegim ama hafta sonualıp basımı biyerlere gidecegim ama asfalt ama toprak yol ama arazi izmir menemenliyim kafamda parkurları bile belirledim bergama foca dumalıdag vb gibi 1 aydır sizi okuyorum daha önce 10 yıl kadar önce bianchi thomisus um vardı caldırdım
    okuyarak kafamda 4 5 model belirledim 450-500avro taksitli bulabilirsem ivedi bir sekilde bisiklet alacagım tamir vede bakımımdan fazla anlamıyorum uzun süre sorun cıkarmayacak bir bisiklet arıyorum sadece patlak tamir edebilirim
    benim modellerim sunlar
    corratec x-vert motion
    kron xc-3000
    trek4300d
    trek4500disc
    trek3900
    veya drag ontorio team
    sadece forumdan temel beyle whistle miwok üzerine yazıstım bircok tavsiyeye yazsınıda forumdan okudum
    siz bana ne önerirsiniz
    ayrıca teknik analiziyle gönderirseniz sevinirim birde bu markaları izmirde istanbul fiyatlarıyla bulabilirmiyim vede bu alısveriste neye dikkat edeyim
    yardımlarınız icin simdiden tesekkür ederim.

8. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Cagrının kullandıgı o amoeba kadroyu ben kullanmaktayım :) eger resımlerı gormek ıstersenıs Bisikletlerımızı Fotorafları bolumunden ınceleyebılırsınıs (Amoeba HS 33 lü) 13.1 kg agarlıgında her tarza binişe uygun bi kadro geometrisine sahip bence..

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    aldığın bisiklete duyulmamış olmasına aldanma piyasadaki birçok bianchi den üst donanıma ve kaliteye sahiptir şüphen olmasın...

10. goLdenskuLL

goLdenskuLL Aktif Üye

Seviye:
    15.5 16'' uygun olur sanırım boyunuz için. bisikletler arasında da fiyatına göre whistle miwok 610 gerçekten iyi.. bir arkadaş aldı 1 ay kadar önce çok memnun. deneme şansı da buldum. fiyatı 1100 ytl. bildigim özellikleri :

lx arka attırıcı
    deore ön attırıcı
    deore dual (vites ve fren) kollar
    deore göbekler
    rock shox judy j3 maşa

bir diger secenek ise coratec xvert motion. özellik olarak miwokla hemen hemen aynı. ikisinden birini seçebilirsiniz.. trek markasının fiyat/performans oranı düşük, ama tercih meselesi tabiki.

11. cheyenne

cheyenne Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende amoeba hussar jump marka adı altındakı kadroyu kullanıyorum 15 inç şimdiye kadar bır problem yok gayette saglam pıyasa malı da degıl bence fıyatları okadarda ucuz degıl saygılar

12. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba,

Ameoba Hussar gerçekten arkadaşların yazdığı gibi gönül rahatlığıyla alınabilecek fiyat/performans/kalite kriterlerinde şaşırtan bir bisiklet. Özellikle boyası ve sağlamlığı dikkate değer, gözalıcı...

13. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    tuncay abi kullanmaya başladın dimi ciddi ciddi senden de fotolarını bekliyoruz görüşmek üzere
    saygılar

14. ysnsolmaz

ysnsolmaz Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu hussar dj piyasa fiyatı yaklaşık nedir acaba?

15. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Selam İdris,

Valla uzun uzun binemedim desem yeridir, gözümde tütüyor, havalar da bir güzel ki sorma. Bu ara işler çok yoğun sürekli dağda gözlemevindeyim şimdi de burdan yazıyorum :). Mevki Antalya ama yükseklik 2500 m olunca 1.5 m kar var, hava -15 C filan :D

Hafif bir foto makinası da aldım en kısa zamanda foto koyacağım. Sana bir de sürprizim olacak :)

Kendine iyi bak, hoşçakal

16. sniper

sniper Forum Demirbaşı

Seviye:
    tam bir yıl geçmiş son yorumun üstüne... evet hussar pek fazla yok hussarlı olmak bi ayrıcalıklıdır...::):)::):):) ferraride pek fazla yok türkiyede...!!!

17. freeride man

freeride man Yeni Üye

Seviye:
    amoeba hussar taiwan malı olup kron dan son derece kalitelidir. benim arkdaslarım arasnda kullanan bi kac kronlu biliorm kadrolarını catlatmıslrdı.bndede hussar var ve cok memnunum ve bike mı cok sewiorum.

www.amoebaparts.com