Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hussar vites sorunu

Konu, 'Amoeba' kısmında icewinefire tarafından paylaşıldı.

1. icewinefire

icewinefire Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bir hafta kadar önce hussar aldım.vitesi ön büyük dişliye atarken sorun çıkıyor ve zaman zaman önde büyük dişlideyken kendiliğinden bir çatırtı ile sanki vites değişecekmiş gibi oluyor sorun nedir sizce

2. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletler kullanılmaya başlanıldaktan bi süre sonra fren ve vites tellerinde bollaşma oluyor. muhtemelen size de böyle olmuştur. aldığınız yer mutlaka garanti veriyodur, oraya götürerek tamir ettirebilirsiniz..

kısacası vites ayarı yapılmalı :D

icewinefire ve Asmirk bunu beğendi.
  3. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet, sanıyorum sanki bu Arabalarda motor açılması, motorlarda da yalnış hatırlamıyorsam rodaj diye geçiyor :D .Bizim bisikletlerimizde de aynen böyle :)
    Kullanmaya başladığımızda bir şeylerin yerine tam oturabilmesi için bazen son ayarlamalar istiyor. Anıl arkadaşımızın da dediği gibi ilk kullanmalarda böyle şeyler olabiliyor. Küçük bir vites ayarıyla aldığınız yer hemen sorununuzu halledebilir.

Esen kalın

4. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    vites ayarlamalarının nasıl yapılacağini gösteren bir kaynağa erişin (tonla var google araması yapmanız yeterli) ve acilen ayarlarin nasil olduğunu öğrenin. vites ayari gibi bir ayari bisikletçiye yaptıracaksanız ileride daha çok başınız ağriyacak demektir.

fren - vites kablolarında ve jant tellerinde ilk kullanımda esnemeden ötürü bu tip kaymalar özellikle ilk zamanlarda çok olur. 30 gün sonra ilk bakıma götürmeniz ve bisikletçinizin de bundan ücret almaması gerekir. tüm jant, vites/fren ayarlarını, gevşeyen vb yerler varsa bunların bakımını yani genel bir check up yapması lazim alete.

ama dediğim gibi tez elden bu işi araştiriverin ve öğrenin. lastik yamamak, zincir çıkartıp takmak (kırılınca tamir etmek), fren ayarı, temizlik yağlama gibi işlemleri yapmayı bilmeniz çok yararınıza olacaktır.

5. icewinefire

icewinefire Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar teşekkür ederim .bisikleti ankara erdoğanlardan internetten getirttim. dolayısıyla götürüp ayarlattırma şansım yok ama dediğiniz gibi ayarları kendim yapmayı öğrenmeyi düşünüyorum