Hoşgeldin Triban 540

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Triban 540 Yol/Yarış bisikletinin de yaza doğru mağazalarda olacağı söyleniyor. Belki 520 ler indirime girer :)

• Beğen
Tepkiler: Emreyasir22
Scudo

Aydinnec

Üye
Tepki
4
İsim
Necmettin AYDIN
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,uzun zamandır takip ettiğim ve gelmesini beklediğim bir bisikleti triban 540 ve xl kadrosu Turkiye'ye sadece 2 tane geldi.Tabi ki 1 tanesini ben aldım :) cidden 520 ile arasında ciddi fark var özellikle jant seti kesinlikle aynı değil ve bisiklet Fransa üretimi.Fransa fiyatı bile 750 € iken çok avantajlı fiyayla gelen bu bisiklet cidden bir f/p ürünü Türkiye'de bu fiyata bu özellikte ve bu kalitede bir bisiklet bulabilmeniz imkansız.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
  • Bisikleti dün satın aldım. İlk defa bu tarz bisiklet tecrübe edicem. 520 almak için gitmiştim. Ama 540'ın rengi duruşu hoşuma gitti. Bileşenleri de iyi sanırım.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Triban

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
dun 540 lara baktım 4700 set vardı dropbar olsa alınır.resimlerde 4600 vardı değişmiş.

masumane

Üye
Tepki
52
İsim
Emre
Bisiklet
Giant
Bir an önce dropbarlı modeli gelsin de alalım.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
İç lastik alıcağım. Ölçü olarak hangisini tercih ediyorsunuz ? İnternetten seçicem.

şu uygun mudur ?
(link)

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Şafak Başlar Büyük ihtimalle 700 23 c kullanıyordur. Decathlon'da çifti 13 tl civarında olanlar gayet is görüyorlar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@amoush00 Teşekkür ederim. Sanırım şu ürün
(link)

Bisikletimin tekerlek ölçüsü 700x28 olarak geçiyor. Böyle bir lastikte iç lastik ölçüsü minimum ne olabilir . ? Yol bisikleti konusunda çok yeniyim ve ilk seferde lastiği patlattık daa .

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
700/25-35 gibi bişey olmalı. 18/23 olanı alma çok kalitesiz bişey.

ben 23 lastik kullanmama rağmen gittim 25-35 aldım çok şükür patlamalardan kurtuldum.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Bisikleti bir müddet kullanıyorum. Şimdilik oldukça memnunum. Tekirdağ gibi bol yokuşlu, düz olmayan bir şehirde yaşıyorum. . Ön aynakol en büyük dişli olacak şekilde tekli bile olabilirmiş. Frenleri biraz ayarlamam lazım veya pabuçları değiştirsem olabilir. Kısa mesafelerdeki görüşlerim bu kadar.

IMG_5161.JPG

Tepki
47
İsim
Yasir emre kızıl
Bisiklet
b'Twin
Yaza doğru triban 500 yada triban 520 ler indirime girsinde bi yol bisikleti aliyim geçen sene triban 520 çiktığızaman triban 500 700 tl ye kadan inmişti

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
euro düşmez ise o dediğin zor.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Şafak Başlar
Bundan daha düşük bir iç lastik ölçüsü yok. Yol bisikletinde hava basıncı önemlidir. 100 ile 110 psi dan düşük olmamasına dikkat edin. Hem yorucu olur hem kolay patlar. Ama Türkiye yollarında çok fazla cam ve ıvır zıvır dolu oluyor. Dikkat edin.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Şafak Başlar 25 lik lastik biraz daha iyi olabilir. Ama dış lastiği ile birlikte. Hem sürüş konforu artar. Patlama direnci daha yüksek dış lastik te tercih edebilirsiniz. Ben Continental Ultra Sport kullanıyorum. En memnun kaldığım lastik oldu. Hutchison Equinox 2 Kevlar da fena değil. Ama forum da bu konu ile ilgili bölümler var bir bakın.

• Beğen

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@amoush00 Teşekkürler öneri için . bir müddet stok lastiklerle kullanıcam. ileriye doğru bahsettiğiniz lastiği alabilirim..

Çekül

Üye
Tepki
66
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
@Şafak Başlar Bisikleti bir müddet kullanıyorum. Şimdilik oldukça memnunum. Tekirdağ gibi bol yokuşlu, düz olmayan bir şehirde yaşıyorum. . Ön aynakol en büyük dişli olacak şekilde tekli bile olabilirmiş. Frenleri biraz ayarlamam lazım veya pabuçları değiştirsem olabilir. Kısa mesafelerdeki görüşlerim bu kadar.
Hocam bu bisiklet için çok dolandım. Sonunda 2. el bir sedona 410 aldım. İyi ki almışım. 11 kg. Şimdi ona 700x28 lastik taktım, mıcır asfaltta bile zorlanıyorum. Yağmurda büyük sıkıntı vs. Yokuşlar için endişeliydim. Bir de parçaları modifiye için pahalı... Bu haliyle de turda kulanılmaz. Anladığım kadarıyla yokuşlarda rahat çıkıyorsun... Uzun yola gittin mi? Biraz daha ayrıntılı bir inceleme yaparsan sevinirim.

• Beğen

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@Çekül Uzun yol olarak en fazla 30 km lik kısa bir turda kullandım. Ve sadece dağ bisikletim ile karşılaştırma yapabiliyorum. Önceki bisikletim süspansiyonlu, hidrolik discli bir bisikletti. İnanın onunla bu kısa mesafeleri giderken bile çok yoruluyor ve bitkin dönüyordum. 540'ı yeni kullanıyorum .Şimdilik bir yorgunluk, ve tur sonrasında bel boyun ağrısı olmuyor. Bayırları rahat çıkıyorum. Sanırım bundaki en önemli etken hafifliği. Fazla kullanamadığım için detaylı inceleme yapamadım. Yalnız arka tekerleğin akort ayarı bozukmuş onu ayarlatıcam. Alırken dikkat edilir buna.

• Beğen
Tepkiler: Triban ve Çekül