Home Trainer kıyaslayalım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yumuklusucurta
Hocam uzerindeki lastikleri mi kullaniyorsunuz ,yoksa trainer lastigi aldiniz mi?

Scudo
Tepki
40
İsim
Ömer Faruk Türk
Bisiklet
Kron
@Auron Sanchez Trainer lastiği stokta kalmadığı için ilk etapta kendi lastiklerimi kullanıyorum. Trainer lastiği ile daha da rahat ve sessiz olacağı belirtilmiş. En kısa sürede geçiş yapmayı düşünüyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yumuklusucurta
Hocam bende almak istiyorum da apartta kaliyorum baya ses gidiyor saga sola onu dusunuyordum :(. Tesekkur ederim cevabiniz icin

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Trainer ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan daha çok ve açıklayıcı bilgiler istiyoruz. Biraz daha aydınlatıcı bilgiler paylasilirsa sevinirim. Ne? nedir neler önemlidir? Hangi noktalara dikkat etmek gerekir? bilmiyorum . Şahsen amacım iyi tırmanabilmek, ortalamami yükseltmek vs bunlar dışarıda antrenman ile olabilirse ne gerek var? Yoksa trainer ile lastik ile vs uğraşmak istemiyorum.
Arka lastik i takabilmenize izin veren kendinden rubleli vs yok mu?

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

FarukB58

Üye
Tepki
22
İsim
Faruk B.
Bisiklet
Carraro
@alper 76 kendinden rubleli direct drive trainerlar var fakat fiyat iki katına çıkabiliyor.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Gixxer Watt değeri hakkında sorun olmuş.. Zaman içinde edindiğim deneyim şudur ki, trainer üzerinde ya kalp atım hızı odaklı ( heart rate - HR ) çalışabilirsiniz yada güç (power) odaklı çalışabilirsiniz. HR odaklı çalışırsanız b0unu gözlemleyebileceğiniz bir yazılım, yol bilgisayarı yeterli olacaktır. Kendi yaşınıza göre yağ yakım aralığınızı, aerobic aralığınızı, unaerobic aralıklarınızı bilmeniz iyi olacaktır. Bu yaşınızla ve ağırlığınız, ne sıklıkta spor yaptığınıza göre değişiyor. Ben 43 yaşındayım örneğin, 105 ten 125 e kadar yağ yakım, 125 145 aralığı aerobic, 145 180 aralığı unaerobic aralıktır.. Eğer HR odaklı çalışıyorsam 145 in üstüne pek çıkmak istemiyorum açıkcası.. Eğer düzenli bisiklet sürüyorsanız zaten HR niz belli zorluk derecelerinde, sabit kadansta sabit kalıyor.. İlk önce 10 dakika 100- 120 aralığında ısınıyorum.. Kadansımı 90 100 aralığında tutuyorum.. Sonra zorluğu yükseltip, alçaltarak hr imi yükseltip alçaltıyorum. son olarak yağ yakım derecesinin de altında bir 5 dakika çevirip, soğuyup max 1 saat 10 dakika bir antreman yapıp, bitiriyorum.Yani bacağımın kaldıracağı zorluk derecesini bu değerler belirliyor.. Yani power ı.. Ön ayna kolda pek değişim yapmıyorum. Ruble de çapraza düşmemek şartıyla aşağı yukarı gidip geliyorum. Yetmezse, trainerın zorluk derecesinden ayarlıyorum.. Şimdi Power odaklı çalışmak için ya powermetreniz olacak ki, pahalı bir cihazdır. Yada hız kadans verilerinden sizin ürettiğiniz gücü tahminen verecek bir yazılım hesaplayacak.. trainerın verilerini de barındıran o trainera özel bir yazılımdır bu genellikle.. ( Benim trainerım için elite için my E-training programı mevcut. Oradan Trainerımın modelini seçtim.. ) Güç odaklı çalışmada artık sabit tutmaya çalıştığınız güç değeridir. Rublede oynama, güç anahtarındaki değişimler o gücü tuturmak içindir.. HR hak getire.. Bu tarz çalışmayı interval çalışırken yapabilirsiniz.. Hatta o yazılımların içinde çeşitli programlar da bulabilirsiniz.. 2 dakika 150 watt 3 dakika 250 watt tekrar 2 dakika 150 sonra 300 watt gibi.. zaten grafik eğrilerinden görebiliyorsunuz ne menem bir bir çalışma olabileceğini..
Genelde Trainer üreticileri ortalama bir bisikletçinin kaç watt çıkarabileceğini tahmin edebiliyorlar.. 900 watt 1000 watt maksimum değer veren bir trainer çoğu kişi için yeterli olacaktır. Bu değerin fazla aralığa bölünmüş olması iyidir.. Mesala ayar anahtarınızda 5 kademe varsa bu biraz zorlar.. eğer 8 kademeye bölünmüşse bu kullanım kolaylığı açısından daha rahat olacaktır.. smart olayı ise en son trend olup sanırım en rahatıdır. benim trainerım smart değil.
Trianer üzerinde sizi motive edebilecek müzik, televizyon vs olması iyi oluyor.. Çok terliyorsunuz kışın kapı pencere açın.. Yazın vantilatör.. suyunuz tam olsun.. iki matara mümkünse.. bir havlu kesinlikle..

milkyy

Üye
Tepki
0
İsim
Hamza
Bisiklet
Santos
2 side güzel ürün neye göre kıyasladığınızı söylerseniz sevinirim

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@amoush00
Aynen öyle. Powermetre çok pahalı olunca nabız aralıklarıyla antrenman yapmak daha cazip geliyor tabi :D

mertznc

Daimi Üye
Tepki
471
Bisiklet
Ghost
(link) bu trainer hakkinda bilgisi olan, kullanan var midir? Varsa artıları eksileri nelerdir?

@mertznc