Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hollowtech II, 8 Vites Uyumlu Aynakol Var mı ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar 8 li sistem bisikletimde, hollowtech ii orta göbek ile birlikte deore aynakol kullanıyorum. Kullanım olarak hiçbir sıkıntım yok, fazla da kullanmadım zaten.
    Ancak uzun turlarda, bisiklet yüklü iken aynakol-zincir den gıcırdama sesi geliyor.

Pedaldan, sele den yada başka bir yerden gelen bir ses değil. Zincir aynakolun üstünden geçerken gıcırdıyor. Ve uzun turlarda sessiz sessiz giderken, sinirimi bozuyor, bu sebeple 8 li sistem uyumlu bir aynakol alacağım.

Ancak orta göbek ile ilgili bir sıkıntım yok, tekrar o kare mil göbeklere geçmeden, 8 li sisteme uygun, hollowtech destekli bir aynakol bulabilir miyim? Var mı böyle bir ürün ?

2. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    o sesler illa bir sorun olduğu anlamına gelmiyormuş. toz pislik vs.. yüzünden de olabiliyormuş. Değiştirmeden önce sökme, temizleme, yağlama ve takmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir veya bir bisikletçiye yaptırabilirsiniz.

bir de zincir genişlemiş olabilir mi?

3. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @İbrahim Akgül Teşekkürler ama tüm bakımlarını biliyorum-yapıyorum. Onlarla alakalı değil, zincir de yeni, aynakol da yeni. İkisini de aynı anda almıştım.

Sadece bisiklet yüklü iken, özellikle rampa çıkarken, aynakol-zincir temasından geliyor ses.

4. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ruble? Ruble eskiyse uyum problemi yaşıyor olabilirsiniz hocam. Bazende sistem aynakol arasında set farkı varsa böyle problemler olabiliyor. Düzeltebilmek adına zincire bir bakla eklemeyi deneyin derim. Çünkü 9 lu sisteme 10 lu aynakol takacaksanız 114 değil 116 bakla zincir kullanılır genelde.