Hussar alıyorum, sorularım var.

mualic

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar,

En sonunda Hussar Acera almaya karar verdik. Bu sitedeki bilgiler seçim yapmamıza oldukça fayda sağladı. Pazartesi yeşil bisikletten gidip alacağız. Bir kaç sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.

1. Bir arkadaş piyasada satılan bisikletlerin, parçalarının orjinal olmadığını ikinci kalite çin malı olduğunu iddia ediyor. Ve profesyonel bisiklet kullanıcıları Arupadan orjinal parçaları getirtip bisikletlerini toplatıyormuş, vs. Bu bilgi doğru mu?

2. Jantların kanallı (boşluklu) olanları ve kanalsız olanları varmış. Kanallar tellerin içe geçtiğinde iç lastiği patlatmasını engelliyormuş. Bu doğru mu? Piyasadaki bisikletler örneğin Hussar'ın bu açıdan jantı nasıldır.

3. Göbeklerde dişli ve geçmeli olarak 2 tip varmış. Hussar'ın göbekleri dişli mi yoksa geçmeli mi? Ayrıca bu o kadar önemli mi?

Bu arada forumdaki önceki yazışmaları okuyunca gözüm korktu, cesaretim kırıldı. Hayatımda ilk defa içine girdiğim bir işin bu kadar caihili hissettim kendimi. Arkadaşlar ben öğrendiğim bir çok şeyi kitaplardan öğrendim. Sizden ricam, bisiklet işini A dan Z ye anlatan kitaplar var mı? Varsa tavsiye edebileceğiniz özel bir kitap var mı? Türkçe tercihimdir ama Ingilizce olursa da sorun değil.

Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Bu arada genelde bilgisayarlar özelde bilgisayar programcılığı ile ilgili sorularınızı özel adresime sorabilirsiniz. Yardımcı olmaktan keyif alırım. Umarım bir gün ben de bisiklet işinden soruları yanıtlayabilecek kadar anlarım.

M Ali Çalışkan

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
ilk olarak Alacağın hussar üstündeki bütün parçalar tamamen shimano ve acera modeli...ayrıca şöyle bir durumda var...shimanonun avrupa üretimi yok...En büyük tesisi japonyada zaten kendisi japon markası ve diğer teisisleride çin endonezya vs. de...Ben valla bütün parçalarımı bisikleçilerden alıyorum...amerikadan gelen parçalarda bile made in japan yazıyo...

Senin bu kanallı dediğin jantlar a çift kat jant deniyor.Ve amoeba hussarın jantları alex in gayet keliteli çift kat jantlarıdır...bu tip jantlar neden tercih edilir? Çünkü mukavetmetleri tek kat olanlara göre daha fazladır ve daha dayanıklıdırlar ayrıca tel başlarının da içeri gömük olmasıyla lastikleride korumuş olur...

Geçmeli tip göbekler artık sadece 150 ytl ye satılan market bisikletlerinde var...Amoeba gibi belli bir kaliteye sahip bir bisiklet markasında olmayacak kadar düşük kaliteli bir parça kendisi...Hussarınki kaset tipli olan modelden geçmeli olan değil...

mualic

Üye
Tepki
0
teşekkür ederim chaari. bu arada kitaplar konusunda tavsiyesi olan var mı? bir de hussarın göbeklerinde rulman mı var yoksa normal bilye mi?

benvolki

Üye
Tepki
6
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşım
Ben de yeşilden aldım gecen cuma hussar. Bence çok rahat ve o paraya o kaliteyi görebileceğin yegane bisikletlerden bi tanesi. (prof değilim ama 1 haftada bisikletin bana verdiği his budur).Fakat paerşembe geceki turda bazı arkadaşlarla da paylaşmış olduğum gibi pedal tarafında sanırım göbekte çıtçıt sesler var..Sonbuç olarak gtaranti kapsamında değiştirilecek.Neden kaynaklandığını bilemeyeceğim ama bu sorun dışında genel olarak çok memnunum.Tavsiye de ederim..Zaten serni bilgilendirirler yeşilde..

Ha çok dha fazla bir bütçe ayırdım dersen okonuda da diğer arkadaşlar aydınlatıcı olabilirler.

cartman

Üye
Tepki
24
için rahat olsun ben de hussar kullanıyorum.üstündeki parçalar son derece kaliteli ve başını ağrıtmayacak parçalardır kuşkun olmasın eğer yine sorun olursa burda bizimle paylaşabilirsin veya gittiğinde Yeşil Bisiklet e sorabilirsin. yardımcı olacaklarına inanıyorum